Grupa 4 - Wisienki

Wisienki witają świętego Mikołaja

Ach co to był dzień..... 07 grudnia długo pozostanie w pamięci dzieci. W naszym przedszkolu pojawił się Święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu , tuż przed obiadkiem przybył razem z pomocnikiem - śliczną panią Mikołajową. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Po śniadaniu głośno zaśpiewaliśmy piosenkę o Mikołaju. Na pewno ją usłyszał i tak dotarł do przedszkola. Chodził dookoła alejkami i przekazał na ręce pani Dyrektor worek z prezentami dla wszystkich grzecznych dzieci. Ma się rozumieć, że to My. Nasze kochane Panie pomogły wnieść prezenty na salę. Było ich bardzo dużo: układanki, klocki, samochody, trasy, akcesoria fryzjerskie. Ojojoj!!!! Cóż się potem działo. ZABAWA NA 102. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

List od Świętego Mikołaja dla dzieci z grupy IV

04 grudnia grupę Wisienek spotkała wielka niespodzianka. Do drzwi sali ktoś głośno zapukał. Długo nie wchodził, aż znowu zapukał. Wszyscy ucichli. Nikt nie wiedział co się dzieje. Nagle pod drzwiami pojawiła się czerwona koperta zaadresowana do grupy IV „Wisienki”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się kopercie, na której widniał obrazek nadawcy. Po otwarciu koperty, pani Edytka wyjęła list i uważnie przeczytała jego treści. Okazało się, że to wiadomość od Świętego Mikołaja. Pozdrowił on wszystkie dzieci, pisał o świątecznych przygotowaniach, w których pomagają mu elfy i wyrażał radość z szybkiego zobaczenia się z przedszkolakami. Po odczytaniu listu dzieci szybciutko pobiegły do okna - myślały, że jeszcze zobaczą tajemniczego gościa. Nie udało się jednak. Ma naprawdę szybkie renifery. Przedszkolaki nie mogąc się doczekać spotkania z Mikołajem postanowiły przedstawić jego wygląd w pracach plastycznych. Czy jest podobny? - zobaczcie sami.

Wspólne ubieranie choinki w grupie IV

Ubieranie choinki – to moment , na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Przypomina on o tym, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wisienki kilka dni przed wizytą św. Mikołaja z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko. Końcowy efekt wspólnej pracy był oszałamiający. Ubogie drzewko zmieniło się w prześliczną choinkę, która stała się ozdobą naszej sali. Wokół niej swoje miejsce znalazły również świąteczne skarpety, żeby Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach z grupy IV.

TEMATY TYGODNIOWE GRUDZIEŃ

Zamierzenia na miesiąc grudzień

Wiersze na miesiąc grudzień

"Trzy prezenty"

W pewien poranek Mikołaj święty
przyniósł dla Ali te trzy prezenty.
Pierwszy to lalka o złotych włosach,
ukryta była w lalkowych stosach.
Drugi to książka o księżniczce Basi,
na pewno pokaże ją kuzynce Kasi.
Trzeciego wcale się nie spodziewała,
nawet o nim w liście nie wspominała.
To była gitara! Prawdziwa, uwierzcie!
Grać na niej Ala nauczy się wreszcie.
A że niedługo zawitają święta…
Co najpierw zagra? To będzie kolęda!

"Mikołaj" Iwona Rup

Biała broda, płaszcz czerwony –
to Mikołaj święty.
W saniach po calutkim świecie
rozwozi prezenty.
Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie,
to na niebie się pojawi
i u wszystkich grzecznych
dzieci prezenty zostawi.

Piosenki na miesiąc grudzień

Drogi Mikołaju

Jadą wielkie sanie
po gwieździstym niebie,
a w nich worek z podarkami
dla mnie i dla ciebie.
A w nich worek z podarkami
dla mnie i dla ciebie.

2. Siedzą w worku lale,
misie i zające.
Trzeba zawieźć je do dzieci,
zanim wstanie słońce.
Trzeba zawieźć je do dzieci,
zanim wstanie słońce.

3. Biegną renifery,
lecą skry spod kopyt,
bo Mikołaj bardzo dużo
dzisiaj ma roboty.
Bo Mikołaj bardzo dużo
dzisiaj ma roboty.

4. Drogi Mikołaju,
chciałbym ci przypomnieć,
żebyś czasem w tym pośpiechu
nie zapomniał o mnie.
Żebyś czasem w tym pośpiechu
nie zapomniał o mnie.

Ślady na śniegu

Szukamy z tatą śladów na śniegu.
Może poszukasz też.
Tutaj sarenka przemknęła w biegu,
a tam był dziwny zwierz.
Tutaj sarenka przemknęła w biegu,
a tam był dziwny zwierz.

2. Tropy prowadzą we wszystkie strony.
Kto mógł zostawić je?
Stado wróbelków albo gawrony.
Zagadkę poznać chcę.
Stado wróbelków albo gawrony.
Zagadkę poznać chcę.

3. Różne kreseczki, kółka, kwadraty.
Pełen tajemnic świat.
Trzymam się mocno rękawa taty,