W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa I - Wesołe tygryski

Marzec

WIOSENNY OGRÓDEK WESOŁYCH TYGRYSKÓW

Wiosna zawitała do Kraśnika uśmiechnięta i wesoła. Dlatego dzieci z grupy „Wesołe Tygryski ” postanowiły założyć w sali przedszkolnej swój ogródek. Na początku zajęć dowiedziały się od pani, że do rozwoju roślin niezbędne są: ziemia, woda i słońce. Potem podczas zajęć praktycznych uczyły się, jak sadzić nasiona i cebulki kwiatowe. Samodzielnie sypały ziemię do doniczek, wsypywały nasionka i podlewały wodą. Potem przy pomocy pań postawiły doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Były to bardzo ciekawe i rozwijające zajęcie. Teraz czekamy na efekt naszej pracy!

Galeria

DZIEŃ WODY W GRUPIE WESOŁYCH TYGRYSKÓW

Służy do picia, Służy do mycia. Bez niej na Ziemi nie byłoby życia.

W dniu 25.03.2019 r. w ramach programu edukacyjnego Kubusiowi przyjaciele natury maluszki obchodziły DZIEŃ WODY. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci podczas rozmowy uzyskały informacje na temat znaczenia wody dla ludzi, zwierząt i roślin. Rozwiązywały zagadki, rozpoznawały odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza… Dowiedziały się o konieczności jej oszczędzania. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Poznaliśmy właściwości wody: smak, zapach, kształt, kolor. Wykonaliśmy doświadczenie z wodą i farbami „Kolorowa woda”. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie. Udzielaliśmy odpowiedzi na pytanie co pływa?, co tonie? Bawiliśmy się przy małym basenie w rybaka. Maluszki wykonały również pracę plastyczną „Krople deszczu”. Na zakończenie odbyła się degustacja wody mineralnej niegazowanej.

Galeria

DZIEŃ 21 MARCA BYŁA DLA MALUSZKÓW DNIEM PEŁNYM NIESPODZIANEK.

To pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Maluchy, w zielonych ubraniach, chętnie uczestniczyły w zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku: naśladowały motyle, pszczółki, jaskółki i bociany, przeliczały liście, dobierały je kolorami, tańczyły do piosenki Misia i Margolci „Idzie do nas wiosna”.

W tym dniu, dzieci z okazji Dnia Lasu, spotkały się również ze wspaniałym gościem – panią pracującą w Nadleśnictwie Kraśnik. Opowiadała ona o zawodzie leśnika, o zwierzętach mieszkających w lesie i prezentowała ilustracje przedstawiające leśną przyrodę. Na zakończenie prelekcji dzieci otrzymały książki : „Przyroda polska w porach roku” i „Bogactwo przyrodnicze w Nadleśnictwie Kraśnik”.

Oprócz pierwszego dnia wiosny i spotkania z leśnikiem świętowaliśmy także „Dzień kolorowej skarpetki” związany ze Światowym Dniem Zespołu Downa. W tym dniu wszystkie dzieci do przedszkola przyszły w dwóch różnych skarpetkach. Te dwie niepasujące do siebie skarpetki były znakiem akceptacji inności oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Galeria

TYGRYSKI TWORZĄ WIOSENNĄ ŁĄKĘ

Twórczość plastyczna jest bardzo ważną formą działalności dziecka. Każda technika plastyczna daje dziecku specyficzne właściwości i wymaga jednocześnie od niego odpowiednich umiejętności i sprawności, których dziecko nabywa w czasie jej realizacji. Różnorodność w stosowaniu urozmaiconych technik plastycznych spotyka się z wielkim zaciekawieniem ze strony dziecka, wzmaga jego zainteresowanie zajęciami plastycznymi, pobudza wyobraźnię, stymuluje ich dyspozycje twórcze. W związku z tym 20 marca dzieci wspólnie z paniami wykonały pracę plastyczną „Wiosenna łąka” z wykorzystaniem zużytych płyt CD. Praca inspirowana była wierszem Iwony Salach „Łąka”. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane nowym zadaniem, samodzielnie wybierały szablon pracy i kolor płyty. Z dużą uwagą i zaciekawieniem obserwowały, jak pani Ewa i panie Edytka obsługują pistolet do kleju. Efekty wspólnej pracy widoczne były na tablicy.

