Wpis nr 247 (244 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

Bezpieczeństwo na drodze

09.11.2017, 11:24:27

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji odwiedzili nas z niezwykłym gościem” Inspektorem Kraśniczkiem”. Było to nietypowe spotkanie, bowiem przedszkolaki nie tylko wysłuchały przekazanych przez policjantów zasad bezpiecznego zachowania, ale także miały możliwość pokonania przejścia dla pieszych pod opieką funkcjonariusza Niebieskiego Misia. Spotkanie od samego początku było inne niż wszystkie. Policjanci czekali na maluchy przed budynkiem przedszkola, a dzieci z trzech grup przedszkolnych pod opieką nauczycielek, w parach, trzymając się za rączki, wyszły na spotkanie z funkcjonariuszami. Po przywitaniu się z dziećmi, Policjanci opowiedzieli o swojej pracy, wyjaśniając, że ich najważniejszym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Przedszkolaki dowiedziały się o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i obiecały policjantom, że zawsze będą pilnować się swoich dorosłych opiekunów. Po przypomnieniu najważniejszych zasad, przedszkolaki wraz z paniami przeszli do skrzyżowania znajdującego się w pobliżu przedszkola, by pod czujnym okiem funkcjonariuszy Policji przećwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych. Gdy zapaliło się zielone światło wszystkie dzieci przeszły bezpiecznie na drugą stronę ulicy. Potem wspólnie z misiem udali się w drogę powrotną do przedszkola. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć przedstawiciele Policji pożegnali się z maluchami, które brawami podziękowały za wizytę.

001bnd17b.jpg

Zdjęcia