Grupa VI - Tropiciele

KWIECIEŃ 2024

TROPICIELE WYSIEWAJĄ ZBOŻE DO KOSZYCZKA, WYSADZAJĄ CEBULKĘ NA SZCZYPIOREK

Wraz z nadejściem wiosny dzieci z grupy VI sadziły cebulę, wysiewały zboże. Przedszkolaki poznały ich wygląd: budowę, kolor, kształt, fakturę, zapach oraz etapy ich sadzenia i wysiewu. Odpowiednio przygotowane dzieci, w niezbędne przedmioty, zabrały się za pracę. Każde dziecko posadziło cebulkę i wysiało zboże (pszenicę i jęczmień). Teraz codziennie podlewają swoje hodowle i prowadzą obserwacje wzrostu szczypiorku i zboża, które pojawi się w wielkanocnym koszyczku. Dzieci z grupy TROPICIELI nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zrobić kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.

Galeria - TROPICIELE WYSIEWAJĄ ZBOŻE DO KOSZYCZKA, WYSADZAJĄ CEBULKĘ NA SZCZYPIOREK

‘TROPICIELE’ ZAPRASZAJĄ WIOSNĘ NA SWÓJ PARAPET

Wiosna, wiosna... nareszcie, wszyscy cieszymy się patrząc na budzący się do życia świat. Przedszkolaki z grupy TROPICIELI postanowiły wprowadzić trochę wiosny do sali przedszkolnej i posadziły, wyhodowane wcześniej, zaszczepki kwiatów doniczkowych. Teraz dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Wspólnie pielęgnujemy roślinki i czekamy na efekty. Wyhodowane kwiaty dzieci zabiorą ze sobą do domu kończąc przedszkole.

Galeria - ‘TROPICIELE’ ZAPRASZAJĄ WIOSNĘ NA SWÓJ PARAPET

TROPICIELE ŚWIĘTUJĄ ‘DZIEŃ MARCHEWKI’

4 kwietnia w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki. Wszystkie działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem ‘Urodziny marchewki’, pogadanki o marchewce, film edukacyjny, rozwiązywanie zagadek, praca przestrzenna plastyczna – ‘Marchewka’. Nasze Panie poczęstowały nas pyszną marchewką. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

Galeria - TROPICIELE ŚWIĘTUJĄ ‘DZIEŃ MARCHEWKI’

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC KWIECIEŃ
GRUPA VI 'TROPICIELE"

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc KWIECIEŃ

Wierszyk do nauki

"Maszeruje Wiosna"

Tam daleko gdzie wysoka sosna
Maszeruje drogą mała wiosna
Ma spódniczkę mini sznurowane butki
I jeden warkoczyk krótki

Nosi wiosna dżinsową kurteczkę
Na ramieniu małą torebeczkę
Chętnie żuje gume i robi balony
A z nich każdy jest zielony

Wiosno wiosno
Nie zapomnij o nas
Każda trawka chce
Być już zielona
Gdybyś zapomniała inną
Drogą poszła
Zima by została mroźna

Piosenka do nauki

"Co to jest ekologia"

Ekologia – mądre słowo,
a co znaczy? – powiedz, sowo!
Sowa chwilkę pomyślała
i odpowiedź taką dała:
To nauka o zwierzakach,
lasach, rzekach, ludziach, ptakach.

Mówiąc krótko, w paru zdaniach,
o wzajemnych powiązaniach
między nimi, bo to wszystko,
to jest nasze środowisko.
Masz je chronić i szanować
– powiedziała mądra sowa.

1. Marzec 2024
  2. Luty 2024