BIP

W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa II - WESOŁE TYGRYSKI

Wrzesień

TYGRYSKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ CHŁOPAKA

W naszym przedszkolu z wielką przyjemnością obchodzimy różne święta. Tak też było 30 września. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” i wręczyły upominki. Chłopcy również nie zapomnieli o dziewczynkach. Dla nich też były przygotowane prezenty. Dopełnieniem tej uroczystości była zabawa i tańce przy muzyce. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Dziękujemy rodzicom za pamięć i pomoc w przygotowaniu prezentów dla dzieci.

Galeria

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W GRUPIE WESOŁYCH TYGRYSKÓW

30 września w naszej grupie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. W ramach tej akcji zaprosiliśmy do przedszkola mamę Kai – panią Magdalenę. Wyśmienity gość zapoznał dzieci z postacią Tupcia Chrupcia i jego przygodą z przedszkolem. Wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajki oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje. Pani Magda swoją wizytę zakończyła słodkim upominkiem w postaci cukierków dla przyszłych czytelników. Grupa „Wesołe Tygryski” zachęcają i zapraszają do głośnego czytania nauczycieli, rodziców, dziadków, nie tylko w przedszkolu, a także w domu.

Galeria

WESOŁE TYGRYSKI W ROLI KUCHARZY

Dnia 27 września w grupie odbyły się zajęcia kulinarne. Przedszkolaki wystąpiły w roli kucharzy. Wspólnie z nauczycielami wykonały koktajl owocowy. Zajęcia rozpoczęliśmy od nazywania, opisywania kształtu i smaku owoców. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu - blenderem, jego działaniem oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci uważnie przyglądały się, jak panie myją owoce i obierają ze skórki. Pod czujnym okiem pani przedszkolaki rozdrabniały składniki. Kolejnym etapem pracy był proces robienia koktajlu. Mali kucharze wykonywali go z wielkim entuzjazmem. Na koniec czekała wszystkich degustacja. Dzieci dzieliły się wrażeniami smakowymi, niektóre prosiły o dokładkę. Koktajl był świeży, naturalnie słodki i nie zawierał żadnych konserwantów.

Galeria

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA SPORTOWO W GRUPIE II

Dnia 20 września w grupie II obchodzone było święto Przedszkolaków. Był to dzień wyjątkowy, bo w całości należał do dzieci. Ze zwykłej codzienności przedszkolnej przerodził się w ogrom zabawy, radości i szaleństwa. Dzieci wzięły udział w niezwykłej zabawie wykorzystując przy tym sprzęt sportowy. Przewodnikiem po świecie sportu był pani Jola. Nie zabrakło toru przeszkód, skoków na trampolinie, ścieżki sensorycznej, no i oczywiście magicznego tunelu. Sport, zabawa, śmiech, muzyka...czego jeszcze brakuje? Nagród! Wszystkie przedszkolaki zostały nagrodzone naklejkami. Zgodnie z powiedzeniem Wszystko co dobre, szybko się kończy ten wyjątkowy dzień dobiegł końca, a my już nie możemy doczekać się następnego!

Galeria

DZIEŃ KROPKI W GRUPIE WESOŁYCH TYGRYSKÓW

15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Wesołe Tygryski uczciły ten dzień w poniedziałek. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z wierszem „Jak biedronka zgubiła kropki?”. Uważnie słuchały treści i udzielały odpowiedzi na pytania nauczyciela. Następnie uczestniczyły w zabawie matematycznej „Kolorowe kropki”, podczas której przedszkolaki nazywały kolory, przeliczały, wskazywały zbiory: gdzie jest mniej, więcej, tyle samo. Potem pani Ewa zaprezentowała kostkę do gry oczywiście z kropkami. Na zakończenie dzieci przy stolikach pokolorowały swoje kropki.

Galeria

MAGICZNE KULKI W GRUPIE 4-LATKÓW

Nowy rok nowe wyzwania. Wesołe Tygryski już na początku przedszkola zmierzyły się z ciekawym doświadczeniem. Wszystkich interesowało co stanie się z magicznymi kulkami zanurzonymi w wodzie. Magiczne kulki to hydrożel lub kryształowa ziemia do kupienia w kwiaciarni lub Internecie. Kulki są kolorowe lub w jednolitych kształtach. Dzieci ze skupieniem i uwagą oglądały przebieg doświadczenia i brały w nim czynny udział. Najpierw pani umieściła kulki w plastikowym pudełku. Dzieci mogły je dotknąć jak były jeszcze malutkie. Potem przedszkolaki kolejno dolewały do pudełka wody. Pojemnik został odstawiony do kącika przyrody. Już przed obiadem wynik doświadczenia był zaskakujący dla dzieci. Kulki powiększyły znacznie swoją objętość. Dzieci w trakcie kolejnych bawiły się kulkami: szukały w nich przedmiotów, nazywały kolory, masowały dłonie. Doświadczenie było bardzo interesujące dla dzieci.

Galeria

WESOŁE TYGRYSKI JUŻ ROZPOCZĘŁY NAUKĘ ANGIELSKIEGO

Język angielski w przedszkolu to bardzo popularna forma zajęć dodatkowych dla dzieci. Pozwala już od najmłodszych lat oswajać się z językiem obcym, co ma znaczący wpływ na późniejszą edukację dziecka. Angielski w przedszkolu to nic innego jak zabawa. To nauczanie języka w formie najbardziej atrakcyjnej dla dziecka – przy pomocy rysunków, komiksów, piosenek, bajek czy zabawek. Po wakacjach 4- latki rozpoczęły naukę od utrwalenia nazw kolorów. Słuchały, powtarzały i nazywały kolory. Podczas zabawy wyszukiwały przedmioty znajdujące się na sali w podanym przez nauczyciela kolorze. W nagrodę otrzymały pieczątki. Pani była zadowolona z ich wiedzy.