Galeria

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE WESOŁYCH TYGRYSKÓW

Z okazji Dnia Kobiet w grupie „Wesołych tygrysków” odbyła się uroczystość. Wszyscy mali panowie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, a następnie wręczyli piękne róże. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Dzieci wspólnie bawiły się w rytm wesołej muzyki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Galeria

ZAJĘCIA PROWADZONE MATODĄ KNILLÓW W GRUPIE I

Nauczyciel w edukacji przedszkolnej traktuje dziecko jako partnera, pomaga mu w indywidualnym rozwoju. Jego działania skierowane są na stosowanie różnorodnych metodw pracy dydaktyczno – wychowawczej. Dotycząone prawidłowego i wszechstronnego rozwoju dzieci. W związku z tym w grupie maluszków stosujemy różne metody pracyz dziećmi. Jedną z nich jest metoda Knillów. Podstawowym jejcelem jest rozbudowanie aktywności dziecka, zachęcanie go do działania, przejawiania własnej inicjatywy oraz tworzenie kanału komunikacyjnego. Zajęcia prowadzone tą metodą pomagają naszym dzieciom nabywać: poczucia bezpieczeństwa, świadomości własnego ciała, wrażliwości na wzajemnie wysyłane sygnały, nawiązywać kontakt i komunikować się, podejmować aktywność. W trakcie programu wprowadzającego dzieci kołysały się, wymachiwały rękoma, pocierały dłońmi, klaskały, głaskały głowę, głaskały brzuch, relaksowały się. Zajęcia bardzo spodobały się maluszkom. Już niedługo wprowadzimy kolejne programy z tej metody.

Galeria

Zabawy swobodne sposobem na adaptację i integrację grupy Wesołych Tygrysków

Dzieci z najmłodszej grypy przedszkolnej od początku roku uczestniczą w Programie Adaptacyjnym „Rozpoczynam Przedszkole” autorstwa Ewy Nowak. Jedną z integralnych części tego programu jest zabawa, która jest swoistą formą zdobywania samodzielności, doświadczeń, wiadomości, umiejętności i sprawności. Zabawa podejmowana na grupie przez dzieci sprawia im przyjemność i staje się procesem uczenia się w sposób mimowolny i niezamierzony. Podczas zabawy swobodnej dzieci wzbogacają zasób wiedzy o otoczeniu i poszerzają ją. Rozwija się tu myślenie przyczynowo – skutkowe, dzieci uczą się przewidywać skutki podejmowanych przez siebie działań. W takich zabawach maluchy uczą się odróżniać realia od fikcji. Próbując pewnych działań w zabawie będą sobie coraz lepiej radziły w nowych sytuacjach zabawowych i w życiu codziennym.

W takiej formie aktywności myślenie zaczyna wyprzedzać działanie, rozwija się motoryka dziecka, ma tu też miejsce emocjonalna ekspresja dziecka –wyrażanie uczuć.

Aktywność podczas zabawy z innymi dziećmi ma ogromne znaczenie dla procesu socjalizacji – dzieci nabywają umiejętność kierowania własnym zachowaniem, dostosowują się do norm i reguł, uczą się dawać, brać, dzielić się, kształtuje się w nich cierpliwość w dążeniu do celu. Dzieci uczą się wytrwałości, współpracy w grupie, życzliwości, chęci niesienia pomocy. Rozwija się też poczucie obowiązku i odpowiedzialności, a podczas zabawy dzieci zaczynają sprawniej komunikować się z innymi uczestnikami.

Możemy śmiało powiedzieć, że swobodne zabawy dzieci to skarbnica wiedzy o dziecku.

