W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa I - Poziomki

WRZESIEŃ 2023

PIERWSZY SPACER POZIOMEK

20 września 2023 roku Poziomki zintegrowały się podczas wspólnego spaceru dookoła przedszkola. Celem spaceru była nie tylko integracja grupy, ale także rozwijanie sprawności ruchowej dzieci, zwiedzanie przedszkolnego placu zabaw.

Galeria - PIERWSZY SPACER POZIOMEK


DZIEŃ KROPKI W GRUPIE POZIOMEK

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- to popularne święto obchodzone było także w tym dniu w grupie Poziomek. Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijały swoją inwencję twórczą, kreatywność, skupiały dłużej swoją uwagę na wykonywanym przez siebie zadaniu, doskonaliły percepcję słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonaliły własne poczucie rytmu. Poziomki obejrzały bajkę o losach małej dziewczynki- Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła we własne możliwości. Dzieci wzajemnie zintegrowały się podczas zabaw przy muzyce- tworzyły pociąg, tańczyły w kole i w parach. Wykonały także proste prace- przyklejały różne kolorowe koła na kartkę papieru tworząc w ten sposób proste kompozycje. W tym dniu było mnóstwo wrażeń i radości.

Galeria - DZIEŃ KROPKI W GRUPIE POZIOMEK


POZIOMKI POZNAJĄ PROSTE ZASADY RUCHU DROGOWEGO

14 września 2023 roku dzieci z grupy pierwszej uczestniczyły w zajęciach dotyczących ruchu drogowego. Poziomki poznały najprostsze zasady obowiązujące w ruchu drogowym, zobaczyły, jak wygląda sygnalizacja świetlna i jak wyglądają najprostsze znaki drogowe. Uczyły się przechodzenia przez uliczne pasy, uczyły się reagowania na dany sygnał nauczyciela (czerwone światło- zatrzymanie się w miejscu; zielone światło- bieganie po sali). Ostatnim zadaniem dzieci było wykonanie przez każde dziecko pracy plastycznej „sygnalizator świetlny” przy użyciu czerwonej i zielonej plasteliny oraz czarnej kredki. Maluchy z dużym zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadanie.

Galeria - POZIOMKI POZNAJĄ PROSTE ZASADY RUCHU DROGOWEGO


PIERWSZE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRUPIE POZIOMEK

7 września 2023 roku Poziomki uczestniczyły w pierwszych zajęciach plastycznych na swojej grupie- ich zadaniem było pokolorować owoce. Dzieci wykonały zadanie na miarę swoich możliwości- jedne samodzielnie, inne wykonały swoją pracę z małą pomocą pań pracujących na grupie. Poziomki uczestnicząc w zajęciach rozwijały swoją sprawność manualną dłoni, wzajemnie zintegrowały się podczas wspólnych zajęć plastycznych, uczyły się prawidłowego trzymania kredki w ręce.

Galeria - PIERWSZE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRUPIE POZIOMEK


PIERWSZE DNI POBYTU POZIOMEK W PRZEDSZKOLU

W pierwszych dniach września „maluszki” stopniowo oswajały się z nowym miejscem, poznawały nowe zabawki, poznawały ogólne zasady panujące w grupie przedszkolnej. Dzieci wzajemnie integrowały się poprzez pierwsze wspólne zabawy, w tym zabawy ruchowe przy muzyce dziecięcej, zabawy na przedszkolnym tarasie.

Galeria - PIERWSZE DNI POBYTU POZIOMEK W PRZEDSZKOLU


W GRUPIE PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 REALIZOWANE SĄ PROGRAMY:

Zamierzenia WRZESIEŃ

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC WRZESIEŃ
GRUPA I 'POZIOMKI'

TEMATYKA:

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE:

PIOSENKA NA MIESIĄC WRZESIEŃ

"Jestem sobie przedszkolaczek"

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam.

Mamy tu zabawek wiele,
Razem bawić się weselej,
Bo kolegów dobrych mam,
Ram tam tam, ram tam tam.

Mamy klocki, kredki, farby,
To są nasze wspólne skarby,
Bardzo dobrze tutaj nam,
Ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,
Ten się do nas nie nadaje,
Niechaj w domu siedzi sam,
Ram tam tam, ram tam tam.


  1. Maj 2023
  2. Kwiecień 2023
  3. Marzec 2023

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.