Galeria

ZABAWY TYGRYSKÓW NA TARASIE PRZEDSZKOLNYM

Są takie dni, kiedy nie możemy sobie pozwolić na spacer, wyprawę do parku, ale chcielibyśmy, żeby nasze dzieci spędziły trochę czasu na świeżym powietrzu. Wspaniale sprawdza się wtedy taras przedszkolny. W ciągu ostatniego roku taras zmienił się i zyskał nową funkcję. Został pokryty sztuczną trawą odpowiednią dla dzieci i delikatną w dotyku. Na tarasie ustawione zostały domki, zjeżdżalnie. W efekcie przedszkolaki mają przestań do zabaw i ruchu nawet w czasie niepogody. Podczas zabaw zawsze towarzyszą nam śmiech, radość i zadowolenie.

Galeria

PIERWSZY SPACER TYGRYSKÓW BEZ WĘŻA TEODORA

I nadszedł w końcu ten czas. Dzieci są o rok starsze i mogą wychodzić na spacery bez swojego towarzysza Teodora z „maluszków”. W słoneczny dzień przedszkolaki samodzielnie lub z niewielką pomocą ubrały się w szatni i wyszły po raz pierwszy na spacer w parach. Było naprawdę świetnie. Dzieci słuchały się nauczycieli i bezpiecznie poruszały się po chodniku. Spacer zakończyliśmy na polance, gdzie dzieci mogły pobiegać, pooglądać przyrodę i pobawić się ze sobą w berka i w chowanego Przebywanie dziecka na świeżym powietrzu przy odpowiedniej pogodzie oddziałuje pozytywnie na jego kondycję zdrowotną, kształtując odporność na wszelkiego rodzaju infekcje. I tego życzymy dzieciom: ZDROWIA NA CAŁY ROK ZABAWY I NAUKI.

Galeria

POWRÓT TYGRYSKÓW DO PRZEDSZKOLA PO WAKACJACH.

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy 2 września. Na ten dzień czekały dzieci z grupy Wesołe Tygryski, które po długich wakacjach mogły spotkać się razem. Dzieci z adaptacją do nowych warunków (nowa sala) nie miały już najmniejszego problemu. Wypoczęte, z uśmiechem na twarzy i z najwspanialszym bagażem wspomnień, przekroczyły próg przedszkola – swój „drugi dom”. Przed nami wyjątkowy rok przepełniony ciekawymi doświadczeniami, interesującymi zabawami i nowymi umiejętnościami . Wszystkim naszym wychowankom życzymy radosnego, bezpiecznego, pełnego atrakcji pobytu w przedszkolu. Rodziców natomiast zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu placówki.

Galeria

TEMATY TYGODNIOWE WRZESIEŃ

TEMATY TYGODNIOWE:

Zamierzenia na miesiąc wrzesień

Wiersze na miesiąc wrzesień

„W pogoni za kwadratem” Maria Terlikowska

Kwadrat –to jest dziwna figura,
Bo nie wiadomo, gdzie dół, gdzie góra.
Do góry głową czy na dół głową,
Zawsze wygląda jednakowo.
Ma równe kąty i równe boki,
Tak samo długi jest –jak szeroki.
A kto nie wierzy ten sam zmierzy.
Co już zmierzone?
Możemy zatem udać się w pogoń
Za kwadratem.
Gdzie się ukrywa? Gdzie się chowa?
Gdzie jego postać kwadratowa?
Wszędzie! W mieszkaniu, w szkole, w mieście.
Czy ktoś już znalazł?
No nareszcie.

„Cztery pory roku” - Teresa Maria Massalska

Raz spotkały się i krawca
Cztery pory roku.
Każda chce mieć modną suknię
I wiele uroku.
Wiosna pragnie uszyć sobie
Zwiewną suknię w kwiatki.
Roześmiała sie perliście:
– Stokrotki i bratki!
– Lato z werwą zakrzyknęło:
– A moja sukienka
Ma być jasna, prosta, lniana,
Pszeniczna i miękka!
– Jesień prosi przez godzinę,
Aby jej utkano
Z wrzosów, rosy, mgieł porannych
Suknię niesłychaną.
Zima, patrząc na to chłodno,
Tak się odezwała:
– Panie krawcu!
Czy gotowa jest już suknia biała?
Proszę jeszcze ją ozdobić
Brylantami lodu
I przyprószyć lekko szronem,
Tu, z samego przodu.
– Krawiec miło się uśmiechnął
Do czterech pór roku:
– Każda suknia będzie piękna
W nadchodzącym roku.

Piosenki na miesiąc wrzesień

„Nasz przyjaciel Trampolinek”

Nasz przyjaciel Trampolinek
1. Nasz przyjaciel Trampolinek
Marchewkową ma czuprynę,
Oczy czarne jak węgielki,
Do zabawy zapał wielki.

Ref. Z Trampolinkiem przez cały rok
Na trampolinie hopsa hop,
Skacz
wysoko tak, tak, tak,
I słonko złap /x2

2. Nasz przyjaciel Trampolinek
Robi do nas śmieszną minę,
Śpiewa z nami, tańczy z nami,
Dużo pięknych przygód mamy

Ref. Z Trampolinkiem przez cały rok…


  1. Październik 2019

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.