W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa V - Wisienki

Czerwiec 2022

Wycieczka grupy Wisienek do Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku

W ramach rozwijania u dzieci postaw proekologicznych dnia 09.06.2022 najstarsza grupa przedszkolna - Wisienki wybrała się na pieszą wycieczkę do Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Celem wycieczki było: zapoznanie dzieci z niektórymi sposobami oczyszczania wody, uzmysłowienie im skutków zanieczyszczenia wody, zrozumienie konieczności oczyszczania wody i ścieków. Dzieci miały okazję zapoznać się z procesem oczyszczania ścieków produkowanych przez mieszkańców Kraśnika. W ramach wycieczki przedszkolaki zwiedziły dostępne obiekty i zobaczyły, jak funkcjonuje oczyszczalnia. Poznały poszczególne etapy oczyszczania wody poprzez filtrowanie, a następnie oczyszczanie jej za pomocą odpowiednich bakterii. Dodatkowo miały możliwość zwiedzenia laboratorium chemicznego oraz centrum sterowania urządzeniami oczyszczalni ścieków. Na zakończenie dzieci otrzymały upominek - niespodziankę w postaci bryloczka. Wycieczka była niezwykłym przeżyciem dla przedszkolaków. Dzieci uzmysłowiły sobie ile pracy należy włożyć w oczyszczanie i uzdatnianie wody i po co wykonywane są te czynności. Dziękujemy Prezesowi KPWiK w Kraśniku i pracownikom za możliwość obejrzenia przedsiębiorstwa i za wzbogacanie naszej wiedzy.

Galeria - Wycieczka grupy Wisienek do Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kraśniku


HISTORIA MAMY I TATY W WYKONANIU DZIECI Z GRUPY WISIENEK

08.06.2022r w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 3 odbyła się niezwykła uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w wykonaniu dzieci z grupy Wisienek. Mali artyści dzięki swoim zdolnościom aktorskim, wokalnym i tanecznym przedstawili prawdopodobną historię poznania swoich rodziców. W wyjątkowej atmosferze dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Wspaniale dobrana muzyka, piękna scenografia i dyskotekowe stroje dodały charakteru całej uroczystości. Dzieci bardzo starały się, żeby wierszem, tańcem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Do tego szczególnego dnia przygotowywały się bardzo długo, a efekty ich pracy sprawiły, że łzy zakręciły się w oku niejednego rodzica. Za swoje starania dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ich uczucia znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, zadowolenia i dumy.

Galeria - HISTORIA MAMY I TATY W WYKONANIU  DZIECI Z GRUPY WISIENEK


Rozgrywki piłkarskie

Dnia 27.05.2022 roku w Hali Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Kraśniku odbyły się rozgrywki piłki nożnej. W turnieju wzięły udział reprezentanci wszystkich Przedszkoli Miejskich. Z naszego przedszkola wytypowano grupę dzieci z dwu grup przedszkolnych Wisienek i Poziomek, którzy zdobyli VI miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Kraśnik. Przedszkolaki otrzymały nagrody w postaci medali oraz puchar dla najlepszego zawodnika, którym okazał się Wiktor. Do boju zagrzewali sportowców wspaniali kibice. Impreza była znakomita i sprawiła dzieciom ogromną radość i wiele niezapomnianych wrażeń.

Galeria - Rozgrywki piłkarskie


Tematy tygodniowe - Czerwiec

  1. Dzieci świata.
  2. W zoo.
  3. Jedziemy na wakacje.
  4. Witamy lato.
  5. Wakacje tuż, tuż.

Zamierzenia na miesiąc Czerwiec

Wiersze na miesiąc Czerwiec

"Wyjeżdżamy na wakacje"
W. Badalska

Jak wakacje, to wakacje!
czas wyjazdu bliski.
Zaczynamy dziś od rana
pakować walizki.
To wcale nie takie łatwe,
kłopot to niemały…
Co wziąć ze sobą,
by wakacje dobrze się udały?
-Najpierw...piłka.
- To jest racja. Gra się w piłkę na wakacjach!
- Wędkę…
- A czy są tam ryby?
- Koszyk…- Po co? No… na grzyby.
- Weź materac do pływania.
- i… skakankę do skakania. (…)

"Co fajnego jest w lecie? "
Maciejka Mazan

Najfajniejsze na świecie
są dojrzałe truskawki,
z fontannami sadzawki,
prosto z lasu poziomki
oraz na drzewach domki
i dojrzałe czereśnie.
Słoneczko wstaje wcześnie,
dni są takie gorące,
kwitną kwiaty na łące,
można kąpać się co dzień,
wszystko pachnie w ogrodzie
i latają motyle…
Fajnych rzeczy jest tyle,
że ich nie wymienimy,
ale wszyscy myślimy,
że dobrze by się stało,
by lato tu zostało…

Piosenka na miesiąc Czerwiec

"Niech żyją wakacje"

1. Niech żyją wakacje
Niech żyje pole, las
I niebo i słońce
Wolny swobodny czas.

2.Gorące złote słońce
na czarno nas opali
w przejrzystej bystrej rzece
będziemy się kąpali.

3. Niech żyją wakacje
Niech żyje pole, las
I niebo i słońce
Wolny swobodny czas.

4. Pojedzie z nami piłka
i pajac i skakanka,
będziemy się bawili
od samiutkiego ranka.

5. Niech żyją wakacje
Niech żyje pole, las
I niebo i słońce
Wolny swobodny czas.


  1. Maj 2022
  2. Kwiecień 2022
  3. Marzec 2022

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.