W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Kącik specjalistyczny

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Alfabet Logopedyczny”

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. Głównym celem Projektu jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej.

Projekt jest realizowany w pięciu grupach:
Kreciki, Mali odkrywcy, Kolorowe nutki, Malinki, Tropiciele.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Alfabet Logopedyczny” - plakat

Cele szczegółowe projektu


Sprawozdania z realizacji projektu

Listopad 2023

W listopadzie dzieci wykonały dwa zadania projektowe:

1. Ale plama

Zadanie: rozdmuchiwanie kleksa z farby za pomocą słomki.

Cel: wydłużenie fazy wydechowej, usprawnianie aparatu oddechowego.

Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama Alfabet Logopedyczny - Ale plama

2. Biedronka

Zadanie: przenoszenie kółek-kropek za pomocą powietrza wdychanego/wciąganego przez słomkę.

Cel: wydłużenie fazy wydechowej, usprawnianie aparatu oddechowego.

Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka Alfabet Logopedyczny - Biedronka

Październik 2023

W październiku dzieci wykonały dwa zadania projektowe:

1. Fryzjer

Zadanie: cięcie kartki w celu stworzenia włosów narysowanej postaci oraz dmuchanie by wprawić je w ruch.

Cel: wydłużanie fazy oddechowej, kształtowanie prawidłowego toru oddechowego.

Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer Alfabet Logopedyczny - Fryzjer

2. Celinka

Zadanie: powtarzanie i wyrażanie ruchem onomatopei, kolorowanie obrazka.

Cel: rozwijanie sprawności aparatu mowy.

Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka Alfabet Logopedyczny - Celinka

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.