Grupa VI - Poziomki

Luty 2022

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU 'ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM'

24 lutego 2022 roku Poziomki uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Kolejnym zadaniem dzieci było współtworzenie gazetek ściennych dotyczących hasła „Jak prawidłowo czytać etykiety produktów spożywczych”. Poziomki bardzo zaangażowały się w wykonanie powierzonego im zadania- wylepiały plasteliną tytułowe hasła, kolorowały dane elementy, naklejały wydzierankę z papieru kolorowego, dorysowywały różne elementy. Najważniejsze cele powyższych zajęć to: zwrócenie uwagi na etykiety różnych produktów spożywczych, doskonalenie umiejętności współpracy dzieci w małych zespołach, rozwijanie kreatywności dzieci.

Galeria - ABAWY FIGURAMI W GRUPIE POZIOMEK

ZABAWY FIGURAMI W GRUPIE POZIOMEK

16 lutego 2022 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach dotyczących utrwalenia danych pojęć i umiejętności matematycznych jak: znajomość figur geometrycznych, określonych kolorów. Dzieci bardzo chętnie tworzyły różne kompozycje z wyciętych z papieru figur, dzięki czemu rozwijały swoją kreatywność, wyobraźnię, koordynację wzrokowo- ruchową.

Galeria - ABAWY FIGURAMI W GRUPIE POZIOMEK

WALENTYNKI W GRUPIE POZIOMEK

14 lutego Poziomki obchodziły na swojej grupie Walentynki, dlatego też w tym szczególnym dniu starały się być dla siebie miłe, starały się zgodnie bawić się w różnych zabawach integracyjnych. Jednak należy co dzień być miłym dla każdej osoby, sprawiać radość innym, okazywać sobie wzajemną życzliwość i dobroć. Podkreślając wyjątkowe znaczenie dnia 14 lutego Poziomki wykonały walentynkowe prace plastyczne, dzięki czemu rozwijały swoją kreatywność, sprawności manualne, dziecięcą wyobraźnię.

Galeria - WALENTYNKI W GRUPIE POZIOMEK

Zamierzenia Luty

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC LUTY
GRUPA VI 'POZIOMKI'

Tematyka:

Zadania:

Piosenka na miesiąc luty

"Pychotka – smakotka"

1.Mam pomysł znakomity
na nasze apetyty,
zapraszamy was do kuchni,
gdzie pachnie szarlotka.
Idź, mamo, na wagary,
zrobimy czary – mary.
A z czarów tych powstanie
pychotka – smakotka.

Ref. Pychotka – smakotka,
smakotka – pychotka
dla miśka, dla lalki i dla kotka.
A jak się troszeczkę
lepiej postaramy,
to będzie pychotka i dla mamy.

kanapka jak łódeczka,
sałatka z niespodzianką
schowaną do środka.
Bo tak najbardziej w świcie
smakuje wszystkim dzieciom
zrobiona własnoręcznie
pychotka – maskotka

Ref. Pychotka – maskotka…

Wiersz na miesiąc luty

"Podwieczorek w kolorowy wzorek"
D. Gellner

Dzisiaj będzie podwieczorek
w kolorowy piękny wzorek.
Chleb nam pokroiła pani,
Resztę już zrobimy sami.
Fiku-miku, fiku
Jest już obrus na stoliku!
Teraz szklanki i kubeczki,
Talerzyki i łyżeczki.
Kilka małych filiżanek
I złotego soku dzbanek
Mam rzodkiewkę i szczypiorek
Będzie pyszny podwieczorek!
Podwieczorek, podwieczorek
w kolorowy, piękny wzorek.
Są kanapki w barwne łatki,
na kubeczku kwitną kwiatki
Z talerzyków zszedł baranek,