Grupa 3 - MALI ODKRYWCY

KĄCIKI ZABAW

W październiku w ramach tygodniowej tematyki dotyczącej kącików zabaw mali odkrywcy wzajemnie integrowali się w grupie poprzez wspólne zabawy zorganizowane przez nauczycielki i zabawy dowolne w kącikach zainteresowań. Dzieci utrwaliły dotychczasową wiedzę związaną z kącikami zabaw będących na grupie (kucharski, przyrodniczy, książek, lalek, klocków), utrwaliły najważniejsze zasady obowiązujące w grupie (zgodna zabawa, sprzątanie zabawek, odkładanie rzeczy w określone miejsca, szanowanie zabawek).

AKCJA „CZYTANIE BAJKI NA GRUPIE PRZEZ RODZICÓW”

17 października gościem małych odkrywców była mama Zuzi, która zaangażowała się w akcję czytania bajek przez rodziców. Mali odkrywcy wysłuchali kilku bajek przeczytanych przez przybyłego gościa (Trzy małe świnki, Kicia Kocia mówi nie, Miła biedronka). Na zakończenie spotkania mama Zuzi poczęstowała dzieci słodkościami.

POZNAJEMY FIGURY GEOMETRYCZNE

16 października mali odkrywcy uczestniczyli w zajęciach dotyczących poznawania figur geometrycznych (koło, kwadrat, prostokąt, trójkąt), wzajemnie integrowali się w trakcie uczestniczenia we wspólnych zabawach dydaktycznych. Dzieci nazywały figury, wyszukiwały ich kształty na sali, odwzorowywały kształty figur poprzez ich układanie z kolorowych patyczków. Na zakończenie zajęć mali odkrywcy wykonali zadanie w kartach pracy- ćwiczenie grafomotoryczne (rysowanie konturów domu po śladzie).

AKCJA „ZBIERANIE KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI”

W pierwszej połowie października mali odkrywcy uczestniczyli w akcji zbierania kasztanów i żołędzi celem dokarmiania zwierząt zimą w ramach współpracy z Nadleśnictwem w Kraśniku. Dzieci chętnie zaangażowały się w zbieranie powyższych darów jesieni, chętnie przynosiły kasztany i żołędzie do przedszkola.

PANI JESIEŃ

W ramach tygodniowej tematyki dotyczącej kolejnej pory roku- jesieni mali odkrywcy gościli na grupie „Panią Jesień”, która przybyła na grupę z koszykiem pełnym darów. Dzieci dowiedziały się, czym charakteryzuje się dana pora roku, jakie są jej najważniejsze kolory, jakie dary ze sobą niesie (warzywa, owoce, kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki) i jak można te dary wykorzystać (korale z jarzębiny, przetwory z warzyw i owoców, ludziki z kasztanów i żołędzi). Mali odkrywcy słuchali piosenek o jesieni, integrowali się wzajemnie podczas zabaw ruchowych w rytm muzyki, podczas zajęć przy użyciu kasztanów, jarzębiny, kolorowych liści.

ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ

W dniach 1-4 październik 2019 roku mali odkrywcy uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się, roli warzyw i owoców w życiu człowieka. Dzieci poznały nazwyi wygląd różnych owoców i warzyw, zapoznały się z rolą witamin dla organizmu. Utrwaliły wiadomości o tym, że zawsze należy myć ręce przed spożywaniem posiłków i o tym, co można zrobić z warzyw i owoców (surówki, sałatki, soki). Mali odkrywcy rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach, poznali te warzywa i owoce za pomocą węchu, dotyku i smaku (każde dziecko mogło skosztować po kawałku między innymi: pomarańczy, winogronu, jabłka, gruszki, marchewki).

Galeria Galeria

AKCJA „CZYTANIE BAJKI NA GRUPIE PRZEZ RODZICÓW”

3 października 2019 roku gościem małych odkrywców był tata Wiktora, uczęszczającego do grupy III. Przybyły gość przeczytał dzieciom ciekawą, bogato ilustrowaną bajkę „Dumbo”. Mali odkrywcy w dużym skupieniu słuchali czytanej bajki, uważnie przyglądali się kolorowym ilustracjom. Na zakończenie tata Wiktora poczęstował wszystkie dzieci cukierkami, podziękował za wspólnie spędzony czas.

Galeria Galeria Galeria

METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

1 października 2019 roku mali odkrywcy uczestniczyli w zajęciach ruchowych metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Celem zajęć była integracja grupy, umiejętność ćwiczenia w parach i współdziałania w grupie, doskonalenie umiejętności dzielenia z sobą przestrzeni, kształtowanie świadomości własnego ciała. Mali odkrywcy powitali się poszczególnymi częściami ciała, siłowali się na ręce i nogi, wykonywali masażyk relaksacyjny do muzyki relaksacyjnej przy użyciu serwetek. Jednak najwięcej emocji sprawiło dzieciom pokonywanie toru przeszkód, złożonego z nierównych powierzchni typu: skałki, jeżyki, miękkie dywaniki, stożki.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września mali odkrywcy świętowali na grupie Dzień Chłopaka- z tej okazji panie razem z dziewczynkami wręczyły chłopcom drobne upominki i zaśpiewały głośne „100 lat”. Chłopcy z grupy III otrzymali mnóstwo życzeń; był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Ciekawe wydarzenia w naszej grupie we wrześniu 2019 roku

1. Listopad 2019