Wpis nr 435 (429 z 430) Więcej wpisów | | | Pierwszy

„Wielkie sprawy małej żaby” - teatrzyk profilaktyczny

18.04.2024, 08:38:22

12 kwietnia przedszkolaki przeżyły kolejną teatralną przygodę. Tym razem zawitał do nas teatr lalek „Bajka” z Nowego Sącza z przedstawieniem „Wielkie sprawy małej żaby”.
Akcja bajki rozgrywała się na leśnej polanie oraz nad rzeką. Bohaterami byli: Żaba, Krokodyl, Smoki - Zygmunt, Antoni i Wincenty, Makrauhenia, Agatka, Kura. Bajkowe postacie poprzez zawartą w scenariuszu historię uczyły dzieci szacunku do przyrody i tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.
Dzieci obserwowały spektakl z dużym zainteresowaniem. Po spektaklu jeden z aktorów zadał dzieciom kilka pytań dotyczących zachowania bohaterów a mali widzowie poradzili sobie z każdym z nich. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają odegraną przez kolorowe kukiełki historię, ponieważ była to dla nich wspaniała lekcja ekologii.

20240418_1.jpg

20240418_2.jpg