O naszym przedszkolu

Zajęcia prowadzi mgr Teresa Błaszczyk.

Katecheza w naszym przedszkolu odbywa się w każdej grupie wiekowej dwa razy w tygodniu (we wtorki i czwartki). Nauka religii organizowana jest w ramach planu zajęć przedszkolnych, na życzenie rodziców (opiekunów prawnych).

Program nauczania religii w przedszkolu ukazuje dziecku otaczający świat i pozwala otworzyć się na Boga i Jego miłość. Celem katechezy przedszkolnej jest wprowadzenie dziecka w życie religijne, w poznanie wiary, modlitwy i liturgii. Nauka religii służy również wspomaganiu rozwoju moralnego dziecka i kształtowaniu jego życia we wspólnotach społecznych, np. w rodzinie, w Kościele czy grupie przedszkolnej. Poprzez zabawę dzieci poznają prawdy religijne, krótki zarys historii zbawienia w oparciu o Pismo Święte, rok liturgiczny z istotą i znaczeniem najważniejszych Uroczystości i Świąt.

Katecheza uwzględnia metody aktywizujące pracy z dzieckiem: zabawę, piosenki, inscenizacje, opowiadania – otwiera wszystkie sfery osobowości dziecka. Angażuje umysł, wyobraźnię, uczucia, działania dziecka, przyczyniając się nie tylko do zdobycia wiedzy religijnej, lecz również rozwija je poznawczo, emocjonalnie i społecznie.