BIP

W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa 4 - Wisienki

Wrzesień

Wisienki uczestnikami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

29 września nauczycielki i dzieci z grupy Wisienek włączyły się w akcję Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji odwiedziła ich pani logopeda - mgr Beata Lenart. Wyjaśniła przedszkolakom dlaczego warto czytać książki. Zwróciła uwagę na fakt, iż bajki, opowiadania i wiersze dostarczają przyjemności, uczą języka, rozwijają pamięć, wyobraźnię, przynoszą wzorce dobrych zachowań. Na dowód swoich słów przeczytała piękną baśń o czerwonym smoku. Dzieci z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchały nieznanej dotąd baśni, a potem wypowiadały się na temat jej treści. Dodatkowo zapoznały się z różnymi książkami znajdującymi się w przedszkolnej biblioteczce. Dziękujemy pani Beatce, która zaangażowała się w naszą akcję.

Galeria

Jesienne zajęcia matematyczno - plastyczne w grupie Wisienek

W dniu 29 września dzieci brały udział w zabawach matematycznych, których tematem przewodnim była jesień. Przedszkolaki zdobywały doświadczenia matematyczne- segregowały, odtwarzały rytmy, nazywały kolory jesieni i kształtowały orientację przestrzenną używając pojęć określających położenie przedmiotów w przestrzeni ( nad, pod, obok, na). Wykonały również prace plastyczne Jesienne liście techniką rozcierania plasteliny. Był to czas wspaniałej zabawy, nauki, ale również pracy. Dzieci skupiały swoją uwagę i rozwijały percepcję wzrokową na wykonywanych zadaniach. Ponadto rozwijały zainteresowania matematyczne, rozbudzały dziecięcą aktywność i samodzielność poprzez różne działania

Galeria

WISIENKI ŚIĘTUJĄ OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

21 września w grupie Wisienek dzieci obchodziły swoje święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Rozpoczęliśmy krótkim wprowadzeniem polegającym na wyjaśnieniu dzieciom idei święta i wysłuchaniu piosenki pt. Dzień Przedszkolaka. Potem nastąpiło to co przedszkolaki lubią najbardziej, czyli wesoła zabawa. Ulubione pląsy, zabawy ruchowe i muzyczne z balonami i woreczkami , malowanie twarzy wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój i sprawiły, że ani przez chwilę nikt nie narzekał na nudę Dzieci z entuzjazmem podejmowały kolejne zabawy, a uśmiechy na ich twarzach, najlepiej odzwierciedlały ich znakomity nastrój. W naszej grupie rozbrzmiewała muzyka, a wesołej zabawy nie było tego dnia końca. Główną atrakcją „Dnia Przedszkolaka” okazało się nadanie nowej nazwy grupie- Wisienki. Z tej okazji dzieci wykonały również pracę plastyczną dotyczącą nazwy grupy.

Galeria
Galeria

Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Wisienki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi, pomysłowości i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia zorganizowałyśmy w grupie wiele ciekawych zabaw i inspiracji, które pomogły dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Rozpoczęliśmy uważnym słuchaniem wiersza o biedronce, która zgubiła kropki. Następnie rozpoznawaliśmy kolory kropek i stworzyliśmy wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki - kolorowe gąsienice. Nie zabrakło również działań ruchowych: kropkowy pociąg , taniec z kropkami. Dla małych i twórczych artystów przygotowałyśmy dyplomy. Z pewnością po twórczym kropkowym dniu, taka niespodzianka była wspaniałym uwieńczeniem wspólnych zabaw.

Galeria

Zajęcia przyrodnicze w grupie Wisienek - przesadzanie kwiatków

W środę 09.09. panie wraz z przedszkolakami podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania - przesadzanie przedszkolnych kwiatków. Zgromadziliśmy potrzebne przybory łyżkę, doniczki, konewkę, ziemię i sadzonki. Oglądaliśmy korzenie i dotykaliśmy ziemię. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne do wzrostu roślin, by w końcu przesadzić kwiaty do ozdobnych doniczek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zajęły się roślinami! Zobowiązały się także do ich pielęgnacji – podlewania i doglądania. Zajęcia przyrodnicze miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz poszerzenia ich wiedzy na temat przesadzania roślin doniczkowych. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.

Galeria

ZABAWY RUCHOWE WISIENEK NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Dzieci zawsze chętnie bawią się na zewnątrz. Zabawy na świeżym powietrzu to doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, udoskonalenie zdolności manualnych i lepsze poznanie otaczającego świata. Oprócz tego dziecko, przebywając na dworze, dotlenia się, hartuje, staje się sprawniejsze fizycznie. Możliwości zabaw na świeżym powietrzu jest mnóstwo. My korzystając z pięknej pogody wybraliśmy zabawy z piłką: chłopcy postawili na rozgrywki piłkarskie i rzuty piłką do kosza, dziewczynki ćwiczyły podawanie i rzucanie. Dodatkową atrakcją była swobodna zabawa na dostępnym sprzęcie przedszkolnym: huśtawki, bujaki. Wszyscy zadowoleni powrócili do przedszkola i z apetytem zjedli obiadek.

Galeria

Wisienki znają już kolory

Dnia 08 września dzieci z grupy Wisienki utrwaliły na zajęciach matematycznych wiedzę na temat kolorów. Podczas zabaw nazywały podstawowe kolory, rozwijały sprawność manualną i kształciły koordynację wzrokowo -ruchową. Wykorzystując kolorowe patyczki tworzyły różne przedmioty: domki, kwiatki i postacie. Nie zapomnieliśmy również o utrwaleniu liczenia w zakresie 5. Na zakończenie zajęć dzieci segregowały patyczki do kolorowych szarf. Wszyscy otrzymali duże brawa za posiadaną wiedzę.

