Grupa II - Kreciki

KRECIKI I SZWEDZKI STÓŁ

Szwedzki stół to świetny pomysł aby śniadanie wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Każde dziecko mogło samodzielnie przygotować sobie śniadanie z produktów, które najbardziej lubi. Poprzez takie przedsięwzięcie dzieci uczą się samodzielności, nabywają umiejętności dokonywania wyboru. Przygotowane samodzielnie śniadanie dzieci bardzo chętnie zjadały. Ten rodzaj spożywania śniadania bardzo przypadł przedszkolakom do gustu.

Galeria - KRECIKI I SZWEDZKI STÓŁ

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W GRUPIE KRECIKI

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem, dzieci z grupy Kreciki przyszły ubrane w kolorze niebieskim. Podczas zajęć została przeprowadzona pogadanka, której celem było uświadomienie dzieciom istnienia zaburzenia jakim jest autyzm, wskazanie trudności, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem oraz budowanie otwartości i akceptacji. Dzieci obejrzały również film edukacyjny pt. ‘Jaś i niebieskie motyle’, który przedstawia problemy życia codziennego chłopca dotkniętego autyzmem.

Galeria - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W GRUPIE KRECIKI

WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI U KRECIKÓW

Dnia 03.04. w naszej grupie gościliśmy panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzanie wyobraźni dzieci i zachęcanie do czytania. Pani przeczytała dzieciom bajkę pt. ‘Iskierka odwagi’. Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadania, chętnie odpowiadały na pytania. Dziękujemy pani bibliotekarce za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

Galeria - WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI U KRECIKÓW

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