Grupa V - Wisienki

Październik 2021

WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W PRAKTYCZNYCH ĆWICZENIACH EWAKUACYJNYCH

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci dnia 26.10.2021r. o godz. 10:30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci i nauczycieli umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Zakres i przebieg działań został nadzorowany przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek w czasie 2 minut 40 sekund.

Galeria - WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W PRAKTYCZNYCH ĆWICZENIACH EWAKUACYJNYCH

Zdrowy deser Wisienek

Dzień zdrowego poczęstunku - tak możemy zdecydowanie nazwać dzień, w którym dzieci z grupy Wisienek brały udział w przygotowaniu zdrowego i bardzo smacznego deseru. Przedszkolaki początkowo nie wierzyły, że z marchewki może powstać ciasto. A jednak! Okazało się, że pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Dzieci w roli kucharzy z dużą ochotą odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały, każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Gotowe ciasto było bardzo smaczne i zostało szybciutko zjedzone.

Galeria - Zdrowy deser Wisienek

Jesienny spacer Wisienek

Piękna jesień przynosi mnóstwo radości i jest okazją do urokliwych spacerów. Drzewa stają się kolorowe i obfitują w swoje owoce – jarzębinę, kasztany, żołędzie. Ku uciesze dzieci, liście, jeden za drugim, spadają z drzew, radośnie wirują na wietrze i otulają trawniki. Korzystając z tej sposobności mogliśmy podczas spaceru oglądać liście z bliska, poczuć ich zapach i usłyszeć jak szeleszczą pod nogami.

Galeria - Jesienny spacer Wisienek

Wisienki poznają zasady ruchu drogowego podczas wycieczki na skrzyżowanie

W dniu 07.10.2021r. dzieci z grupy Wisienki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie znajdujące się niedaleko przedszkola. Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego i znaków drogowych. Zatrzymywaliśmy się przy nich, aby omówić co oznaczają. Ważne były również ćwiczenia praktyczne w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Podczas wycieczki przedszkolaki utrwaliły zasady poruszania się po chodniku i po ulicy. Szczęśliwe i zadowolone z siebie dzieci bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Galeria - Wisienki poznają zasady ruchu  drogowego podczas wycieczki na skrzyżowanie

ZAJĘCIA STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ W GRUPIE WISIENEK

6 października naszą grupę odwiedziła pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Pani opowiedziała o swoim zawodzie i o miejscu jakim jest biblioteka. Przeczytała również dzieciom dwie książeczki: "Kicia Kocia" i "Pierwsze czytanki". Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały czytanych książek i chętnie dopytywały o szczegóły. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzenie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Dziękujemy pani bibliotekarce za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

Galeria - ZAJĘCIA STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ W GRUPIE WISIENEK

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE WISIENEK

Galeria - WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE WISIENEK

WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA

5 października w naszej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchały bajkowych opowieści o zwierzętach oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje znajdujące się w książeczkach przedszkolnych. Dodatkowym zadaniem w tym dniu było wyszukiwanie w tekstach poznanych już liter A i O. Dzieci były bardzo skupione i dumne z tego, że same potrafią już rozpoznawać pierwsze litery.

Galeria - WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE WIESIENEK

Dnia 4 października w grupie Wisienek obchodziliśmy zaległy Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy dowiedzieli się, jak ważni są w naszej grupie. Bez nich nie byłoby wspaniałej, codziennej zabawy i pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Dziewczynki zaśpiewały im głośne sto lat i wręczyły kolegom upominki. Oni też chcieli aby na twarzach koleżanek pojawił się uśmiech, dlatego także odwzajemnili się prezentami. Każde dziecko było tego dnia zadowolone. Dziękujemy Rodzicom za pamięć i pomoc w organizacji tego uroczystego dnia.

Galeria - DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE WIESIENEK

Tematy tygodniowe październik

1. Bezpiecznie na drodze.
  2. Nasze zwierzaki.
  3. Jesienny las.
  4. Przygotowania do zimy.

Zamierzenia na miesiąc październik

Piosenki na miesiąc październik

"Zwierzak i ja"
sł. M. Mazan, muz. P. Pękalski, A. Środa-Pękalska

1. Czy ja mogę mieć zwierzaka?
Ptaka, jeża lub robaka?
Bardzo chcę, więc czy rodzice
Mi pozwolą mieć dżdżownicę?

Ref.: Ze zwierzakiem,
ze zwierzakiem
życie jest nie byle jakie!
On ma mnie,
a ja go mam!
I już nikt nie będzie sam!

2. Będę zawsze dbać o niego,
tak na co dzień, nie od święta.
Taki zwierzak to jest kumpel,
a o kumplu się pamięta!

Ref.: Ze zwierzakiem….