W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa VI - Poziomki

Wrzesień 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE POZIOMEK

30 września chłopcy z grupy „Poziomki” obchodzili na grupie swoje święto- Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały im „sto lat”, po czym wręczyły drobne upominki- każdy chłopiec dostał kubek do picia i słodycze. W tym dniu było dużo pozytywnych wrażeń i emocji.

Galeria - DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE POZIOMEK


POZIOMKI JAKO MALI EKOLODZY

27 września Poziomki uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata- Polska 2021”. Dzieci wybrały się do Parku Leśnego w celu jego posprzątania – zbierały między innymi porozrzucane papiery, plastikowe butelki, po czym wrzucały do koszów. Poziomki bardzo chętnie wykonały powierzone im zadanie, po czym każde dziecko z uśmiechem na twarzy wróciło do przedszkola. Cele powyższej akcji to: wdrażanie dzieci do dbania o naturalne środowisko, kreowanie postaw ekologicznych, promowanie aktywnej edukacji ekologicznej, głównie na świeżym powietrzu.

Galeria - POZIOMKI JAKO MALI EKOLODZY


PANI JESIEŃ W GRUPIE POZIOMEK

23 września 2021 roku Poziomki obchodziły na swojej grupie przybycie kolejnej pory roku-Pani Jesieni. Cele zajęć dotyczyły głównie: przypomnienia i utrwalenia wiadomości o jesieni, stwarzanie sytuacji sprzyjających wzajemną integrację dzieci, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej dzieci, ich logicznego myślenia, pamięci, doskonalenie poczucia rytmu. Poziomki powitały Panią Jesień poprzez udział w zabawach muzyczno- ruchowych przy użyciu kolorowej chusty animacyjnej, poznawały dary jesieni za pomocą zmysłów: wzroku, dotyku, węchu, obejrzały inscenizację wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy. Na koniec zajęć dzieci doskonaliły swoje sprawności manualne rąk, swoją koncentrację uwagi podczas kolorowania obrazków przedstawiających Panią Jesień.

Galeria - PANI JESIEŃ W GRUPIE POZIOMEK


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2021 roku Poziomki obchodziły swoje święto- Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci wzajemnie zintegrowały się podczas wspólnych zabaw przy muzyce dziecięcej (pociąg, kaczuszki, smerfne hity, przeboje zespołu Fasolki), doskonaliły poczucie rytmu używając do tańca kolorowych wstążek. W tym dniu było dużo pozytywnych emocji, uśmiechu i radości na twarzy każdej Poziomki.

Galeria - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dnia 15.09.2021 r. dzieci z oddziału VI obchodziły International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Na zajęciach Poziomki poznały historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, bohaterki opowiadania Petera Reynoldsa pt. „The Dot”, która dzięki małej kropce uwierzyła w siebie i we własne możliwości. Dla przedszkolaków był to nie tylko czas dobrej zabawy, ale przede wszystkim święto rozwijania kreatywności, odkrywania talentów i przełamywania barier.

Galeria - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI


ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-LOGOPEDYCZNE W GRUPIE POZIOMEK

14 września 2021 roku Poziomki wzięły udział w zajęciach profilaktyczno-logopedycznych prowadzonych przez panią logopedę-Beatę." fulltext = "14 września 2021 roku Poziomki wzięły udział w zajęciach profilaktyczno-logopedycznych prowadzonych przez panią logopedę-Beatę. Dzieci uczestniczyły w zabawach logopedycznych rozwijających narządy mowy, zabawach przy użyciu kolorowych gazet i baniek mydlanych. Najważniejsze cele powyższych zajęć to: usprawnianie narządów mowy, rozwijanie słuchu fonemowego, doskonalenie koordynacji słuchowo- ruchowej, ustalenie prawidłowego toru oddechowego, kształtowanie dojrzałego sposobu połykania.

Galeria - ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNO-LOGOPEDYCZNE W GRUPIE POZIOMEK


ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE POZIOMEK

9 września 2021 roku Poziomki wcieliły się w role małych kucharzy podczas zajęć kulinarnych prowadzonych na grupie przez panią Justynę. Dzieci, ubrane w fartuszki, z dużym zaangażowaniem przygotowywały sałatkę owocową- kroiły banany, jabłka, śliwki, gruszki, kiwi, mandarynki. Jednak najwięcej emocji wywołało u nich zjadanie przygotowanego przez nich powyższego deseru, który z dodatkiem miodu smakował wyśmienicie. Dzieci poprzez udział w zajęciach wzajemnie zintegrowały się, rozwijały koordynację wzrokowo-słuchową, doskonaliły swój zmysł wzroku, smaku, dotyku, węchu.

Galeria - ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE POZIOMEK


WRZEŚNIOWE ZABAWY POZIOMEK

Wakacje skończyły się, nadszedł czas na wspólną zabawę i zajęcia w przedszkolu. Poziomki bardzo chętnie ponownie wróciły do przedszkola, szybko oswoiły się z nową salą. W pierwszych dniach września dzieci dużo bawiły się w kącikach zainteresowań, wzajemnie integrowały się podczas wspólnych zabaw i pierwszych zajęć.

Galeria - WRZEŚNIOWE ZABAWY POZIOMEK


POZIOMKI POZNAJĄ KODEKS PRZEDSZKOLAKA

6 września Poziomki uczestniczyły w zajęciach dotyczących podstawowych zasad i norm obowiązujących w kodeksie przedszkolaka, poznały najważniejsze zasady obowiązujące w grupie przedszkolnej. Dzieci rozwijały także swoje sprawności manualne podczas wykonywania prac plastycznych związanych z pobytem Poziomek w przedszkolu.

Galeria - POZIOMKI POZNAJĄ KODEKS PRZEDSZKOLAKA


ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BAJKOTERAPII W GRUPIE POZIOMEK

7 września 2021 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach z elementami bajkoterapii. Dzieci zapoznały się z legendami lubelskimi „Na początku był lin”, „Jak z powodu naleśników wybuchł wielki pożar”, po czym wzięły udział w krótkiej pogadance na temat przedstawionych przez nauczycielkę opowiadań. Na koniec zajęć Poziomki kolorowały ilustracje związane z legendami lubelskimi.

Galeria - ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BAJKOTERAPII W GRUPIE POZIOMEK


Czego uczymy się we wrześniu w grupie szóstej?

Tematyka:

Umiejętności dziecka:

Dziecko:

Piosenka na miesiąc wrzesień

"Kalendarz"
Maciejka Mazan

1. Lecą kartki z kalendarza, szu, szu, szu!
Co dzień nowy dzień się zdarza, fiu, fiu, fiu!
Dni w miesiące się składają, o, ho, ho!
Kto wie, jak się nazywają? Kto? Kto? Kto?

Ref.: Pierwszy miesiąc to jest styczeń,
po nim luty, marzec, kwiecień,
maj i czerwiec, lipiec, sierpień,
a po sierpniu wrzesień, wrzesień!
I październik, i listopad, w którym opadają liście,
potem grudzień i to koniec kalendarza oczywiście!

2. Lecą kartki z kalendarza, szu, szu, szu!
Co dzień nowy dzień się zdarza, fiu, fiu, fiu!
A gdy grudzień się już skończy, wtedy co?
To kalendarz nowy otwieramy, bo:

Ref.: Pierwszy miesiąc…


  1. Czerwiec 2021
  2. Maj 2021
  3. Kwiecień 2021

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.