Grupa VI - Poziomki

Październik 2021

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO W GRUPIE POZIOMEK

22 października 2021 roku odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród w grupie Poziomek za udział w konkursie plastycznym „Jesień u Kubusia Puchatka i jego przyjaciół”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i duże książeczki do kolorowania, po czym bardzo chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Brawo Poziomki, zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Galeria - LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO W GRUPIE POZIOMEK

PROFILAKTYCZNE ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W GRUPIE POZIOMEK

21-go października 2021 roku pani logopeda Beata Lenart prowadziła w grupie Poziomek profilaktyczne zajęcia logopedyczne „Jesienne rytmy”. Celem zajęć było rozwijanie sprawności narządów mowy, doskonalenie prawidłowego sposobu oddychania, rozwijanie słuchu fonemowego i kształtowanie poczucia rytmu.

Galeria - PROFILAKTYCZNE ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W GRUPIE POZIOMEK

GIMNASTYKA W GRUPIE POZIOMEK

14 października 2021 roku Poziomki uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych, dzięki którym doskonaliły motorykę dużą, ćwiczenia w parach, rozwijały umiejętność dzielenia się przestrzenią z innymi osobami. Dzieci wykonywały różne ćwiczenia, głównie z wykorzystaniem kolorowych krążków.

Galeria - GIMNASTYKA W GRUPIE POZIOMEK

ZAJĘCIA SPORTOWE W GRUPIE POZIOMEK

12 października 2021 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach sportowych, prowadzonych przez panią Martę. Głównymi celami zajęć były: rozwijanie sprawności ruchowej dzieci, rozwijanie motoryki dużej, doskonalenie umiejętności pokonywania toru przeszkód, obniżanie napięcia mięśniowego organizmu. Dzieci rzucały kostką i wykonywały określone ćwiczenia przypisane do danej liczby kropek na kostce, pokonywały tor przeszkód, wzajemnie integrowały się podczas wspólnych ćwiczeń na grupie.

Galeria - ZAJĘCIA SPORTOWE W GRUPIE POZIOMEK

POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

7 października 2021 roku Poziomki uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych, prowadzonych przez panią Justynę. W tym dniu dzieci wspólnie z paniami z grupy przygotowały ciasto marchewkowe. Każde dziecko miało jakieś zadanie do wykonania- typu ścieranie marchewki na tartce, ubijanie mikserem jajek z cukrem, dodawanie poszczególnych składników do ciasta. W przedszkolnej kuchni unosił się zapach pieczonego ciasta, a dzieci nie mogły doczekać się skosztowania zrobionego przez siebie wypieku.

Galeria - POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE POZIOMEK

5-go października 2021 roku gościem w grupie Poziomek była pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Głównym celem spotkania było rozwijanie u dzieci zainteresowania książkami, rozwijanie wyobraźni, pamięci, myślenia. Dzieci wysłuchały przeczytanej przez gościa bajki „Kicia Kocia w przedszkolu” Anity Głowińskiej, po czym odpowiadały na pytania związane z treścią utworu. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do korzystania z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej, przeznaczonego dla najmłodszych czytelników, do odwiedzania biblioteki przez dzieci z ich rodzicami.

Galeria - WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE POZIOMEK

KODOWANIE Z SUPER DOC W GRUPIE POZIOMEK

Zabawy w kodowanie kształcą wyobraźnię i kreatywność przedszkolaków, w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. W poniedziałek 04.10.2021 roku „Poziomki” poznały zasady kodowania z robotem Super Doc. Przedszkolaki programowały robota przy użyciu kart sugerujących proste, logiczne rozwiązania. Każde dziecko miało okazję zaprogramować Super Doca i sprawdzić czy dobrze wykonał ich kodowanie. ,,Poziomki” były zaangażowane w tego typu zabawy, a robot w prosty i intuicyjny sposób wprowadzał je w podstawy programowania.

Galeria - KODOWANIE Z SUPER DOC W GRUPIE POZIOMEK

KODOWANIE Z SUPER DOC W GRUPIE POZIOMEK

Galeria - KODOWANIE Z SUPER DOC W GRUPIE POZIOMEK

KODOWANIE NA DYWANIE Z ELEMENTAMI ROBOTYKI W GRUPIE POZIOMEK

1 października 2021 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach kodowania na dywanie z elementami robotyki, prowadzonych przez panią mgr Justynę Grzesiak. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi zasadami kodowania, utrwaliły sobie znajomość kierunków w przestrzeni, wzajemnie zintegrowały się podczas wspólnych zajęć.

Galeria - KODOWANIE NA DYWANIE Z ELEMENTAMI ROBOTYKI W GRUPIE POZIOMEK

Czego uczymy się w październiku w grupie szóstej?

Tematyka:

Umiejętności dziecka:

Zadania:

Piosenka na miesiąc październik

"Droga do przedszkola"
Maciejka Mazan

1. Zawsze chodzę do przedszkola z dziadkiem lub rodzicem,
więc już wiem, co trzeba zrobić, by przejść przez ulicę.
Stań i popatrz: najpierw w jedną, potem w drugą stronę.
Gdy czerwone światło- stoisz, idziesz- gdy zielone.

2. Co tak wyje? To karetka jedzie na sygnale.
Wtedy na zielonym świetle nie przechodzisz wcale.
Wszyscy robią drogę, gdy ten sygnał słyszą z dala,
Bo to znaczy, że ktoś chory jedzie do szpitala.

1. Wrzesień 2021
  2. Czerwiec 2021