Wpis nr 76 (75 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Warsztaty Wielkanocne

19.03.2015, 11:45:10

Dnia 19 marca 2015r. w oddziale IV nauczycielki przeprowadziły zajęcia warsztatowe pt: Palmy Wielkanocne.

Na te okoliczność zostały zaproszone chętne babcie, mamy i ciocie. Na wstępie zostały omówione zwyczaje i tradycje wielkanocne. W celu uzyskania tematu zajęcia dzieci rozwiązywały krzyżówkę, której rozwiązaniem było słowo-PALMA. Nauczycielka opowiedziała dzieciom dlaczego w niedzielę palmową idziemy do kościoła z gałązkami i skąd wywodzi się ta tradycja. Zostały również pokazane różnego rodzaju palmy. Po przeprowadzonym wstępie wszyscy przystąpili do wykonania palm przy wspólnym stole. Każda rodzina robiła razem swoją palmę. Po uporządkowaniu miejsca pracy wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Życzymy Wesołych Świąt.

002warszb.jpg