W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa I - Mali odkrywcy

Październik 2022

Pasowanie na Przedszkolaka w najmłodszej grupie przedszkolnej

Dnia 28 października 2022 roku w grupie Małych Odkrywców odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka”. Dzieci zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Był to dla nich szczególny dzień, biorąc pod uwagę fakt, że tak niedawno po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Podczas uroczystości maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w naszej placówce: zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyk , zatańczyły w kole, pokonały nieśmiałość i strach przed publicznym występem . Po zakończeniu części artystycznej pani Wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek w postaci słodkiego poczęstunku. Gratulujemy maluszkom i życzymy samych sukcesów!!!

Galeria - Pasowanie na Przedszkolaka w najmłodszej grupie przedszkolnej


Spotkanie Małych odkrywców z panią bibliotekarką

25 października 2022r. gościliśmy w naszej grupie panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Pani Kasia przeczytała dzieciom książeczkę pt. "Wielka przygoda jeżyka". Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania literaturą dziecięcą i pobudzenie wyobraźni dzieci. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały przygód małego jeżyka, chętnie oglądały ilustracje i słuchały informacji o życiu jeży w lesie. Na zakończenie pokazały, jaki jeżyk ukrywa się w naszej sali. Podsumowaniem tych zajęć była praca plastyczna, którą dzieci wykonały wspólnie z paniami. Wszystkie jeżyki znalazły swoje miejsce obok drzewa na tablicy w dolnym holu przedszkola. Dziękujemy pani bibliotekarce za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

Galeria - Spotkanie Małych odkrywców z panią bibliotekarką


Mali Odkrywcy podczas spotkania z policjantami

Dnia 21 października dzieci z naszej grupy w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" miały okazje z bliska zobaczyć, jak wygląda policjant. Na spotkaniu zapoznały się z jego umundurowaniem i zadaniami jakie wykonuje. Maluszki jeszcze niewiele z tego rozumiały ale obiecały, że zawsze będą się pilnować i słuchać Rodziców. Najwięcej emocji i wrażeń dostarczył Inspektor Kraśniczek - duży Miś, który swoją osobą zaskarbił sobie serca naszych najmłodszych wychowanków. Dzieci zaśpiewały dla niego piosenkę o Misiu i zaprosiły do wspólnego tańca. Na zakończenie miłego spotkania dzieci otrzymały odblaskową opaskę, która pomoże im bezpiecznie poruszać się w pobliżu ulicy oczywiście tylko w asyście rodziców.

Galeria - Mali Odkrywcy podczas spotkania z policjantami


Jesienne zabawy matematyczne Małych Odkrywców

Podczas zajęć matematycznych Maluszki wzbogacały swoją wiedzę o jesieni. Dzieci zdobywały doświadczenia rozwijające myślenie - segregowały, porównywały wielkość, nazywały kolory jesieni , przeliczały w zakresie 2 i dobierały się w pary według określonego kodu. Paluszkami obrysowywały kształt liścia i jeża. Maluszki śpiewały również piosenkę "Jeżyk i liście" układając jednocześnie rekwizyty na dywanie. Była to dla dzieci wspaniała zabawa ale również praca. Dzieci skupiały swoją uwagę, rozwijały percepcję wzrokową na wykonywanych zadaniach i uczyły się współdziałać z innymi.

Galeria - Jesienne zabawy matematyczne Małych Odkrywców


Tajemnice kory drzew

Czy wiecie że, Dendroterapia to czerpanie z drzew dobroczynnego promieniowania za pomocą dotykania lub przytulania.Według niemieckiego przyrodnika i badacza Manfreda Himmela tak bliskie obcowanie z drzewami dostarcza człowiekowi zdrowotnej energii, która jest mu oddawana przez konkretne drzewo. Na dzisiejszych zajęciach poznawaliśmy różne gatunki drzew oraz ich budowę. Dzieci trzymając listki zamieniły się w drzewa kołyszące się na wietrze.Na koniec wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną z prawdziwych liści i kory. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach , nie zabrakło humoru i dobrej zabawy.

Galeria - Tajemnice kory drzew


Dzień chłopaka w grupie Małych odkrywców.

30 września w naszej grupie obchodziliśmy " Dzień chłopaka" Dzisiaj każdy chłopiec miał swój dzień. Zaśpiewaliśmy Sto lat i biliśmy głośne brawa. Chłopcy dostali wspaniałe prezenty, a dziewczynki drobne upominki. Było mnóstwo dobrej zabawy i radości.

Galeria - Dzień chłopaka w grupie Małych odkrywców.


