Wpis nr 266 (263 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Dzieci z grupy VI świętują Światowy Dzień Wody

23.03.2018, 17:48:53

22 marca dzieci z grupy VI obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Uroczystość miała na celu rozwinąć zainteresowanie otaczającym światem i uświadomić znaczenie wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci uczestniczyły w zabawach umysłowych - rozwiązywały zagadki i rebusy. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie doświadczeń: „Jaka jest woda?”, „Czy coś w tej wodzie jest?”. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki np. woda kapiąca z kranu, płynąca w strumyku, deszcz. Najwięcej radości sprawiły przedszkolakom zadania, które usprawniały małą motorykę i dostarczały wrażeń dotykowych. Nie zabrakło też ćwiczeń oddechowych: „Burza w szklance wody”, „Wiatr i statki”. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Na zakończenie wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie przed plakatem pt. „Woda w przyrodzie”

g6a3b1b.jpg

g6a3b2.jpg