W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa V - Wisienki

Marzec 2022

Matematyka w grupie Wisienek

W marcu przedszkolaki z naszej grupy obchodziły Dzień Matematyki. Był on podzielony na kilka wyjątkowych zajęć, których celem było wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Dzieci m.in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, układały ciągi rytmiczne. Dużo radości dała zabawa ruchowa „Gorące kółka”, która miała na celu doskonalenie spostrzegawczości i sprytu. Dzieci miały okazję zgłębić tajniki programowania, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Galeria - Matematyka w grupie Wisienek


Światowy Dzień Zespołu Downa w grupie Wisienek

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. Zajęcia były doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi na temat różnic między nami, że choć jesteśmy różni to możemy wspólnie się bawić, że nie wszyscy jesteśmy jednakowi i nie we wszystkim doskonali i dobrze by było pomagać sobie nawzajem. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa dzieci i nauczyciele z naszej grupy ubrały się w kolorowe skarpetki i to zupełnie nie do pary. Był to wyraz naszej sympatii i akceptacji. Nie zapominajmy, nie tylko w tym dniu, że inny nie znaczy gorszy, a inność może być piękna, kolorowa i zupełnie zwyczajna...

Galeria - Światowy Dzień Zespołu Downa w grupie Wisienek


Wisienki witają Panią Wiosnę

W dniu 21 marca dzieci z grupy Wisienki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką obecnej pory roku. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa z przeciąganiem liny i zabawa gorące krzesła. Dzieci utrwaliły sobie również wiadomości związane z tą porą roku. Poznały pierwsze oznaki wiosny, naśladowały podczas zabaw muzyczno-ruchowych zwierzątka, które można spotkać wiosną na łące i różne zjawiska pogodowe. Na zakończenie skorzystaliśmy z pięknej pogody i spędziliśmy czas na placu przedszkolnym. Szukaliśmy czy do przedszkola zawitała już Pani Wiosna.

Galeria - Wisienki witają Panią Wiosnę


Mały teatr w grupie Wisinek

Zabawa w teatr należy do najbardziej lubianych przez dzieci. W tym tygodniu przedszkolaki z grupy „Wisienki” miały możliwość wzbogacić swoje wiadomości o teatrze i być uczestnikami w małych formach teatralnych za pomocą mowy, mimiki, gestu i ruchu. Mali aktorzy chętnie wcielili się w rolę warzyw na podstawie wiersza J. Brzechwy pt.: „Pan pomidor” oraz w rolę baśniowych postaci według zbioru baśni braci Grimm „Czerwony Kapturek”. Dzieci umiejętnie posługiwały się kukiełkami Czerwonego Kapturka, babci, leśniczego i wilka w inscenizowanej scence. Podczas zajęć dzieci poznały pojęcia związane ze sztuką teatralną; aktor, aktorka, scena, kurtyna, sufler, widownia. Potrafiły je poprawnie odczytać w formie wyrazów i zapamiętać. Wszystkie dzieci były wnikliwymi obserwatorami wykonywanych scenek przez swoich kolegów i koleżanek oraz uczestnikami różnych zabaw w aktora; m.in. „Oklepywanka”, „Dwa krzesełka”, „Rozgrzewka”, „Poruszamy się jak…”. „Mały teatr” wyzwolił u dzieci wiele radości i wrażeń oraz zwiększył wiarę we własne możliwości.

Galeria - Mały teatr w grupie Wisinek


Zielony ogródek

Kiedy zbliża się wiosna jest to doskonały czas na zakładanie swoich zielonych ogródków. Na ten dzień z niecierpliwością oczekiwały przedszkolaki z grupy „Wisienki”. W dniu 10 marca dzieci uczestniczyły w zajęciach z zakresu przyrody, podczas których mogły poczuć się jak prawdziwi ogrodnicy, aby założyć przedszkolny ogródek na parapecie. Zanim dzieci przystąpiły do swojej pracy odbyła się krótka rozmowa o tym, czego potrzebują rośliny żeby wyrosły. Następnie każde dziecko mając do dyspozycji wcześniej ozdobioną według własnego pomysłu doniczkę, ziemię, nasiona warzyw, kwiatów oraz owoców, konewkę z wodą przystąpiły do pracy. Z ciekawością i zaangażowaniem przedszkolaków do doniczek trafiły nasiona warzyw: papryki, słonecznika, grochu, nasiona owoców: cytryny, pomarańczy, cebuli oraz nasiona bratków. Zadaniem dzieci było odszukanie właściwych napisów do swoich wybranych nasion. Był to dzień w którym mali ogrodnicy nauczyli się jak siać i sadzić rośliny. Każdego dnia będą obserwować i pielęgnować swoje roślinki.

