W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Kącik specjalistyczny

Terapia SI

Integracja sensoryczna w domu

Angażuj swoje starsze maluchy do pomocy w domowych obowiązkach:

UKŁAD PRZEDSIONKOWY :

A po za tym:

UKŁAD DOTYKOWY:

SCHEMAT CIAŁA:

Usprawnianie grafomotoryki i motoryki małej:

Ćwiczenia koordynacji wzrokowo - ruchowej:

ZABAWY ZE ZMYSŁEM POWONIENIA:

UDANEJ ZABAWY

Żródło:Fizjoterapia integracjasensoryczna


Metoda integracji sensorycznej jest jedną z najnowszych kompleksowych metod terapeutycznych w Polsce. Stworzyła ją amerykańska psycholog, pedagog specjalny i terapeutka zajęciowa Jean Ayres.

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

J. Ayres definiuje integrację sensoryczną ja ko proces organizujący wrażenia płynące z ciała i środowiska w taki sposób aby mogły być wykorzystane do celowego działania.

Terapia integracji sensorycznej ( SI ) polega na rozwijaniu prawidłowego odbioru i analizy bodźców dostarczanych z otoczenia poprzez zmysły zewnętrzne (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch) oraz płynące z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowagi i czucia głębokiego). Jest dla dziecka bardzo atrakcyjna, gdyż ma charakter wesołej zabawy ruchowej. Podczas tej zabawy dostarczane są dziecku takie bodźce, których najbardziej potrzebuje jego system nerwowy (co wiemy z diagnozy). Terapia ta zwana „naukową zabawą” odbywa się w przyjemnej sali wyposażonej w specjalistyczny sprzęt i pomoce do stymulacji wszystkich systemów zmysłowych. Terapeuta przygotowuje dla każdego dziecka indywidualny program dostosowany do jego potrzeb z zachowaniem zasady stopniowania trudności. Sprzyja to utrzymaniu stałego zainteresowania dziecka i ciągłemu poprawianiu jego samooceny dzięki osiąganym sukcesom. To zaś motywuje dziecko do dalszego wysiłku. W trakcie terapii nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności lecz poprawiając integrację sensoryczną wzmacnia procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności.

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia integracji sensoryczna jest stosowana u dzieci z:

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Przewidywane efekty terapii metodą integracji sensorycznej:

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

Terapia SI

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.