W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

O naszym przedszkolu

Realizowane programy

Program „Matematyka w przedszkolu” realizowany jest w trzech oddziałach (Kolorowe Nutki, Misie, Mali Odkrywcy) i przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych. Opiera się na założeniu nauki przez zabawę, praktyczne ćwiczenia i działania na konkretach.

Założenia programowe

Program ten jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego zawartą w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 roku. Podstawą wspierania wychowanków w rozwijaniu umiejętności matematycznych jest stopniowanie trudności w stawianych zadaniach oraz wykorzystywanie ich w codziennych sytuacjach pojawiających się w przedszkolu. Istotne jest, aby poprzez wszechstronne działanie zainteresować dzieci tym, co do tej pory było dla nich nieznane. W roku szkolnym 2020/2021 program realizowany będzie z dziećmi 5 – 6 – letnimi. Został opracowany tak, aby nauczycielki grup starszych mogły samodzielnie dobierać formy i metody prowadzenia zajęć z zakresu rozwijania pojęć matematycznych.

Cele programu

Cele programu edukacyjnego „Matematyka w przedszkolu” są skorelowane z celami zawartymi w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, obejmują one:

Program „Matematyka w przedszkolu” zakłada realizację treści matematycznych na jednych zajęciach tygodniowych oraz utrwalanie wprowadzonych pojęć w ciągu tygodnia. Zajęcia będą miały charakter wprowadzający zagadnienia, a w trakcie pobytu dzieci w przedszkolu będzie się je utrwalać oraz powtarzać wcześniej przerobiony materiał. Program zakłada realizację 11 bloków tematycznych, przy czym treści dotyczące kształtowanie umiejętności liczenia ( aspekt kardynalny i porządkowy liczby ) będą realizowane w ciągu całego roku szkolnego. Treści całego programu są tak dobrane, aby ich realizacja mogła zminimalizować trudności i niepowodzenia dzieci w uczeniu się matematyki.

Program opiera się na założeniu nauki poprzez zabawę, praktyczne ćwiczenia i działanie na konkretach. Treści programu odwołują się do wskazań wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Program „Matematyka w przedszkolu” będzie realizowany w grupach V i VI.

Realizowane programy Realizowane programy Realizowane programy Realizowane programy

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.