Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3 w Kraśniku

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować
i współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć
i wyobrażać sobie lepszy świat Robert Fulghum

Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą realizując obowiązujący program wychowania przedszkolnego przygotowując dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych.

1. Nasze grupy
  2. O przedszkolu
  3. Dla rodziców
  4. Nasi laureaci

Grupa 5 - Krasnalki z leśnej polanki

Zajęcia z elementami metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Krasnalki z leśnej polanki wykonywały ćwiczenia indywidualnie i w parach, wzajemnie integrowały się podczas masażyku relaksacyjnego w rytm muzyki klasycznej, obniżały swoje napięcie mięśniowe organizmu poprzez masaż brzucha na dużej piłce kolczatce, chodzenie na równoważni, schodząc skacząc na piłkę i podskakując 10 razy. Jednak najwięcej atrakcji przyniosło dzieciom pokonywanie toru przeszkód (różnego rodzaju powierzchnie, slalom, tunel, przejście po ławeczce). Na samym końcu dzieci utworzyły krąg z chustą animacyjną: na samym początku dzieci podrzucały maskotki, pilnując aby nie wypadły z chusty podczas podrzucania. Każde dziecko indywidualnie było huśtane przez panie 5 razy, zawinięte w chuście animacyjnej.

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2019 r. w grupie Krasnalki z leśnej polanki oprócz pierwszego dnia wiosny świętowaliśmy „Dzień kolorowej skarpetki” związany z Światowym Dniem Zespołu Downa. W tym dniu cała nasza grupa do przedszkola przyszła w dwóch różnych skarpetkach. Te dwie niepasujące do siebie skarpetki były znakiem akceptacji inności oraz solidarności z osobami z zespołem Downa. Dzień spędziliśmy na wspólnej zabawie, śpiewaniu, robieniu kolorowych skarpet. Punktem kulminacyjnym było obejrzenie bajki o niepełnosprawności. Na samym końcu została przeczytana bajka pt. KAŻDY MA COŚ, CZEGO NIE MA INNY KTOŚ.

Zamierzenia opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczne na miesiąc maj:

TEMATYKA tygodniowa:

ZADANIA: