Grupa VI - Poziomki

Styczeń 2022

POZIOMKI POZNAJĄ ORIGAMI- TECHNIKA SKŁADANIA PAPIERU

21 stycznia 2022 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach z elementami kodowania, prowadzonych przez panią J. Grzesiak. Dzieci poznały nową metodę pracy- origami (składanie papieru). Origami, wspierające rozwój dziecka, pozytywnie pobudza układ nerwowy angażując wszystkie zmysły dziecka, rozwija zdolności manualne, uczy dokładności i precyzji. Poziomki, z pomocą pań na grupie, wykonały po dwa kwiatki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci były bardzo zadowolone z efektów swojej pracy

Galeria - POZIOMKI POZNAJĄ ORIGAMI- TECHNIKA SKŁADANIA PAPIERU

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W GRUPIE POZIOMEK

20 stycznia 2022 roku pani B.Lenart prowadziła zajęcia logopedyczne, których tematem był Dzień Babci i Dziadka. Celem zajęć było rozwijanie aktywności werbalnej, poczucia rytmu, koncentracji uwagi, ćwiczenie pamięci ruchowej i słuchowej oraz usprawnienie artykulatorów.

Galeria - ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W GRUPIE POZIOMEK

POZIOMKI PRZYGOTOWUJĄ GOFRY

20 stycznia 2022 roku Poziomki po raz kolejny uczestniczyły w przygotowaniu smakowitych wypieków - tym razem dużym wyzwaniem dla dzieci było przygotowywanie gofrów. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały określone czynności jak: dodawanie poszczególnych składników do ciasta na gofry, ubijanie mikserem ciasta, smarowanie olejem gofrownic. Chętne dzieci próbowały nalewać ciasto do gofrownicy, po czym każde dziecko nie mogło doczekać się skosztowania tak pysznego deseru. W przedszkolnej sali unosił się zapach pieczonych gofrów, którymi poczęstowano również różne osoby pracujące w przedszkolu.

Galeria - POZIOMKI PRZYGOTOWUJĄ GOFRY

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE POZIOMEK

13 stycznia 2022 roku w grupie Poziomek odbył się długo oczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. W tym dniu każde dziecko było przebrane za jakąś postać- były księżniczki, misie, koty, supermani, policjant, żołnierz, kowboj itp. Na przepięknie udekorowanej sali dzieci wzajemnie zintegrowały się podczas wspólnych zabaw przy tanecznej muzyce, tańczyły w kole, w pociągu, w parach. Poziomki zaprosiły także do wspólnej zabawy przybyłe na sale – panią Dyrektor i panią Wicedyrektor, które bardzo chętnie przyłączyły się do tańczących dzieci. W tym dniu na każdej twarzy było dużo uśmiechu i radości, był to dzień pełen pozytywnych wrażeń.

Galeria - BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE POZIOMEK

WIZYTA PANA POLICJANTA W GRUPIE POZIOMEK

5 stycznia 2022 roku Poziomki gościły na swojej grupie pana policjanta, który zrobił dzieciom bardzo miłą niespodziankę. Każde dziecko dostało książkę „Gang słodziaków”, po czym Poziomki zaprosiły swojego gościa do zrobienia sobie pamiątkowego, grupowego zdjęcia. Dziękujemy za otrzymane prezenty!!!

Galeria - WIZYTA PANA POLICJANTA W GRUPIE POZIOMEK

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC STYCZEŃ
GRUPA VI 'POZIOMKI'

Tematyka:

Zadania:

Piosenka na miesiąc styczeń

"Piosenka dla Babci i Dziadka"
melodia popularna: Sto lat, słowa: Klaudia Borys

1.Opowiadasz mi historie
Uczysz mnie wszystkiego,
robisz mi kanapki z serem
no, a oprócz tego
zamki z piasku właśnie z tobą
fajnie się buduje.
Droga babciu, drogi dziadku-
Za to, za to ci dziękuje !

Ref. Choć się trochę tego wstydzę,
Powiem to, co czuje:
Bez was byłoby mi
Smutno, nudno, źle.
Droga babciu, drogi dziadku,
Bardzo wam dziękuję
Za to ,że jesteście
Zawsze blisko mnie.

2.Lubisz ze mną spacerować,
Chodzić na huśtawki,
Znajdziesz wszystko to, co zgubię
Naprawiasz zabawki.
Zawsze umiesz mnie pocieszyć,
Kiedy coś się psuje.
Droga babciu, drogi dziadku-
Za to, za to ci dziękuje!

Wiersz na miesiąc styczeń

"Po co są Babcia i Dziadek?"
Maciejka Mazan

Po co są babcia i dziadek?
To bardzo łatwe pytanie.
Babcia na przykład jest po to,
By mówić do mnie kochanie.
Dziadek na pewno jest po to,
By ze mną śpiewać piosenki
I mnie zabierać do kina
Lub czasem do cukierenki.
Co lubią babcia i dziadek?
Lubią się ze mną spotykać,
Brać mnie na spacer do parku
I różne książki mi czytać.
I to się świetnie złożyło.
A czemu świetnie ?Czy wiecie?
Bo ja też babcię i dziadka
Lubię najbardziej na świecie.

1. Grudzień 2021
  2. Listopad 2021