Wpis nr 198 (195 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „ZAŚPIEWAJMY JEZUSKOWI"

24.01.2017, 11:34:12

Integracyjne Przedszkole Publiczne Nr 3 w Kraśniku bardzo serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w II edycji konkursu kolęd i pastorałek „Zaśpiewajmy Jezuskowi”.

Cele konkursu:

• promowanie młodych talentów;
  • ukazanie kreatywności artystycznej dzieci;
  • integracja środowiska przedszkolnego;
  • budzenie zainteresowań muzycznych;
  • kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek;
  • przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat ze wszystkich oddziałów przedszkolnych.
  2. W tym roku do konkursu zapraszamy poszczególne odziały przedszkolne.
  3. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie grupy do dnia 01.02.2017r. i dostarczenie koordynatorom tekstu wybranej kolędy lub pastorałki wraz z muzyką.
  4. Zasady uczestnictwa:
  • jako uczestnika określa się zespół;
  • uczestnicy wykonują jedną kolędę/ pastorałkę;
  • uczestnicy konkursu mogą wzbogacić swój występ o choreografię, kostiumy, rekwizyty, itp.;
  • nauczyciele poszczególnych grup wystawiają jeden zespół;
  • czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 min;
  • dopuszcza się akompaniament lub podkład muzyczny CD/MP3;
  • płyta CD powinna być opisana (tytuł utworu, imię i nazwisko uczestnika (bądź nazwę zespołu);
  • organizatorzy zapewniają aparaturę mikrofonową i sprzęt do odtwarzania CD/ MP3;
  • wykonawców oceniać będzie komisja konkursowa biorąc pod uwagę:

- wybór odpowiedniej kolędy, pastorałki (m.in.: wybór utworu, dobór repertuaru do wieku wykonawcy/ów);

-opanowanie pamięciowe tekstu i melodii;

-czystość i poprawność wykonania (walory wokalne, poczucie rytmu);

- ogólne wrażenie artystyczne (stroje, rekwizyty);

5.Sprawy organizacyjne:
  • konkurs odbędzie się w Integracyjnym Przedszkolu Publicznym nr 3 w Kraśniku dnia 2 lutego (czwartek) o godz. 9.30;
  • kolejność występu ustalają koordynatorzy;
  • kolęda bądź pastorałka zgłoszona do występu jest obowiązująca i nie podlega zmianie;
  • informacje o kolejności występu zostaną przekazane nauczycielom pracującym w oddziałach przedszkolnych;
  • koordynatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie, jeżeli nastąpi taka konieczność;
  • przewidziano dyplomy i nagrody.

Koordynatorki konkursu:

Ewa Nowak i Anna Mazur