Mali Odkrywcy poszukują jesieni w ogrodzie przedszkolnym

Na dworze robi się już jesiennie, ale nadal jest bardzo ciepło i słonecznie. Korzystając z tej cudownej aury Mali Odkrywcy spędzili czas na świeżym powietrzu. Dzieci mogły doświadczać i obserwować przyrodę. Spacerowały po ogrodzie i szukały darów jesieni. Zbierały kasztany, podrzucały liście, szukały jeża i wiewiórki i oglądały drzewa w jesiennej kolorystyce. Widać było integracje z rówieśnikami, uśmiech i energię.

Galeria - Mali Odkrywcy poszukują jesieni w ogrodzie przedszkolnym


Urodziny marchewki

Dnia 6 października grupa "Małych odkrywców" obchodziła "Urodziny marchewki".Tego dnia każdy z przedszkolaków z okazji święta ubrał na siebie coś pomarańczowego. Podczas zajęć dzieci poznały zalety i walory marchewki.Przedszkolaki mogły się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy np.: jak bardzo jest zdrowa dzięki dużej zawartości cennych witamin. Ten dzień wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, zbiorową pracą plastyczną a także chrupaniem surowych marchewek.Były wspólne tańce i mnóstwo radości.

Galeria - Urodziny marchewki


Maluszki odkrywają skarby z jesiennego sadu i ogrodu

Dzieci z naszej grupy w bieżącym tygodniu rozmawiały o owocach i warzywach. Zapoznały się z wyglądem sadu i ogrodu. Za pomocą zmysłów poznały kolor, kształt i smak darów jesieni. Przedszkolaki uczyły się również przeliczać w zakresie 3 i śpiewały piosenkę "Spadła gruszka do fartuszka". Wykonały również pracę plastyczną pt."Jabłka i gruszki z kolorowego sadu". Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i dostarczyły dużo pozytywnych wrażeń. Miały one jeszcze jeden cel: zachęcić naszych milusińskich do spożywania owoców i warzyw. Czy to się uda? Czas pokaże.

Galeria - Maluszki odkrywają skarby z jesiennego sadu i ogrodu


TEMATY TYGODNIOWE PAŹDZIERNIK

Zamierzenia Październik

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc październik

Wiersze na miesiąc październik

"Mam trzy latka"
Irena Suchorzewszka

Mam 3 latka, 3 i pół
brodą sięgam ponad stół.
Do przedszkola chodzę z workiem
i mam znaczek z muchomorkiem.
Pantofelki ładnie zmieniam,
myję ręce do jedzenia.
Zjadam wszystko z talerzyka,
tańczę, kiedy gra muzyka.
Umiem wierszyk o koteczku,
o tchórzliwym koziołeczku,
i o piesku co był w polu,
nauczyłam się w przedszkolu

"Jeż"
Michał Jankowiak

Tupie w trawie jakiś zwierz,
Toż to drepcze mały jeż,
Gdy się zbliżysz stroszy igły,
Nie da się pogłaskać nigdy.

Chodź do mnie jeżyku mały,
Nie bądź taki spięty cały,
Dam ci gruszkę, jabłek sześć,
Byś na grzbiecie miał co nieść.

Człapie w krzaczki pomalutku,
Chrupie coś tam po cichutku,
W liściach ryjek sprytnie chowa,
To kryjówka jest jeżowa.

Co tam sobie, jeżu jesz?
Jakiś owoc, może bez?
Takich rzeczy on nie jada,
Chętniej schrupałby owada

Piosenki na miesiąc październik

"Na marchewki urodziny"

Na marchewki urodziny
Wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta.
Kartofelek podskakuje,
Burak z rzepką już tańcuje.
Pan kartofel z krótką nóżką
Biegnie szybko za pietruszką.
Kalarepka w kącie stała
Ze zmartwienia aż pobladła.
Tak się martwi, płacze szczerze,
Nikt do tańca jej nie bierze.
Wtem pomidor nagle wpada,
Kalarepce ukłon składa.
Moja droga kalarepko
Tańczże ze mną, tańczże krzepko.
Wszystkie pary jarzynowe
Już do tańca są gotowe.
Gra muzyka, to poleczka,
Wszyscy tańczą już w kółeczkach.

"Podajmy sobie ręce"

1. Chociaż świat dokoła
dziwny jest i wielki,
A my tacy mali,
mali jak kropelki.

Refren
Podajmy sobie ręce
w zabawie i w piosence,
W ogródku przed domem,
na łące zielonej.
Podajmy sobie ręce
przez burze i przez tęcze.
Pod gwiazda daleką,
nad rzeczka i rzeką.

2. Kiedy nagle z bajki
zniknie dobra wróżka.
Kiedy szary smutek
wpadnie do fartuszka.

Refren:
Podajmy sobie ręce


  1. Wrzesień 2022

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.