Wpis nr 113 (111 z 430) Więcej wpisów | Ostatni | | | Pierwszy

POZNAJEMY ZAWODY

28.01.2016, 10:10:47

W środę 27.01.2016 roku grupę IV „Mali Odkrywcy” i grupę V odwiedziła mama Amelki i Olka, która opowiedziała o swoim zawodzie. Pani Agata jest diagnostą laboratoryjnym. Swoją pracę wykonuje z pasją. Pani Agata w  ciekawy sposób opowiadała o sprzętach na których pracuje i  które używa w swojej codziennej pracy m.in. wszelkiego rodzaju probówki, płytki, pałeczki, szpatułki, pojemniczki potrzebne do zebrania materiału badawczego, pokazując przy tym jak się z nich korzysta i do jakich badań służą. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób pobierana jest krew do badań. Mówiła, że pobieranie krwi może dać wiele informacji o tym, co dzieje się wewnątrz organizmu a także pozwala uchronić się przed wieloma problemami zdrowotnymi. Okazało się, że jest to praca bardzo ciekawa, a zarazem wymagająca bardzo dużej uwagi i skupienia, że nie można popełniać błędów, bo mogą one być groźne w skutkach. Dzieci z zaciekawieniem i zainteresowaniem wysłuchały Pani Agaty.

pz16b.jpg

Zdjęcia