Galeria - Zielony ogródek


Dzień Kobiet w grupie Wisienek

Dnia 08 marca grupa „Wisienek” obchodziła święto kobiet. Była to okazja do wspólnego świętowania i przeżywania chwil w wyjątkowy sposób. Jak wiadomo w polskiej kulturze Dzień Kobiet obchodzą wszystkie kobiety, a także te najmłodsze. Ten szczególny dzień był pełen pozytywnych wrażeń, okazją do wspólnej zabawy i obdarowywania się prezentami. Chłopcy dla swoich koleżanek przygotowali swoje najpiękniejsze rysunki na których widniały serca – symbol miłości. Dziewczynki otrzymały także od kolegów kwiatka – tulipana. Nie zabrakło również podarunków od Rodziców dla wszystkich dzieci. Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem. Wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Przedszkolaki nauczyły się pozytywnych zachowań – wzajemnego szacunku i życzliwości.

Galeria - Dzień Kobiet w grupie Wisienek


Tematy tygodniowe - Marzec

  1. Przedwiośnie
  2. Wiosenne porządki
  3. W teatrze
  4. Muzyka maluje świat
  5. Kolorowy świat

Zamierzenia na miesiąc Marzec

Wiersze na miesiąc Marzec

"Kiedy wiosną"
Agnieszka Frączek

Kiedy wiosną, po cichutku,
na polanie i w ogródku
nagle niczym niespodzianki
pojawiają się sasanki,
kwitnie fiołek i krokusik,
ciepło słońca jaskry kusi,
rosną chwasty, rośnie perz…
to ja z nimi rosnę też!
Rosnę w górę, hen!, z radości,
wypatrując nowych gości.
Cały świat zzieleniał od nich!
Tutaj żabka, hop!, na chodnik,
tam pierwiosnek wyjrzał z ziemi,
w parku trawa się zieleni…
A mnie cieszy ta zieloność!

"Na scenie"
Agnieszka Frączek

Mogłabym w kółko siedzieć w teatrze.
Siedzieć i siedzieć… Patrzeć i patrzeć.
Jak pewien aktor w przebraniu smoka
zwiewnej królewny nie spuszcza z oka,
jak rycerz konno przemierza knieje
(choć to się wszystko na scenie dzieje),
jak ktoś la-la-la śpiewa lub lu-lu
i jak artystki w spódniczkach z tiulu
mkną po jeziorze (choć sucho wszędzie)
niczym dostojne białe łabędzie.
Czasem się zdarza też, że na scenie
grają nie ludzie, tylko ich cienie.
Lub takie lalki na długich sznurkach,
co za parawan hops! dają nurka,
gdy przedstawienie dobiega końca
i braw się zrywa fala gorąca.
Mogłabym w kółko siedzieć w teatrze.
Siedzieć i siedzieć… Patrzeć i patrzeć!

Piosenka na miesiąc Marzec

"Kwiatki - bratki"

1. Jestem sobie ogrodniczka,
mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie,
drugie w łatki,
a z tych nasion
będą kwiatki.
Ref.: Kwiatki – bratki i stokrotki
dla Malwinki, dla Dorotki,
kolorowe i pachnące,
malowane słońcem.
2. Mam konewkę z dużym uchem,
co podlewa grządki suche,
mam łopatkę
oraz grabki,
bo ja dbam
o moje kwiatki.
Ref.: Kwiatki – bratki i stokrotki…


  1. Luty 2022
  2. Styczeń 2022
  3. Grudzień 2021

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.