BIP

W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa 5 - Poziomki

Wrzesień

JESIEŃ W GRUPIE POZIOMEK

23 września Poziomki uczestniczyły w zajęciach z okazji przybycia Pani Jesieni. Dzieci utrwaliły swoją dotychczasową wiedzę na temat kolejnej pory roku-jesieni, poznały jej dary, barwy. Rozwijały swoją mowę opowieściową wypowiadając się na temat przyniesionych przez Panią Jesień swoich darów, jak również na temat wiersza „List wiewiórki” U. Garboś. Poziomki z dużym zaciekawieniem słuchały zagadek o jesieni oraz wzajemnie integrowały się poprzez wspólne zabawy w kole i w parach przy piosenkach o jesieni.

Galeria

ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

We wrześniu, co piątek poziomki wzajemnie integrowały się podczas wspólnych zajęć ruchowych z wykorzystaniem elementów metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Dzieci rozwijały swoją sprawność ruchową, relaksowały się podczas wykonywania masażyków, doskonaliły umiejętność ćwiczenia w parach i w grupie.

Galeria

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE

We wrześniu poziomki uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez panią mgr Martę Bigos. Dzieci doskonaliły poczucie rytmu, rozwijały swoją wrażliwość słuchową, wzajemnie integrowały się poprzez wspólne zabawy ruchowe w rytm muzyki. Na zajęciach wykorzystano także elementy metody C.Orffa- zabawy przy użyciu prostych instrumentów.

Galeria

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BAJKOTERAPII

7 września 2020 roku poziomki uczestniczyły w zajęciach z elementami bajkoterapii. Celem zajęć było rozwijanie u dzieci zainteresowań bajkami, wzbudzanie ich ciekawości poznawczej, rozwijanie dziecięcej wyobraźni. Poziomki oglądały przedstawienie „Trzy małe świnki” przy użyciu drewnianego teatrzyku i kolorowych ilustracji. Następnie dzieci wcieliły się w role małych aktorów, same próbowały odtwarzać powyższą bajkę. Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało pracę plastyczną „Trzy małe świnki”.

Galeria

PIERWSZE DNI POBYTU POZIOMEK W PRZEDSZKOLU

Pierwszy tydzień września to czas na adaptację dzieci w przedszkolu. Każde dziecko z uśmiechem na twarzy powróciło do przedszkola. Poziomki wzajemnie integrowały się poprzez udział we wspólnych zajęciach, zabawach ruchowych, zabawach przy stoliku, zajęciach integrujących grupę.

Galeria

Czego uczymy się we wrześniu w grupie pięciolatków i sześciolatków?

Tydzień 1: Wspominamy wakacje

Tydzień 2: Razem jest wesoło

Tydzień 3: Oto ja

Tydzień 4: Witamy Panią Jesień

Tydzień 5: Lecą liście kolorowe (metoda projektów)


Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

Umiejętności dziecka:

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.