Grupa 3 - MALI ODKRYWCY

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września mali odkrywcy świętowali na grupie Dzień Chłopaka- z tej okazji panie razem z dziewczynkami wręczyły chłopcom drobne upominki i zaśpiewały głośne „100 lat”. Chłopcy z grupy III otrzymali mnóstwo życzeń; był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

SPOTKANIE Z POEZJĄ

26 września mali odkrywcy gościli na grupie panią Teresę Mazur- autorkę wierszy i bajek dla dzieci. Pani Teresa, pochodząca z Kraśnika, napisała dużo wierszy i bajek dla przedszkolaków (typu: Kotek, Brudna świnka, Cztery pory roku, Muchomor, Gąski). Mali odkrywcy z dużym zainteresowaniem słuchali utworów czytanych przez przybyłego gościa, uważnie oglądali umieszczone w tych książeczkach kolorowe ilustracje.

ZASADY BEZBIECZNEGO ZACHOWYWANIA SIĘ NA ULICY

W dniach 23-27 wrzesień mali odkrywcy poznali zasady bezpiecznego zachowywania się podczas przejścia przez ulicę, poznali najważniejsze znaki drogowe. Podczas zajęć nauczycielka zwróciła uwagę między innymi na pojęcia jak: znaki drogowe, co to jest sygnalizator świetlny, skrzyżowanie, przejście dla pieszych. W celu utrwalenia wyglądu sygnalizatora świetlnego dzieci wykonały pracę plastyczną ukazującą sygnalizator przy użyciu czerwonej i zielonej bibuły, kleju, kredek. Zasady bezpiecznego zachowania się podczas przejścia przez ulicę mali odkrywcy utrwalili podczas spaceru na pobliskie skrzyżowanie.

W KUCHNI

18 września mali odkrywcy uczestniczyli w zajęciach dotyczących kuchni, poznały najważniejsze przybory kuchenne, czynności wykonywane w kuchni. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca kucharki i jakie czynności można wykonywać w tym pomieszczeniu (gotowanie, pieczenie, mycie naczyń). Nauczycielka zaprezentowała małym odkrywcom wiele przyborów kuchennych, które dzieci poznawały za pomocą zmysłów: wzrok, dotyk, słuch (ubijaczka, sztućce, wałek, tłuczek, foremki do ciasta). Mali odkrywcy uczestniczyli również we wspólnej pogadance z nauczycielką dotyczącej zabaw w przedszkolnym kąciku kuchennym.

SPACER DO PARKU LEŚNEGO

11 września mali odkrywcy wybrali się na spacer do Parku Leśnego w celu obserwowania zachodzących zmian w przyrodzie. Dzieci szukały oznak nadchodzącej jesieni (spadające kolorowe liście z drzew, leżące na ziemi kasztany i żołędzie), obserwowały zachowanie się ptaków w przyrodzie, integrowały się wzajemnie podczas wspólnego spaceru alejkami Parku Leśnego.

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ NA GRUPIE

Początki września to czas adaptacji dzieci na grupie, poznawania obowiązujących ich norm i zasad. Dzieci przez wiele zajęć poznawały kodeks przedszkolaka, ich podstawowe prawa i obowiązki. Ustalony na grupie Kodeks Zachowań ma za zadanie wspierać i motywować dzieci do przestrzegania ustalonych norm i zasad postępowania (pomaganie innym, dbanie o higienę osobistą-mycie rąk przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety, dzielenie się zabawkami, zgodna zabawa, sprzątanie zabawek i odkładanie ich na miejsce, nie przeszkadzanie na zajęciach).

1. Październik 2019