W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa III - Mali odkrywcy

CZERWIEC 2024

WYCIECZKA MAŁYCH ODKRYWCÓW DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAŚNIKU

Dnia 11.06.2024r, w słoneczny dzień, dzieci z grupy Małych odkrywców wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Wyjazd został zorganizowany przez rodziców z okazji Dnia Dziecka. Celem wycieczki było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, przekazanie wiedzy, jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Wycieczka rozpoczęła się przejazdem ulicami miasta, podczas której dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda Kraśnik. W siedzibie straży pożarnej dzieci zostały przywitane przez komendanta Straży Pożarnej - pana Tomasza Michalczyka, który zaprosił nas na początku do sali interaktywnej ‘Małego Strażaka’. Przedszkolaki dowiedziały się tam, jak ważny jest numer telefonu 112, w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną, do jakich zdarzeń losowych wyjeżdżają strażacy na wezwanie oraz jak należy zachować bezpieczeństwo w pomieszczeniach mieszkalnych. Potem przeszliśmy do Muzeum Pożarnictwa, gdzie pan kustosz Szczepan Ignaczyński zaprezentował nam dawne wozy i sprzęt strażacki, ubiór strażaków i bardzo dużą kolekcję skarbonek. Po zwiedzaniu muzeum nastąpił czas na przekąskę, podczas której dzieci mogły troszkę odpocząć i nabrać sił. Dalszą część wycieczki spędziliśmy podzieleni na grupy. Pan Komendant i strażacy oprowadzili nas po budynku Straży Pożarnej. Oglądaliśmy garaże, miejsca odpoczynku strażaków, siłownię, dyspozytornię i gabinet komendanta. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki. Z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy oraz usiąść na chwilę za kierownicą. Mogliśmy też przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego węża. Na koniec przedszkolaki otrzymały od komendanta certyfikaty Dzielnego Małego Strażaka. Z wycieczki wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi Tomaszowi Michalczykowi i Strażakom pracującym w KP PSP w Kraśniku za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy strażaka.
Duże podziękowania kierujemy na ręce Kustosza Muzeum Pożarnictwa Św. Floriana Pana Szczepana Ignaczyńskiego, który w przystępny sposób opowiedział dzieciom o historii pożarnictwa, swojej pasji i zainteresowaniach.
Na zakończenie pragniemy wyrazić podziękowania Panu Karolowi Rychlewskiemu za zorganizowanie wspaniałej wycieczki i Rodzicom za przygotowanie poczęstunku. Dzięki Waszym staraniom dzieci mogły cieszyć się wspaniałymi atrakcjami, mogły przeżyć niezapomniane chwile i zacieśnić relacje w gronie naszej grupy.

Galeria - WYCIECZKA  MAŁYCH ODKRYWCÓW DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAŚNIKU


MALI ODKRYWCY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA

Dzień 3 czerwca był dniem bardzo ważnym dla przedszkolaków, którzy wspólnie świętowali Dzień Dziecka. Mali odkrywcy obchody tego dnia rozpoczęli już w swojej sali przedszkolnej. Przy dźwiękach muzyki wykonywali różne aranżacje grupowo, w parach i indywidualnie. Po tanecznych rytmach zabawa przeniosła się na plac przedszkolny. Tutaj dla dzieci czekało wiele atrakcji: rysowanie kredą, malowanie na folii, zabawy z chustą animacyjną, mecz mini piłki, zawody sportowe i wspólne puszczanie baniek mydlanych. Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu, nie tylko w dniu ich święta, ale przez cały rok!

Galeria - MALI ODKRYWCY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA


TEMATY TYGODNIOWE CZERWIEC

Zamierzenia CZERWIEC

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc CZERWIEC

Wiersze na miesiąc CZERWIEC

"Żyrafa Bożena Forma"

Czy jest duża, czy jest mała,
w cętki jest pokryta cała.
Ma na głowie małe rogi,
długą szyję, długie nogi.
To żyrafa, to żyrafa,
lubi tańczyć tak jak ja,
kręci szyją w różne strony,
w górę, w bok, raz i dwa.

"Wakacje w lesie"

Lubię spacerować po lesie zielonym,
obserwować żuki, biedronki i pszczoły.
Kwiatkiem się zachwycić, spróbować poziomkę,
słuchać, jaki piękny las nam daje koncert.
Las tak pięknie szumi – szu, szu, szu, szu, szu,
strumyk wody toczy – chlupu, chlupu, chlup.
Pszczoły, osy bzyczą – bzy, bzy, bzy, bzy, bzy,
ptaszek gdzieś zaśpiewa – tirli, tirli, li.
Kukułeczka kuka – kuku, kuku, kuku,
dzięcioł w drzewo stuka – stuku, stuku, stuk.
Cicho jeż przemyka – tupu, tupu, tup.
Leśna gra orkiestra, leśny śpiewa chór. (…)

Piosenki na miesiąc CZERWIEC

"Mała małpka"

1. Mała małpka, fiku-mik,
wejść na drzewo umie w mig.
Raz, dwa, trzy banana zje
i drugiego jeszcze chce.
Ref.: Lubi bawić się z innymi małpkami.
Razem biegają między drzewami.
Skaczą w górę, na gałęzie się wspinają
i na ogonach się bujają.

Czerwiec, tydzień 1 Gdzie mieszkają zwierzęta?

2. Mała małpka, hopsa-hop,
umie zrobić wielki skok.
W liściach palmy chowa się,
gdy upalny bywa dzień.
Ref.: Lubi bawić się…

"Co daje lato?"

1. Lato daje nam słońce gorące,
słodkie czereśnie, malwy pachnące.
Ref.: Lato, lato, lato,
kochamy cię za to.
Lato, lato, lato,
kochamy cię za to.
2. Lato daje nam piknik nad rzeką,
długie wakacje, podróż daleką.
Ref.: Lato, lato, lato…
3. Lato daje nam ciepłe wieczory,
zapachy łąki, dobre humory.
Ref.: Lato, lato, lato


  1. Maj 2024
  2. Kwiecień 2024
  3. Marzec 2024

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.