Grupa VI - Poziomki

Grudzień 2021

WYSTĘP POZIOMEK – 'DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI'

22 grudnia 2021 roku Poziomki przedstawiły w swoim wykonaniu przepiękną baśń H. Ch. Andersena 'Dziewczynka z zapałkami'. Dzieci z dużym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role- głośno mówiły swoje wierszyki, śpiewały kolędy, wzajemnie zintegrowały się podczas wspólnego występu. W tym dniu, w świątecznej atmosferze, na twarzy każdego dziecka było dużo uśmiechu i radości.

Galeria - WYSTĘP POZIOMEK – 'DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI'

ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI KODOWANIA W GRUPIE POZIOMEK

10 grudnia 2021 roku Poziomki uczestniczyły po raz kolejny w zajęciach z elementami kodowania, prowadzonych przez panią Justynę- w tym tygodniu głównie z wykorzystaniem muzycznej maty. Muzyczna mata to super zabawa z dźwiękami dla dzieci i doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego, zajęcia przy użyciu powyższej maty wpływają pozytywnie na rozwój dzieci. Poziomki rozwijały także swoją pamięć i koordynację wzrokowo- ruchową poprzez pracę przy stoliku - między innymi pokonywanie magicznych labiryntów.

Galeria - ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI KODOWANIA W GRUPIE POZIOMEK

POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

Galeria - POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W GRUPIE POZIOMEK

6 grudnia grupę Poziomek odwiedził św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom super prezenty. Dzieci nie mogły doczekać się wizyty gościa i prezentów, często podchodziły do okna i wyglądały Św. Mikołaja. Poziomki z dużym zaangażowaniem zaśpiewały dla niego piosenkę. W tym dniu było mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji.

Galeria - WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W GRUPIE POZIOMEK

POZIOMKI UBIERAJĄ CHOINKĘ

3 grudnia 2021 roku Poziomki kolejny raz wzajemnie zintegrowały się na swojej grupie- tym razem wspólnie ubierały choinkę. Dzieci nie mogły doczekać się, kiedy udekorują zielone drzewko. Poziomki bardzo chętnie zawieszały na choince różne świąteczne ozdoby, przy czym jednocześnie słuchały świątecznych kolęd. Na koniec dzieci zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie przy udekorowanej choince.

Galeria - POZIOMKI UBIERAJĄ CHOINKĘ

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC GRUDZIEŃ
GRUPA VI 'POZIOMKI'

Tematyka:

Zadania:

Piosenka na miesiąc grudzień

"Świąteczny czas"

1. Idą święta, wigilijny czas,
a za oknem biały śnieżek spadł.
Pani Zima pięknie wita nas
bo świąteczny.
bo świąteczny,
bo świąteczny
nadszedł wreszcie czas.

Ref. Świąteczny czas, świąteczny czas
wesoło wita nas.
Tej nocy czar, cudowny blask
niech wszystkim nam rozbłyśnie.

2. Przyszły święta najpiękniejsze z nich.
W każdym domu choineczka lśni.
Zastawiony wigilijny stół
a przy stole,
a przy stole. a przy stole
siedzi gości tłum.