W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Kodowanie i robotyka

Kodowanie

W tym roku rozpoczęliśmy długo wyczekiwane przez dzieci zabawy z kodowaniem w przedszkolu. Naukę kodowania powinno się rozpocząć już od najmłodszych lat przedszkolnych i szkolnych, kiedy to dziecko odznacza się największą ciekawością świata, jest spragnione odkrywania, zmieniania, budowania i konstruowania.

Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Nauka kodowania powinna być jednym z priorytetów w edukacji przedszkolnej, ponieważ umożliwia dzieciom łatwiejszą adaptację do rzeczywistości nowej generacji, kształci takie umiejętności, jak myślenie logiczne i przyczynowo–skutkowe, rozwija kompetencje matematyczne, a także kreatywność.

W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań (jednego lub wielu), przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. Czują się zauważone i docenione, co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności.

Nasze zajęcia, prowadzone przez panią Edytę Szwedo w każdy wtorek, rozpoczęły przedszkolaki z najstarszych grup. Dzięki atrakcyjnym pomocom dydaktycznym dobranym starannie do możliwości rozwojowych dzieci, przedszkolaki płynnie zostają wprowadzone w świat programowania. Kolorowe maty, plansze i klocki edukacyjne kształtują logiczne myślenie, spostrzegawczość i wyobraźnię. Uczą także pracy w zespole - wiele z zabaw przeznaczonych jest do pracy w grupie. Kodowanie z przedszkolakami często polega również na wykorzystaniu przedmiotów zbudowanych przez dzieci zgodnie z określonym schematem. Zabawy jest zawsze bardzo dużo i każda minuta bardzo szybko ucieka.

Kodowanie Kodowanie Kodowanie Kodowanie Kodowanie Kodowanie

Robotyka

Nasz współczesny świat opiera się na nowoczesnych technologiach. Badania psychologiczne potwierdzają, że dzieci dużo szybciej uczą się nowych umiejętności niż dorośli. Dotyczy to szczególnie nowoczesnych technologii, do których nierzadko dorośli podchodzą z dystansem, a dla dzieci to standard obecnych czasów.

Otwierając oczy na to, jak funkcjonuje rzeczywistość, do naszego przedszkola zawitał robot MIND który wprowadzi dzieci w świat programowania i robotyki, Robot i jego umiejętności, mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z nim dzieci wchodzą w świat programowania, logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów i kreatywnego podejścia do zadań. Dzieci uczą się podstaw języka angielskiego oraz współpracy w grupie przy wspólnym dążeniu do określonego celu.

Zajęcia z robotyki rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz umiejętność logicznego myślenia i planowania. Takie spotkania będą odbywać się systematycznie w każdej grupie. W tym tygodniu robot odwiedził najstarszą grupę przedszkolaków. Dzieci były zachwycone, słuchały i wydawały polecenia dla MIND-a jak zaczarowane. MIND pokazał jak umie się przedstawić, narysować rzecz o którą proszą przedszkolaki i zdobywać określone zadania na macie. Na pewno to nie będzie ostatnie spotkanie z naszym małym przyjacielem.

Robotyka Robotyka Robotyka Robotyka Robotyka Robotyka Robotyka

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.