Grupa 6 - KRASNALKI

Grudzień/Marzec

WITAMY!!!

WITAMY!!! SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA Z ZAMIESZCZANYCH PRZEZ NAS MATERIAŁÓW DO SAMODZIELNEJ PRACY Z DZIECKIEM W DOMU. SĄ TO MATERIAŁY KTÓRE MAJĄ NA CELU UTRWALENIE TREŚCI POZNANYCH PRZEZ DZIECI. POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY ZDROWIA!!!

DLA GRUPY VI – pobierz materiały

DLA GRUPY VI – pobierz materiały (22.03.2020)

DLA GRUPY VI – pobierz materiały (20.03.2020)

SERDECZNIE POLECAMY STRONY Z MATERIAŁAMI DO PRACY Z DZIEĆMI W DOMU:

Zajęcia gimnastyczne

Zajęcia gimnastyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej, pozwalają one na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmacniają kondycję fizyczną dzieci.

Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonują trudności dzięki czemu wzmacniają wiarę we własne możliwości. Szeroki wachlarz gier i zabaw ruchowych, oraz ćwiczeń korekcyjnych, dostosowanych do wieku dziecka, a także prostota i przystępność tych form ruchu umożliwia dzieciom przyjemne spędzenie czasu i pozwala na rozwój wzajemnych kontaktów rówieśniczych. Przemyślane i odpowiednio przeprowadzone zajęcia gimnastyczne są ważnym środkiem oddziaływania zdrowotnego i wychowawczego. Dlatego też nasze „Zerówki” z chęcią przyjęły zaproszenie od nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku na zajęcia gimnastyczne. 20 grudnia odbyły się pierwsze takie zajęcia. Wszyscy mieli okazję się poruszać, pośmiać i przede wszystkim dobrze bawić.

Wizyta Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola i zaprosił naszych przedszkolaków do siebie.

12 grudnia dzieci z grup „Kolorowe Misie” i „Krasnalki” odwiedziły Mikołaja w jego pracowni. Przed wejściem do Krainy Mikołaja czekali już na nas: św. Mikołaj wraz z Panią Mikołajową i Elfami, którzy powitali wszystkich przybyłych marzących o wizycie w domu Świętego z otwartymi rękoma i uśmiechem na twarzy. Specjalnie dla kochających Mikołaja dzieci, przygotowali moc atrakcji, ciepłą świąteczną atmosferę oraz mnóstwo magicznych chwil w domu Mikołaja. Pani Mikołajowa zadbała, aby każdy, czuł się wyjątkowo. Dzięki pomocy Elfów nasi milusińscy poznali ulubione gry i zabawy Świętego Mikołaja, a także ulubiony przysmak Świętego - pierniczki, które mieliśmy okazję i przyjemność wykonać i skosztować. Wrażeń, emocji i pracy było co nie miara. Na zakończenie wizyty u Mikołaja czekał na wszystkich smakowity obiad. Na pamiątkę wizyty w domu Świętego Każdy uczestnik otrzymał miano Pomocnika Mikołaja i Członka Mikołajowej Rodziny. Dzieci mogły również zabrać ze sobą stworzony przez siebie prezencik.

Wrzesień/październik

Akcja #szkoła pamięta grupa VI KRASNALKI

Prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół przyłączyło się do akcji MEN „Szkoła pamięta” zaplanowanej na 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach przedsięwzięcia uczniowie i nauczyciele odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty.

rasnalki również przyłączyły się do tej akcji i w dniu 25 października odwiedziły groby partyzantów znajdujące się w kraśnickim lesie. Odgarnęły liście, zapaliły znicze i uczciły pamięć walczących o wolną Polskę minutą ciszy.