Galeria

Zabawy na tarasie przedszkolnym

Niestety nastały takie dni, kiedy nie możemy pozwolić sobie na wyprawę do parku czy alejkami osiedla, ale chcielibyśmy, żeby Wasz dzieci spędziły trochę czasu na świeżym powietrzu. Doskonałą alternatywą okazał się tutaj przedszkolny taras. Właśnie na nim dzieci mogą uczestniczyć w zabawach ruchowych i spędzać ze sobą czas. Jednocześnie przebywają na świeżym powietrzu, dotleniając swój organizm. We wrześniu korzystamy z ładnej pogody i bawimy się na nim jak najczęściej.

Galeria

Swobodne prace plastyczne w grupie IV

Drugi dzień w przedszkolu dla naszych dzielnych Wisienek nie był żadnym wyzwaniem. Dzieci są chętne i gotowe nie tylko do zabawy, ale również do działań zaproponowanych przez Panią. Zadaniem dla przedszkolaków była samodzielna działalność artystyczna. Powstawały domy, place zabaw, rodzina. Zaangażowanie było bardzo duże, a prace bardzo ładne.

Galeria

Dzień zabawy po wakacyjnej przerwie w grupie Wisienki

Wakacje już za nami. 01 września rozpoczął się nowy rok szkolny dla przedszkolaków. Wszystkim dzieciom życzymy miłego pobytu w przedszkolu, każdego dnia radości z odkrywania świata, wielu przyjaciół, wspaniałych zabaw i zajęć Można śmiało powiedzieć, że dzieci przez tak długi okres nie zapomniały o kolegach i koleżankach z grupy i swoich Paniach. Z uśmiecham na buzi przekroczyły próg przedszkola rozpoczynając zabawy w starszej, z zarazem nowej grupie, która od bieżącego roku zmieniła nazwę. Od dzisiaj jesteśmy Wisienkami.

Galeria

TEMATY TYGODNIOWE WRZESIEŃ

Zamierzenia na miesiąc wrzesień

Wiersze na miesiąc wrzesień

„Kodeks Przedszkolaka ” Iwona Rup

Jak w przedszkolu się zachować?
Zaraz wszyscy się dowiemy:
Gdy wchodzimy, to… „Dzień dobry!”
i „Dzień dobry” odpowiemy.
Szanujemy swe zabawki,
chętnie nim się dzielimy.
Chcemy wziąć coś od kolegi?
Wtedy ładnie poprosimy.
„Proszę”, „przepraszam”, „dziękuję” –
używamy tych prostych słów.
Pamiętaj więc, przedszkolaku,
często je do wszystkich mów.
Na zajęciach, kiedy pani
uczy nas ciekawych rzeczy,
każdy słucha i uważa,
cichuteńko siedzą dzieci.
Kiedy pani mówi do nas,
to na nią patrzymy
i jak o coś nas poprosi,
z chęcią szybko to robimy.
Jeszcze jedna ważna sprawa,
o niej zawsze pamiętamy,
ścinki, śmieci i papierki,
prosto do kosza wrzucamy.
W naszej sali nie krzyczymy
i hałasu nie robimy,
aby było nam przyjemnie
wszyscy zgodnie się bawimy.
Jemy bardzo kulturalnie,
przy jedzeniu nie mówimy,
a gdy chcemy coś powiedzieć,
wtedy rękę podnosimy.
Po zabawach, po zajęciach
o porządek wnet zadbamy:
książki, kredki, lalki, misie
na ich miejsca układamy.
Gdy rodzice przyjdą po nas,
czas do domu, wychodzimy!
Pani i kolegom z grupy
„do widzenia” więc mówimy.

"Piłka" Dorota Gellner

Po cichutku, po kryjomu,
wyskoczyła piłka z domu.
Hop! Hop! W górę! W dół!
Przeskoczyła świata pół.

Zatrzymała się pod płotem,
zatańczyła z burym kotem.
Hop! Hop! Raz i dwa!
Obudziła złego psa!

Gdzie jest teraz? Pośród kaczek.
Kwaczą kaczki: – Kto tak skacze?

Ale piłka dalej zmyka.
Patrzcie! Wpadła do kurnika.
Hop! Hop! W górę! W dół!
Przestraszyła stado kur!

Gdy odpocząć chciała chwilę,
siadły na niej dwa motyle.
Każdy z nich pomyślał tak:
– Jaki duży, piękny kwiat!
Biała koza białą nóżką
potoczyła piłkę dróżką.
Pędzi piłka w stronę wiadra.
Bęc! Do zimnej wody wpadła!
– Oj! Do licha! – rzekła brzydko. –
Chcę do domu! I to szybko!

Choć nie miała wcale nóg,
przeskoczyła – hop! – przez próg.
Zatrzasnęła z hukiem drzwi
i pod łóżkiem grzecznie śpi.

Piosenki na miesiąc wrzesień

„Trampolinek i my”

1. Kto tak skacze na trampolinie?
Nasz przyjaciel Trampolinek!

Ref.: Teraz dzieci, hej hop!
Uda nam się skok.

2. Kto wesołe zna rymowanki
i zagadki, i hopsanki?

Ref.: Trampolinek, hej hop,
ma pomysłów sto.

3. Kto jest zawsze w dobrym humorze,
kto we wszystkim nam pomoże?

Ref.: Trampolinek, hej hop!
Z nim przez cały rok! x 2 x 2 x 2

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.