Grupa I - Mali odkrywcy

Styczeń 2023

Zimowe zajęcia matematyczne w grupie Małych Odkrywców

Dnia 31.01.2023r w grupie odbyły się zimowe zajęcia matematyczno - rytmiczne. Dzieci rozpoczęły je zabawą ruchową do piosenki "Bałwanek" i uczyły się tekstu piosenki. Następnie rozwijały swoje umiejętności matematyczne w oparciu o pomoce dydaktyczne związane z zimą. Przeliczały bałwanki, opisywały ich wygląd, wskazywały określone kolory, utrwalały wygląd koła. Poznały również pojęcie - nad - związane z ułożeniem określonego elementu nad innym. Dzieci umieszczały choinki nad postacią bałwanków. Dopełnieniem zdobytej wiedzy była zabawa ruchowa "Saneczki" ze śnieżynkami i utworzenie zimowego obrazka na dywanie.

Galeria - Zimowe zajęcia matematyczne w grupie Małych Odkrywców

Kim zostanę w przyszłości? - odpowiedzi szukają Mali odkrywcy

Dzieci bardzo wcześnie zaczynają się zastanawiać, kim chciałyby zostać, gdy dorosną. Tak też było u nas w grupie. Podczas zajęć i swobodnych zabaw dzieci zdobywały informację na temat różnych zawodów wykonywanych przez osoby dorosłe. Na podstawie plansz edukacyjnych, piosenek i wierszy przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę odnośnie lekarza, sprzedawcy, bibliotekarki, krawcowej, kucharza, nauczyciela, rolnika i budowniczego. Największe zaangażowanie dzieci było podczas omawiania zawodu policjanta, strażaka i ratownika medycznego. Dzieci ochoczo udzielały odpowiedzi odnośnie charakteru wykonywanych zawodów i muszę przyznać, że ich wiedza była naprawdę duża. Wiele emocji dostarczyły również pojazdy jakimi poruszają się te osoby. Zawody ratujące życie były też dominujące wśród wyborów dzieci na przyszłość.

Galeria - Kim zostanę w przyszłości? - odpowiedzi szukają Mali odkrywcy

Zimowe przedstawienie dla Babci i Dziadka w wykonaniu dzieci z grupy I

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w całym roku. W tych dniach dziadkowie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Przedszkolaki z grupy Małych Odkrywców zaprosiły swoich najbliższych na uroczystość, która odbyła się dnia 20.01.2023r. W ten dzień sala zamieniła się w śnieżną krainę, a dzieci w Śnieżynki i Śnieżnych Pomocników. Pogoda za oknem też nie zawiodła - od kilku dni po raz pierwszy spadł śnieg. Choć na zewnątrz było zimno, to w środku panowała wyjątkowo ciepła i serdeczna atmosfera. Podczas spotkania dzieci odegrały swoje zimowe role, śpiewały piosenki i wykonały aranżację piosenki przy pomocy instrumentów muzycznych. Nie zabrakło również prostego układu ruchowego przy muzyce. Dziadkowie ze wzruszeniem przyglądali się scenkom przedstawianym przez ich najukochańsze wnuki. Na zakończenie nie zabrakło gromkich braw, uśmiechu, radości i łez wzruszenia. W dalszej części spotkania przedszkolaki obdarowały swoich gości upominkami. Sami również w nagrodę otrzymali słodki poczęstunek. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, dużo zdrowia, pomyślności i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków. My z nich jesteśmy i to bardzo.

Galeria - Zimowe przedstawienie dla Babci i Dziadka w wykonaniu dzieci z grupy I

PIERWSZY BAL MALUSZKÓW

Bal karnawałowy dla dzieci z grupy Małych Odkrywców był dniem niezwykłym. Po pierwsze dlatego, że uczestniczą w nim po raz pierwszy, a po drugie spotkali się z innymi, starszymi od siebie przedszkolakami w bajkowej, zimowej scenerii. Była to atrakcja , która dostarczyła im wielu przeżyć i radości. Dodatkowym atutem tego dnia były oczywiście stroje. Żabka, kotek, smok, policjant, Spider -Man, kowboj, czarownica, , biedronka, tygrysek, pszczółka, Myszka Miki, transformers zauroczyły nas swoją osobą. Dzieci wyglądały ślicznie. Stroje, muzyka i wystrój sali sprawiły, że przedszkolaki bawiły się wspaniale. Tańczyły w grupie, w parach, indywidualnie i w pociągu. To było prawdziwe szaleństwo. Mali Odkrywcy spisali sie na medal. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

Galeria - PIERWSZY BAL MALUSZKÓW

TEMATY TYGODNIOWE STYCZEŃ

Zamierzenia styczeń

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc styczeń

Wiersze na miesiąc styczeń

"Śnieg"
Ludwik Jerzy Kern

Czy Wam nie przyszło nigdy do głowy,
Że śnieg powinien być kolorowy?
Albo zielony,
Albo czerwony,
Liliowy albo beż.
Śnieg ten lepiłoby się wspaniale,
A bałwan biały nie byłby, ale
Albo zielony,
Albo czerwony,
Liliowy albo beż.
Śnieżki tak samo w zimowej porze
Byłyby wtedy w jakimś kolorze.
Albo zielone,
Albo czerwone,
Liliowe albo beż.
Bardzo kolory by się przydały,
A tu tymczasem pada śnieg biały.
Biały bielutki,
Miękki mięciutki.
Świeży, świeżutki
Śnieg.

"Wiersze dla Babci i Dziadka"

Kochani, dziś okazja rzadka,
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
Co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
Gdy jeszcze dzieckiem był wasz tata,
A wasza mama bez swych lalek
Do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się dziećmi swoich dzieci
I myślą widząc ich gromadkę,
Że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać,
Czym są dla dziadków ich wnuczęta
I pięknej szansy nie przegapcie:
Kochajcie dziadków swych i babcie!

Piosenki na miesiąc styczeń

"Boogie- woogie"

Do przodu prawą rękę daj,
do tyłu prawą rękę daj,
do przodu prawą rękę daj
i pomachaj nią.
Ref. Bo przy boogie, boogie-woogie
trzeba w koło kręcić się,
no i klaskać trzeba, raz, dwa, trzy.
Boogie-woogie, ahoj! 3×
I od nowa zaczynamy taniec ten.

"Świeci gwiazdka"

1. Świeci gwiazdka, jedna, druga,
główką kręci, oczkiem mruga.
Wszystkie gwiazdki zaświeciły,
wszystkie razem zatańczyły.
2. Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko,
zabawimy się w kółeczko.