Grupa 5 - KOLOROWE MISIE

Kolorowe misie

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.
Hanna Łochocka "Dzień zaduszny"

25 października przedszkolaki z grupy „ Kolorowe misie” udały się po pobliskiego lasu na groby żołnierzy z 1943 roku aby złożyć kwiaty i zapalić lampkę pamięci.

Dzień Marchewki

11 października obchodziliśmy Dzień Marchewki. Wszyscy – przedszkolaki i panie, ubraliśmy się w kolor „marchewkowy” – kolor pomarańczowy. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie na sali. Dzięki tego typu działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Smoki, Damy i Rycerze

Dnia 02 października grupa starszaków wyruszyła do Centrum Kultury i Promocji na spektakl teatralny tańcobajki „Smoki, Damy i Rycerze.”. Mali widzowie poznali historię wyprawy dzielnego rycerza Wiktora wraz z chłopcami i dzielną księżniczkę Dorotę wraz z dziewczynkami na polowanie strasznego smoka. Aktorzy z Animacyjnego Teatru Tanecznego z Lublina zaaranżowali dzieci do wspólnych aktywności. Chłopcy i dziewczynki świetnie się bawili przy porywającej muzyce i energetycznych tańcach przeplatanych scenami teatralnymi. „Smoki, Damy i Rycerze” to bajka, której przesłaniem było to, że życie można przeżyć bez lęku, bez przemocy, że warto zaufać swojemu sercu i po prostu być sobą. Tańcobajka opowiadała o szacunku wobec inności, zapraszała do odkrywania i rozwijania swoich talentów.

1. Wrzesień 2019