Grupa V - Wisienki

Kwiecień 2022

Przedstawienie wielkanocne w wykonaniu dzieci z grupy Wisienki

14 kwietnia 2022r. w grupie Wisienek odbyło się przedstawienie wielkanocne pt. 'Są takie święta raz do roku...'. Na spektakl składały się recytacje wierszy o tematyce świątecznej oraz piosenki, które znakomicie wprowadziły w piękny czas Wielkanocy. W pierwszej części mali artyści przedstawili symbole i tradycje związane z nadchodzącymi świętami. Druga część ukazała krótką scenę związaną ze zmartwychwstaniem Jezusa. Takie przedstawienia w okresie przedświątecznym to zawsze miłe akcenty naszego przedszkolnego życia. Pozwalają lepiej poczuć klimat Wielkanocy i uczą, że tradycje należy pielęgnować, ponieważ istnieje od setek lat.

Galeria - Przedstawienie wielkanocne w wykonaniu dzieci z grupy Wisienki

Tematy tygodniowe - Kwiecień

1. Jedziemy na wieś.
  2. Wielkanoc.
  3. Dbamy o naszą planetę.
  4. Nasza ojczyzna.

Zamierzenia na miesiąc Kwiecień

Bogacenie wiedzy na temat wsi: Rozwijanie zainteresowań polskimi tradycjami: Kształtowanie postaw proekologicznych: Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej: Przygotowanie do czytania i pisania: Kształtowanie pojęć matematycznych:

Wiersze na miesiąc Kwiecień

"Ojczyzna"
Włodzimierz Domaradzki

Wszystko dokoła:
Dom i przedszkole,
Fabryczne dymy, żelazna kolej,
Kwiaty przy oknie,
Klon koło bramy,
Słoneczny uśmiech
Kochanej mamy,
I las, co cieniem
Dzieci zaprasza
Wszystko to Polska -
Ojczyzna nasza.

"Polska"
Ryszard Przymus

Polska - to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

Piosenka na miesiąc Kwiecień

"Zielona Ziemia"
sł. M. Mazan, muz. P. Pękalski, A. Środa-Pękalska

1. Ziemia nam daje to, co najlepsze:
wodę do picia, czyste powietrze,
lasy, poziomki i leśne dzwonki,
pszczoły, zające, leśne poziomki.

Ref. Czyste niebo nad głową i powietrze czyste,
czysta woda, co płynie w rzeczułce przejrzystej.
Wszystko daje nam Ziemia, planeta zielona,
więc musimy dbać o nią, jak ona dba o nas.

2. Duży i mały, każdy na świecie
może pomagać swojej planecie.
Ziemia jest domem dla wszystkich ludzi
sprzątaj po sobie, jeśli nabrudzisz.

1. Marzec 2022
  2. Luty 2022