W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa II - Kreciki

KWIECIEŃ

DZIEŃ DZIECKA U KRECIKÓW

Dnia 03.06. grupa Kreciku uczciła Dzień Dziecka wychodząc do pizzerii Golińska. Przedszkolaki z wielkim zapałem słuchały opowieści o pizzy. Dowiedziały się, gdzie powstała pierwsza pizza i kto ją jadł. Kolejnym etapem było samodzielne przygotowanie swojej pizzy. Dzieci smarowały ciasto sosem oraz komponowały ulubione dodatki. Warsztaty kulinarne sprawiły dzieciom wiele radości a samodzielnie przygotowane pizze smakowały wyśmienicie. Gdy pizze były w piecu dzieci miały możliwość zabawy przy muzyce z panią animator, której nie brakowało pomysłów aby rozbawić przedszkolaki. Dzieci po konsumpcji z pełnymi brzuszkami wróciły do przedszkola. Każdemu polecamy takie warsztaty. Dzieciom życzymy aby były pociechą dla swoich Rodziców!

Galeria - DZIEŃ DZIECKA U KRECIKÓW


DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE KRECIKI

Dnia 23.05.2024 r. dzieci z grupy Kreciki by uczcić Dzień Mamy i Taty zaprosiły swoich kochanych Rodziców na występ wokalno – artystyczny. Wdzięczne za ich miłość, trud i poświęcenie dzieci dały z siebie wszystko. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż nasze maluchy pierwszy raz występowały przed widownią Rodziców. Natomiast u rodziców nie brakowało łezki wzruszenia podczas występów. Było po prostu cudownie! Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, dzieci wręczyły prezenty w formie fotografii. Gromkie brawa i uściski to najlepsza recenzja występu dla rodziców. Jeszcze raz życzymy Rodzicom wszelkiej pomyślności!

Galeria - DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE KRECIKI


WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Dnia 16.05.2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie. Zajęcia były zorganizowane w każdej grupie wiekowej i były świetną okazją do poznania: życia pszczół, budowy ula, degustacji miodku. Dzieci miały również możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Słuchały z zapartym tchem pogadanki o narzędziach, jakimi posługuje się pszczelarz. Dzięki zajęciom dzieciom łatwiej było zrozumieć jak naprawdę wygląda praca w pasiece. Warsztaty były świetnym uzupełnieniem tematyki tygodniowej i obchodów 'Światowego dnia Pszczoły', który przypada nadzień 20.05. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali słoiczek wielokwiatowego miodku.

Galeria - WARSZTATY PSZCZELARSKIE


KRECIKI I SZWEDZKI STÓŁ

Szwedzki stół to świetny pomysł aby śniadanie wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Każde dziecko mogło samodzielnie przygotować sobie śniadanie z produktów, które najbardziej lubi. Poprzez takie przedsięwzięcie dzieci uczą się samodzielności, nabywają umiejętności dokonywania wyboru. Przygotowane samodzielnie śniadanie dzieci bardzo chętnie zjadały. Ten rodzaj spożywania śniadania bardzo przypadł przedszkolakom do gustu.

Galeria - KRECIKI I SZWEDZKI STÓŁ


ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W GRUPIE KRECIKI

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem, dzieci z grupy Kreciki przyszły ubrane w kolorze niebieskim. Podczas zajęć została przeprowadzona pogadanka, której celem było uświadomienie dzieciom istnienia zaburzenia jakim jest autyzm, wskazanie trudności, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem oraz budowanie otwartości i akceptacji. Dzieci obejrzały również film edukacyjny pt. ‘Jaś i niebieskie motyle’, który przedstawia problemy życia codziennego chłopca dotkniętego autyzmem.

Galeria - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W GRUPIE KRECIKI


WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI U KRECIKÓW

Dnia 03.04. w naszej grupie gościliśmy panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzanie wyobraźni dzieci i zachęcanie do czytania. Pani przeczytała dzieciom bajkę pt. ‘Iskierka odwagi’. Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadania, chętnie odpowiadały na pytania. Dziękujemy pani bibliotekarce za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

Galeria - WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI U KRECIKÓW


PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC KWIECIEŃ
GRUPA II 'KRECIKI"

TEMATYKA:

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE


  1. Marzec 2024
  2. Luty 2024
  3. Styczeń 2024

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.