Wpis nr 72 (71 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko

31.01.2015, 14:18:44

Już w tym tygodniu zaczynamy Program Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko

Zajęcia te będą się opierać na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka. Wszystkie dzieci dowiedzą się jak zapobiegać sytuacjom ryzykownym z udziałem psów poprzez wskazywanie prawidłowych zachowań i działań. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo dobrze radzą sobie z nabywaniem najważniejszych umiejętności prawidłowego zachowania się w obecności zwierzęcia. Jest to najlepszy czas na zapoznanie ich z prawidłowymi wzorcami postępowania w sytuacji spotkania z nieznanym psem, a także jakie są zasady postępowania wobec psa, który żyje z nimi pod jednym dachem. Działania profilaktyczne nie opierają się na zakazach i unikaniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Profilaktyka to zapobieganie poprzez nauczanie prawidłowych zachowań i działań i taka jest misja tych zajęć.

Harmonogram zajęć:

10.02.2015 rok