Grupa 5 - Poziomki

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE POZIOMEK

23 czerwca 2021 roku Poziomki uroczyście zakończyły rok szkolny 2020/2021. Elegancko ubrane dzieci wcieliły się w małych aktorów- mówiły wiersze, śpiewały piosenki, zintegrowały się podczas wspólnego zatańczenia poleczki. W tym szczególnym dla dzieci dniu (nareszcie nadeszły upragnione wakacje) było dużo wrażeń i emocji, uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i małe upominki.

Galeria - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE POZIOMEK

ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU 'DZIELNE DZIECIAKI I ICH SPOSOBY NA MIKROBY'

2 czerwca 2021 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach realizowanych w ramach programu 'Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby', prowadzonych przez panią Justynę. Celami ogólnymi programu były: poznanie zagrożeń związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną- koronawirusem, poznanie zasad ochrony swojego zdrowia przed wirusami, bakteriami poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia i racjonalne zachowania, uświadomienie potrzeby przestrzegania higieny osobistej oraz dbałości o zdrowie własne, rówieśników, otoczenia, kształtowanie umiejętności dbania o czystość rąk.

Na początku dzieci obejrzały prezentację slajdów związanych z koronawirusem, zapoznały się z tym, jak można zarazić się bakteriami, wirusami, jak prawidłowo dbać o własne zdrowie i otoczenia, jak wzmacniać swój organizm przy użyciu kolorowych plansz. Poziomki z łatwością odgadywały zagadki, dotyczące przestrzegania higieny osobistej, zobaczyły, jak prawidłowo nosić maseczkę, skosztowały ogórków kiszonych i napiły się trochę soku warzywno- owocowego. Jednak najbardziej atrakcją dla dzieci był udział w eksperymencie 'Bakterie uciekają' przy użyciu mleka, pieprzu mielonego, patyczka kosmetycznego i płynu do mycia naczyń. Na zakończenie zajęć każde dziecko namalowało wirusa palcem maczanym w czerwonej farbie.

Galeria - ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU 'DZIELNE DZIECIAKI I  ICH SPOSOBY NA MIKROBY'

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE POZIOMEK

1 czerwca 2021 roku Poziomki, przebrane za postacie z bajek, bardzo radośnie obchodziły swoje święto. W tym dniu, pełnym pozytywnych wrażeń i emocji, na twarzy każdego dziecka dominował uśmiech. Poziomki tanecznie rozpoczęły świętowanie Dnia Dziecka- tańczyły poleczkę, doskonaliły własne poczucie rytmu na tle muzyki klasycznej, dyskotekowej dziecięcej.

Podczas wspólnych zabaw rytmicznych na grupie nie zabrakło także pociągu, który wyruszył na plac przedszkolny, aby uczestniczyć w innych atrakcyjnych zabawach. Dzieci grały w piłkę, pokonywały tor przeszkód, puszczały bańki mydlane, będące super atrakcją dla dzieci. Poziomki spróbowały swoich sił także podczas gry stolikowej, masowały swoje ciało na dużej piłce kolczatce, skakały na mniejszych piłkach, stawały do wielu pamiątkowych zdjęć.

Galeria - DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE POZIOMEK

Czego uczymy się w czerwcu w grupie pięciolatków i sześciolatków?

Tematyka:

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze:

Dziecko:

Piosenki na miesiąc czerwiec:

„Polska”

Czy to noc, czy to dzień
W kraju naszym pięknie jest.
Już od morza aż po góry
Szczyty Tatr cudne są.
Niebo dumnie pręży pierś
I wzlatuje ponad chmury.
Refren: Bo to nasz kraj, nasza ojczyzna
Językiem mym piękna polszczyzna.
Polska ziemia wzdłuż i wszerz
Najcenniejsza dla mnie jest.
Zawsze będę mieszkać tutaj.
Polska ziemia wzdłuż i wszerz
Najcenniejsza dla mnie jest.
Zawsze będę mieszkać tutaj.
Jezior blask, morza szum
Wszystko dla mnie piękne jest
W ukochanym kraju moim.
Tutaj las, jezior blask
Każdym latem wzywa nas
Wiatr kołysze białe chmury.

Refren…..

„Lato”

Coraz bliżej są wakacje
I przedszkola czas się kończy
Już niedługo plecak wezmę
Nowa czeka już przygoda.

Refren: Przyszło do nas dzisiaj lato
Hej dzieciaki co wy na to.
Słońce grzeje, woda chłodzi
Trochę lodów nie zaszkodzi.

Jeszcze tylko misia schowam
Sprzątnę farby i pastele
Wezmę kapcie, worek, ręcznik
I pożegnam się z Maciejem.

Refren…..

Dwa miesiące pełne słońca
Góry, morze lub jeziora.
Mama kupi mi tornister
No i będzie witaj szkoło!

Refren….

Wiersz na miesiąc czerwiec:

„Dziś ostatni dzień w przedszkolu
wspólnie raźno mija czas.
Już dzwonek się odezwie
On do szkoły wezwie nas.
Dziękujemy naszym paniom
Za opiekę, trud nad nami.
Dobrze było nam w tym kole
Żegnaj, żegnaj już przedszkole”.

„Żegnamy się z przedszkolem,
Salami, zabawkami.
A z największym żalem
Z naszymi paniami.
Zaraz po wakacjach
Będziemy już w szkole.
Lecz w myślach zostanie przedszkole wesołe”.

1. Maj 2021
  2. Kwiecień 2021