Galeria

WESOŁE TYGRYSKI UCZESTNIKAMI ZAJĘĆ STYMULACJI POLISENSORYCZNEJ

Dnia 25 lutego dzieci z grupy Wesołe Tygryski wzięły udział w zajęciach stymulacji polisensorycznej wg pór roku „Przyroda wokół nas”. Dzieci poznawały zimową porę roku wszystkimi zmysłami – wzrokiem, słuchem, smakiem, węchem i dotykiem. Oglądały ilustracje przedstawiające przedmioty, które kojarzą się z zimą: łyżwy, sanki, bałwan. Ugniatały białą bibułę, która przypominała zimny chłód śnieżynki. Dotykały również zimnego lodu i wody, które dostarczały różnych wrażeń dotykowych. Woda szumiała i pluskała, dlatego łatwo poddawała się aktywności dzieci. Wystarczył niewielki ruch, aby zafalowała i poruszyła się. Ten żywioł najsilniej polisensorycznie zadziałał na zmysły, a przy okazji kształtował doznania termiczne. Smak i węch dzieci był pobudzany herbatą miętową, liśćmi mięty i świeczką zapachową. Słuch zaś trójkątem muzycznym. Zajęcia te były bardzo korzystne dla naszych wychowanków. Budowały u dzieci poczucie radości, bezpieczeństwa, a co za tym idzie wzajemnego zaufania i komunikacji poprzez dostarczanie im określonej ilości i jakości bodźców sensorycznych pobudzających zmysły do działania. W nagrodę za udział w zajęciach dzieci poczęstowane zostały czekoladą oczywiście o smaku miętowym.

Galeria

FERIE Z WALENTYNKAMI W GRUPIE I

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.”.

14 lutego 2019 roku był dla trzylatków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci rozpoczęły ten dzień od poznania tradycji związanych z tym świętem. Opowiadały też o tym kogo najbardziej kochają. Następnie wzięły udziałw zabawach muzyczno – ruchowych związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, dobierały serca w pary, tańczyły w walentynkowym pociągu. Na zakończenie zajęć odbyły się małe warsztaty - przedszkolaki ozdabiały serduszka, które następnie zostały umieszczone na tablicy. Walentynki w grupie Wesołych Tygrysków z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń.

Galeria

Ciekawe wydarzenia w naszej grupie w lutym 2019

ZAMIERZENIA NA MIESIĄC MARZEC 2019

TEMATY TYGODNIOWE:

Zadania:

Wiersze na miesiąc marzec 2019

" Zwierzęta w Afryce " B. Szelągowska

" Zwierzęta w Afryce " B. Szelągowska
Mama czytała mi dzisiaj wiersz i dzięki mamie znam już Afrykę!
Wiem, że tam bardzo gorąco jest i że mieszkają zwierzęta dzikie.
Ogromne słonie, co mają kły i wodą z trąby się polewają.
Żyją tam jeszcze wielkie żyrafy! Szyje najdłuższe na świecie mają!
Małpki wesoło skaczą po drzewach i lubią patrzeć na wszystko z góry.
Lew nosi grzywę, pędzi, jak wiatr, ale niestety jest dość ponury!
Są jeszcze grube hipopotamy! Całymi dniami moczą się w błocie.
No i pantery! Szybkie i zwinne i mają ruchy naprawdę kocie!
Na wielkich łąkach pasą się zebry i mają paski - czarno - białe.
Są krokodyle i nosorożce. Jak wyglądają? Już zapomniałem.

Lis

Rudy ojciec, rudy dziadek,
Rudy ogon to mój spadek,
A ja jestem rudy lis.
Ruszaj stąd, bo będę gryzł.

Dzik

Dzik jest dziki, dzik jest zły,
Dzik ma bardzo ostre kły,
Kto spotyka w lesie dzika,
Ten na drzewo szybko zmyka

Piosenki na miesiąc marzec 2019

SPOTKANIE Z WIOSNĄ

Ciepły wietrzyk powiał dzisiaj,
słychać świergot ptaków,
a w ogrodzie spotkać można
miłych przedszkolaków.

Ref.: Wiosna, wiosna
przyszła do nas,
bierzmy się za ręce.
Pośród młodej, bujnej trawy
kwiatów coraz więcej.


  1. kliknij aby przejść Kwiecień 2019
  2. kliknij aby przejść Luty 2019
  3. kliknij aby przejść Styczeń 2019
  4. kliknij aby przejść Grudzień 2018
  5. kliknij aby przejść Listopad 2018
  6. kliknij aby przejść Październik 2018
  7. kliknij aby przejść Wrzesień 2018

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.