Wpis nr 44 (43 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Przedstawienie „Król Maciuś I”

18.01.2014, 18:58:19

17 stycznia dzieci z naszego przedszkola pojechały do GOK w Urzędowie nam przedstawienie „Król Maciuś I”. Wrocławska Agencja Artystyczna przybliżyła nam postać małego chłopca, który zasiadł na tronie i próbował rządzić swym królestwem pozostawionym mu pod opieką po śmierci ojca. Czy dziecko u władzy to dobry pomysł? Niekoniecznie, ale król Maciuś okazał się rozsądnym władcą i, mimo kilku niepowodzeń, radził sobie całkiem nieźle. Z początku uzależniony od ministrów i etykiety jest traktowany jak rozpieszczony maluch... Chce jednak pokazać, że jest odważny jak jego przodkowie. Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś przebiera się za zwykłego żołnierza i wyrusza na front z przyjacielem Felkiem. Tam uczy się pokory, szacunku dla życia, a jednocześnie bycia wytrwałym i opanowanym w każdej sytuacji. Maciuś coraz bardziej wyrywa się spod etykiety i wprowadza wiele reform.

unnamed.jpg