W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa V - Wisienki

Październik 2021

WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W PRAKTYCZNYCH ĆWICZENIACH EWAKUACYJNYCH

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci dnia 26.10.2021r. o godz. 10:30 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Dyrektor przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci i nauczycieli umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji. Zakres i przebieg działań został nadzorowany przez strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek w czasie 2 minut 40 sekund.

 Galeria - WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W PRAKTYCZNYCH ĆWICZENIACH EWAKUACYJNYCH


Zdrowy deser Wisienek

Dzień zdrowego poczęstunku - tak możemy zdecydowanie nazwać dzień, w którym dzieci z grupy Wisienek brały udział w przygotowaniu zdrowego i bardzo smacznego deseru. Przedszkolaki początkowo nie wierzyły, że z marchewki może powstać ciasto. A jednak! Okazało się, że pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Dzieci w roli kucharzy z dużą ochotą odmierzały składniki i ostrożnie je mieszały, każdy chciał mieć swój udział w przygotowaniu pyszności. Gotowe ciasto było bardzo smaczne i zostało szybciutko zjedzone.

 Galeria - Zdrowy deser Wisienek


Jesienny spacer Wisienek

Piękna jesień przynosi mnóstwo radości i jest okazją do urokliwych spacerów. Drzewa stają się kolorowe i obfitują w swoje owoce – jarzębinę, kasztany, żołędzie. Ku uciesze dzieci, liście, jeden za drugim, spadają z drzew, radośnie wirują na wietrze i otulają trawniki. Korzystając z tej sposobności mogliśmy podczas spaceru oglądać liście z bliska, poczuć ich zapach i usłyszeć jak szeleszczą pod nogami.

 Galeria - Jesienny spacer Wisienek


Wisienki poznają zasady ruchu drogowego podczas wycieczki na skrzyżowanie

W dniu 07.10.2021r. dzieci z grupy Wisienki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie znajdujące się niedaleko przedszkola. Celem naszej wyprawy była obserwacja ruchu ulicznego i znaków drogowych. Zatrzymywaliśmy się przy nich, aby omówić co oznaczają. Ważne były również ćwiczenia praktyczne w prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz w oznakowanych miejscach bez sygnalizacji. Podczas wycieczki przedszkolaki utrwaliły zasady poruszania się po chodniku i po ulicy. Szczęśliwe i zadowolone z siebie dzieci bezpiecznie wróciły do przedszkola.

 Galeria - Wisienki poznają zasady ruchu  drogowego podczas wycieczki na skrzyżowanie


ZAJĘCIA STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ W GRUPIE WISIENEK

6 października naszą grupę odwiedziła pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Pani opowiedziała o swoim zawodzie i o miejscu jakim jest biblioteka. Przeczytała również dzieciom dwie książeczki: "Kicia Kocia" i "Pierwsze czytanki". Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały czytanych książek i chętnie dopytywały o szczegóły. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzenie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Dziękujemy pani bibliotekarce za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

 Galeria - ZAJĘCIA STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ W GRUPIE WISIENEK


WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE WISIENEK

6 października naszą grupę odwiedziła pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Pani opowiedziała o swoim zawodzie i o miejscu jakim jest biblioteka. Przeczytała również dzieciom dwie książeczki: "Kicia Kocia" i "Pierwsze czytanki". Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały czytanych książek i chętnie dopytywały o szczegóły. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, pobudzenie wyobraźni dzieci i zachęcenie do czytania. Dziękujemy pani bibliotekarce za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

 Galeria - WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE WISIENEK


WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA

5 października w naszej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchały bajkowych opowieści o zwierzętach oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje znajdujące się w książeczkach przedszkolnych. Dodatkowym zadaniem w tym dniu było wyszukiwanie w tekstach poznanych już liter A i O. Dzieci były bardzo skupione i dumne z tego, że same potrafią już rozpoznawać pierwsze litery.

 Galeria - WISIENKI BIORĄ UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA


DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE WIESIENEK

Dnia 4 października w grupie Wisienek obchodziliśmy zaległy Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy dowiedzieli się, jak ważni są w naszej grupie. Bez nich nie byłoby wspaniałej, codziennej zabawy i pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Dziewczynki zaśpiewały im głośne sto lat i wręczyły kolegom upominki. Oni też chcieli aby na twarzach koleżanek pojawił się uśmiech, dlatego także odwzajemnili się prezentami. Każde dziecko było tego dnia zadowolone. Dziękujemy Rodzicom za pamięć i pomoc w organizacji tego uroczystego dnia.

 Galeria - DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE WIESIENEK


Tematy tygodniowe październik

  1. Bezpiecznie na drodze.
  2. Nasze zwierzaki.
  3. Jesienny las.
  4. Przygotowania do zimy.

Zamierzenia na miesiąc październik

Wiersze na miesiąc październik

"Jesienią"
M. Konopnicka

Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.

Czerwone jabłuszka,
Złociste gruszeczki
Świecą się jak gwiazdy
Pomiędzy listeczki.

Pójdę ja się, pójdę
Pokłonić jabłoni,
Może mi jabłuszko
W czapeczkę uroni!

Pójdę ja do gruszy,
Nastawię fartuszka,
Może w niego spadnie
Jaka śliczna gruszka!

Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.

Piosenki na miesiąc październik

"Zwierzak i ja"
sł. M. Mazan, muz. P. Pękalski, A. Środa-Pękalska

1. Czy ja mogę mieć zwierzaka?
Ptaka, jeża lub robaka?
Bardzo chcę, więc czy rodzice
Mi pozwolą mieć dżdżownicę?

Ref.: Ze zwierzakiem,
ze zwierzakiem
życie jest nie byle jakie!
On ma mnie,
a ja go mam!
I już nikt nie będzie sam!

2. Będę zawsze dbać o niego,
tak na co dzień, nie od święta.
Taki zwierzak to jest kumpel,
a o kumplu się pamięta!

Ref.: Ze zwierzakiem….


  1. Wrzesień 2021
  2. Czerwiec 2021
  3. Maj 2021

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.