W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa VI - Poziomki

Wrzesień 2022

TO MY „MALI” EKOLODZY

W dniach 19 IX- 23IX 2022 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach na swojej grupie, gdzie tematem tygodnia było: To my „mali” ekolodzy. Plan pracy na poszczególne dni, opracowany przez firmę Ekoland, zawierał między innymi poniższe bloki tematyczne: opracowanie Kodeksu „Małego” Ekologa, „Jesteśmy odpowiedzialni- umiemy segregować”, „Pomagamy przyrodzie”, „Zdrowy styl życia”, „Już wszystko wiemy”. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadania- utworzyły własny grupowy Kodeks „Małego” Ekologa, przypomniały sobie główne zasady obowiązujące w segregacji śmieci, wykonały plakat „Dbamy o naszą planetę”, wykonały między innymi prace plastyczne ukazujące samochód „śmieciarkę”, wzięły udział w zajęciach dotyczących zdrowego stylu życia, nauczyły się piosenki dotyczącej ekologii. Jednak największą atrakcją dla dzieci było zobaczenie samochodu „smieciarki” z firmy Ekoland i otrzymanie słodkich upominków od pracowników Ekolandu.

Galeria - TO MY „MALI” EKOLODZY


POWITANIE PANI JESIENI

22 września 2022 roku grupę Poziomek odwiedziła Pani Jesień, która przybyła z dużym koszem pełnym darów. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach- uczestniczyły w pogadance dotyczącej cech charakterystycznych dla jesieni, segregowały przyniesione przez gościa dary na warzywa, owoce i inne (kasztany, żołędzie, liście kolorowe), chętnie zintegrowały się podczas wspólnych zabaw przy piosenkach o jesieni. Poziomki pozowały do pamiątkowych zdjęć z Panią Jesienią, po czym kolorowały jesienne obrazki.

Galeria - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dlatego też w tym dniu Poziomki obchodziły swoje święto na swojej grupie. Z okazji powyższego święta dzieci zaśpiewały sobie wzajemnie głośne sto lat, po czym uczestniczyły w zabawach rytmicznych przy muzyce, zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, wykonywały ćwiczenia zręcznościowe podczas pokonywania toru przeszkód, grały w klasy. Każde dziecko dostało od nauczycielek pamiątkową odznakę z okazji Dnia Przedszkolaka. W tym dniu na twarzy każdej Poziomki było dużo uśmiechu i radości.

Galeria - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


DZIEŃ KROPKI W GRUPIE POZIOMEK

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki- to popularne święto obchodzone było także w tym dniu w grupie Poziomek. Poprzez uczestnictwo w zajęciach dzieci rozwijały swoją inwencję twórczą, kreatywność, skupiały dłużej swoją uwagę na wykonywanym przez siebie zadaniu, doskonaliły percepcję słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową. Poziomki wysłuchały opowiadania o losach małej dziewczynki- Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła we własne możliwości. Dzieci kolorowały kropki na różnego rodzaju kolorowankach, układały kompozycje z różnej wielkości i koloru kropek- powstawały misie, domki, kwiatki, drzewa, figury geometryczne. W tym dniu było mnóstwo wrażeń i radości.

Galeria - DZIEŃ KROPKI W GRUPIE POZIOMEK


ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA EDUKACYJNEGO DOC

14 września 2022 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach przy użyciu robota edukacyjnego DOC, podczas których rozwijały swoją pamięć, logiczne myślenie, koncentrację uwagi na danym zajęciu. Doskonaliły także umiejętność rozwiązywania danego zadania- zakodowanie tak robota, aby trafił w określone miejsce na planszy. Dzieci bardzo zaangażowały się w powierzone im zadanie, z niecierpliwością czekały na swoją kolej.

Galeria - ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA EDUKACYJNEGO DOC


ZAJĘCIA RUCHOWE, WYCISZAJĄCE W GRUPIE POZIOMEK

We wrześniu dzieci aktywnie brały udział w zajęciach i zabawach ruchowych, zabawach w rytm muzyki, zajęciach relaksacyjnych. Celem zajęć było rozwijanie sprawności ruchowej Poziomek, wzajemna integracja dzieci, kształtowanie prawidłowej postawy ciała, rozwijanie motoryki dużej, dążenie do obniżenia napięcia mięśniowego organizmu, dążenie do relaksacji. Dzieci wykonywały ćwiczenia na miarę swoich możliwości, masowały swoje ciało przy użyciu dużej kolczastej piłki, uczestniczyły w ćwiczeniach z wykorzystaniem programów aktywności M. i Ch. Knillów, chodziły boso po różnego rodzaju powierzchniach.

Galeria - ZAJĘCIA RUCHOWE, WYCISZAJĄCE W GRUPIE POZIOMEK


PIERWSZE DNI POBYTU POZIOMEK W PRZEDSZKOLU”

Na początku września Poziomki wzajemnie zintegrowały się podczas pierwszych wspólnych zajęć i zabaw na swojej grupie, zabaw na przedszkolnym tarasie. Nowo przybyłe do grupy Poziomek dzieci szybko zaadoptowały się w nowym otoczeniu, niejednokrotnie inicjowały zabawę z rówieśnikami, chętnie uczestniczyły we wspólnych spacerach z innymi dziećmi.

Galeria - PIERWSZE DNI POBYTU POZIOMEK W PRZEDSZKOLU


Zamierzenia Wrzesień

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC WRZESIEŃ
GRUPA VI 'POZIOMKI'

Tematyka:

Dziecko:

Wierszyk do nauki

"Piękne zwyczaje"
Czesław Janczarski

Słonko ma bardzo piękne zwyczaje:
mówi "dzień dobry", gdy rano wstaje.
A drzewa, lśniące rosą nad ranem,
szumią "dzień dobry", słonko kochane.

Gdy słonko chmura zasłoni siwa,
mówi "przepraszam", potem odpływa.
Gdy ciepłym deszczem sypnie dokoła,
"dziękuję" - szumią trawy i zioła.

Słonko dzień cały po niebie chodzi.
"Dobranoc" mówi, kiedy zachodzi.
Mrok szary wkoło, trawy i drzewa
"dobranoc" szumią z prawa i lewa.

Piosenka do nauki

"Na wakacjach było miło"
D. Gellner

1. Na wakacjach było miło, było miło
Słońce w plecy nam świeciło, nam świeciło!
wielkie morze jak umiało, jak umiało,
Za uszami nam szumiało, nam szumiało!

Ref: Na wakacjach było miło,
Ale lato się skończyło, ale lato się skończyło!

2. Na wakacjach było miło, było miło,
gdy po górach się łaziło, oj łaziło!
A te góry jak umiały, jak umiały,
wciąż nam widok zasłaniały, zasłaniały!

Ref. Na wakacjach było miło…

3. Na wakacjach było miło, było miło,
gdy w jeziorze jedną nogę się umyło,
gdy się wpadło nosem prosto do mrowiska
i się mrówki zobaczyło całkiem z bliska.

Ref. Na wakacjach było miło,
ale lato się skończyło,
ale lato się skończyło!
Na wakacjach było miło,
ale lato się skończyło,
ale lato, ale lato, ale lato się skończyło!


  1. Czerwiec 2022
  2. Maj 2022
  3. Kwiecień 2022

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.