Grupa I - Poziomki

STYCZEŃ 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE POZIOMEK

W dniu 30 stycznia grupa maluszków gościła w swojej sali kochane Babcie i Dziadków. Mali aktorzy w pięknych strojach zaprezentowali wierszyki i zaśpiewali piosenki pt. ‘Święto babci i dziadka’, ‘Sto lat’ oraz wykonali układy taneczne do piosenek pt.: ‘Maszynista zuch’, ‘Taniec poleczka’, ‘Zimowa poleczka’. Na zakończenie zaproszeni goście, wspólnie ze swoimi wnukami, zatańczyli pięknego walca. Oklaskom nie było końca. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki i słodkiego buziaka, a rodzice przygotowali na tę uroczystość pyszny poczęstunek. Podczas uroczystości nie brakowało wzruszeń i miłych wrażeń. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w uświetnienie tej uroczystości oraz w przygotowanie strojów dla dzieci.

Galeria - DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE POZIOMEK

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W GRUPIE POZIOMEK

18 stycznia 2024 roku Poziomki obchodziły w swojej grupie Dzień Kubusia Puchatka- jednego z najbardziej popularnych postaci z bajek. W tym szczególnym dniu w strojach dzieci dominowały kolory: żółty i czerwony. Poziomki przyniosły także swoje ulubione misie i książeczki dotyczące przygód powyższego bajkowego bohatera. Dzieci zintegrowały się podczas różnych zajęć jak: wspólny taniec z misiami, kołysanie misiów na chuście animacyjnej, zapoznanie z przyjaciółmi Kubusia (przeczytanie bajki „Przyjaciele Kubusia Puchatka”), kosztowanie miodu i budyniu, układanie puzzli, wykonywanie pracy plastycznej 'Kubuś Puchatek' przy użyciu kredek i czerwonej plasteliny.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i budyniów dla dzieci.

Galeria - DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W GRUPIE POZIOMEK

ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

10 stycznia 2024 roku Poziomki wzajemnie zintegrowały się podczas udziału w zajęciach ruchowych z elementami metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Najważniejsze cele zajęć to: rozwijanie sprawności ruchowej dzieci, wyczuwanie poszczególnych części ciała, rozwijanie umiejętności dzielenia się przestrzenią z innymi osobami, doskonalenie umiejętności ćwiczenia w parach, odczuwanie radości z wykonywania poszczególnych ćwiczeń, aktywności. Poziomki bardzo chętnie wykonywały między innymi: 'rowerek', 'nożyce', 'lornetkę', ćwiczyły w parach. Jednak najwięcej pozytywnych wrażeń i emocji dały im takie aktywności jak: „zwijanie w naleśnik” przy użyciu koca, jazda na kocu, zabawy przy użyciu kolorowej maty animacyjnej.

Galeria - ZAJĘCIA RUCHOWE Z ELEMENTAMI METODY RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

POZIOMKI W SALI REHABILITACYJNEJ

4 stycznia 2024 roku Poziomki bardzo chętnie odwiedziły salę rehabilitacyjną i salę służącą stymulacji sensorycznej. Główne cele zajęć to między innymi: rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej dzieci, oddziaływanie głównie na zmysły wzroku, dotyku, słuchu, stymulowanie równowagi, koordynacji wzrokowo- ruchowej, zaspokajanie potrzeby ruchu poprzez zabawę. Dzieci miały między innymi możliwość pokonania prostego toru przeszkód, zobaczenia kolumny świetlnej, zabawy kolorowymi piłeczkami w basenie, co sprawiło „maluszkom” najwięcej przyjemności.

Galeria - POZIOMKI W SALI REHABILITACYJNEJ

Zamierzenia STYCZEŃ

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC STYCZEŃ
GRUPA I 'POZIOMKI'

TEMATYKA:

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE:

PIOSENKI NA MIESIĄC STYCZEŃ

"ŚWIETO BABCI I DZIADKA"
sł. I muz. Jolanta Kucharczyk

Babcia wszystko wie najlepiej,
wszystko zrobić umie.
I nakarmi, i pomoże,
zawsze mnie zrozumie.

Ref.: Dziś święto babci i dziadka, więc wnucząt wesoła gromadka, składa najlepsze życzenia: „zdrowia, szczęścia, życzeń spełnienia!”.

Dziadek to jest mój przyjaciel,
Nigdy nie zawiedzie,
czyta bajki i mnie uczy
jeździć na rowerze.