O naszym przedszkolu

Program adaptacyjny

Program adaptacyjny „Pierwsze kroki w przedszkolu”

Autor: mgr Mariola Żołopa, mgr Kamila Łygan

Obejmuje on treści kształcenia wynikające z podstawy programowej i jest dostosowany do potrzeb i możliwości dzieci, dla których jest przeznaczony, bo:

Program adaptacyjny pozwoli dzieciom i ich rodzicom bezstresowo pokonać trudne chwile jakie pojawią się w pierwszych dniach nowego etapu w życiu dziecka i jego rodziny. Pomoże przygotować przyszłych przedszkolaków do uczestnictwa w życiu przedszkolnym. Stworzy warunki ku temu, by dziecko nie czuło się obco i jak najszybciej zaczęło aktywnie funkcjonować w społeczności przedszkolnej, a rodzice nabrali zaufania do fachowej opieki całego personelu przedszkolnego.