W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Kącik specjalistyczny

Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny „Migowy dla dzieci”

W naszym przedszkolu jest realizowany Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny „Migowy dla dzieci”, w którym biorą udział trzy oddziały przedszkolne:

  • gr. V Cytrynki
  • gr. III Malinki
  • gr. II Kolorowe nutki

Projekt będzie realizowany od 15 października 2022 r. do 31 maja 2023 r. Na naszej stronie będziemy na bieżąco zamieszczać relacje z jego realizacji.


Sprawozdanie z realizacji Modułu I

W październiku i listopadzie dzieci z grup: Cytrynki, Malinki i Kolorowe nutki rozpoczęły przygodę z językiem migowym w ramach Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego – „Migowy dla dzieci”. Organizatorem Projektu jest MiguMig – zabawy z językiem migowym. Dzieci zrealizowały Moduł I Projektu, którego ekspertem była pani Dobrosława Horbacz Paluszkowe Rozśpiewanki.

Podczas pierwszego spotkania przedszkolaki obejrzały bajkę „Kolorowa piłeczka” i nauczyły się migać nazwy kolorów: biały, pomarańczowy, fioletowy, zielony, niebieski, czerwony, żółty. Dzieci utrwalały umiejętność nazwania kolorów migając kolory piłek, którymi się bawiły, dopasowując kolor karteczek i woreczków oraz wykonując eksperyment „burza kolorów” wykorzystując barwniki, mleko i cukierki M&M’s.

Drugie spotkanie z językiem migowym to nauka nazw emocji, które towarzyszyły bohaterom opowiadania - kolorowym piłeczkom: szczęśliwy, smutny, zaskoczony, radosny, zdenerwowany, wesoły. Przedszkolaki utrwalały umiejętność nazywania emocji poprzez grupowanie obrazków wyrażających pozytywne i negatywne emocje, nazywanie - miganie różnych min demonstrowanych przez nauczyciela i dzieci, oraz w zabawie ruchowej.

To była wspaniała przygoda i zabawa dla dzieci. Kolejne spotkanie z językiem migowym i realizacja Modułu II w ramach Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego –„Migowy dla dzieci” już w grudniu i styczniu.

Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I Migowy dla dzieci - Sprawozdanie z realizacji Modułu I

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.