O naszym przedszkolu

Program „Poznajmy się bliżej”. Trening Umiejętności Społecznych

Autor: mgr Justyna Grzesiak

Program przeznaczony jest dla dzieci sześcioletnich w grupie integracyjnej. W trakcie zajęć dzieci uczą się minimalizowania napięcia, które pojawia się w różnorodnych sytuacjach społecznych, budowania pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej oraz spędzania miło czasu z kolegami.

Nauczyciel dzięki swojej wiedzy, mądrości i doświadczeniu skutecznie dostosuje zakres realizowanych treści do możliwości percepcji swojej grupy. Program ten wymaga również aktywności i zaangażowania najbliższej rodziny. Pragnę uświadomić im, jak wielka jest ich rola w podtrzymywaniu i przekazywaniu wartości społecznych.

Program przeznaczony jest do realizacji w grupach dzieci 6 letnich i trwać będzie w roku szkolnym 2020/2021. Program został skonstruowany w sposób spiralny, optymalny w kształceniu dzieci w wieku przedszkolnym. Konstrukcja programu pozwala na wielokrotne powracanie do poznanych już treści, ale za każdym razem ich zakres jest poszerzany. Powoduje to pogłębianie wiedzy wychowanka, utrwalanie poznanych pojęć i poglądów.