W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

O naszym przedszkolu

Realizowane programy

Program własny „Mały ekolog”

Autorzy: mgr Ewa Babula, mgr Anna Mazur

Program własny „Mały ekolog” dostosowany jest do potrzeb i możliwości dzieci czteroletnich (realizacja programu w grupie II), bo: poprawia jakość pracy edukacyjnej, uwzględnia potrzeby społeczności przedszkolnej – dzieci, rodziców, nauczycieli i środowiska. Daje możliwość wykorzystania i tworzenia okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczo – ekologicznej poprzez: obserwowanie, odkrywanie, eksperymentowanie, rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą, kształtowanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie właściwych postaw konsumenckich, wdrażanie do selekcjonowania śmieci oraz nabywania pierwszego kontaktu z procesem recyklingu.

Jego główne cele to: kształcenie postaw proekologicznych dzieci poprzez:

Rozwijając zainteresowania ekologiczne u dzieci zwracamy uwagę na wytworzenie właściwego stosunku do świata przyrody ożywionej i nieożywionej. Opracowany przez nas program zawiera tematykę zagadnień do realizacji, cele edukacyjne, metody i formy pracy, środki i sposoby realizacji programu oraz propozycje scenariuszy zajęć z dziećmi 4 letnimi do wykorzystania w pracy.

Realizowane programy Realizowane programy Realizowane programy

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.