W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa I - Mali odkrywcy

Marzec 2023

Wiosna

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do raości i uśmiechu. Wspólnie zrobiliśmy Marzannę, aby przywołać wiosnę. Niestety nie udało nam się wyjść na dwór, ale pomomo deszczowe pogody Pani Wiosna przyszła z wizytą do Małych Odkrywców. Dzieci zaśpiewały jej piosenkę i zatańczyły. Było dużo zabawy i radości.

Galeria - Wiosna


Jak było dawniej a jak dziś

Dzieci podczas zajęć przeniosły się w czasie i poznawały różne domi i ich rodzaje. Dowiedziały się jakie są współczesne urządzenia elektryczne oraz ich wcześniejsze odpowiedniki,np. odkurzacz- szufelka itd. Współnie doszliśmy do wniosku, że współczesne sprzęty wymagają podłączenia do prądu. Pozanały zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Na zakończenie zajęć wspólnie wybudowały dom z dużych plastikowych klocków i razem się w nim bawiły.

Galeria - Jak było dawniej a jak dziś


Malarz

Mali odkrywcy podczas dzisiejszych zajęć dowiedzieli się kim jest 'malarz' i jaka jest różnica między malarzem pokojowym a malarzem artystą. Dzieci mogły zobaczyć przedmioty służące obu malarzom do pracy. Pozanali jakie kolory powstaną po zmieszaniu dwóch innych. A na koniec Mali odkrywcy zamienili się w Małych Artystów i powstało wspólne arcydzieło. Było mnóstwo radości i zabawy.

Galeria - Malarz


Mali Odkrywcy poznają przygody małego krecika

Dnia 13.03.2023 w grupie odbyło się kolejne spotkanie z pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Dzieci wysłuchały ciekawej bajki o kreciku i poznały jego przygody. Wspólnie z panią bibliotekarką omawiały ilustracje i wskazywały bohaterów występujących w książeczce. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały maskotkę krecika, wspólnie się z nią pobawiły do wesołej piosenki i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

Galeria - Mali Odkrywcy poznają przygody małego krecika


Co robić aby być zdrowym? - pytają maluszki

Kształtowanie nawyków higienicznych i zdrowotnych w przedszkolu jest bardzo ważnym elementem życia codziennego przedszkolaków. Podczas całego tygodnia Mali odkrywcy utrwalili swoją wiedzę odnośnie tego tematu. Szukali odpowiedzi na pytanie: Co robić aby być zdrowym? Podczas burzy mózgów padały różne odpowiedzi. Wyłoniliśmy najważniejsze z nich: zdrowe jedzenie, ćwiczenia gimnastyczne i ruch na świeżym powietrzu, odpoczynek i sen, a także higiena ciała. Higienie poświęciliśmy piątkowe zajęcia. Dzieci zapoznały się z przyborami potrzebnymi do utrzymania czystości, uważnie słuchały bajki nt. mycia ząbków i miały możliwość szczotkować zęby na modelu szczęki człowieka. Ten moment wywarł na nich duże wrażenie. Radzili sobie wspaniale.

Galeria - Co robić aby być zdrowym? - pytają maluszki


Święto Kobiet w grupie I

8 marca w grupie Małych odkrywców odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. W tym dniu chłopcy już od rana byli mocno motywowani do tego aby być dla dziewczynek miłym i uczynnym. Po śniadanku mali mężczyźni złożyli życzenia, zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli niespodzianki. Dziewczynki zrewanżowały się kolegom i również obdarowały ich prezentem, aby nikomu w tym dniu nie było smutno. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy wspaniale bawili się w rytm tanecznej muzyki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i zakup upominków dla dzieci.

Galeria - Święto Kobiet w grupie I


DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE MAŁYCH ODKRYWCÓW

Dnia 03.03.2023r obchodziliśmy w grupie zaległy Dzień Dinozaura. Rodzice pomogli się nam przygotować do tego dnia ubierając swoje pociechy w zielone ubranie. Dzieci dodatkowo przyniosły śliczne maskotki dinozaurów. Aby przedszkolaki mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowałyśmy wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały książkę i słuchały informacji dotyczących dinozaurów. Brały też czynny udział w zabawach ruchowych: "Dinozaur łapie" i "Śladami prehistorycznych zwierząt". Dużo emocji dostarczyła Małym Odkrywcom zabawa w paleontologa, który w piasku kinetycznym poszukiwał skamielin dinozaurów. Na zakończenie zajęć dzieci zamieniły się w kucharzy i wspólnie z paniami przygotowały mufinki z akcentem dinozaurów. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków. Po raz kolejny okazało się, że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

Galeria - DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE MAŁYCH ODKRYWCÓW


TEMATY TYGODNIOWE MARZEC

Zamierzenia marzec

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc Marzec

Wiersze na miesiąc Marzec

"Na zdrowie"
Małgorzata Strzałkowska

Lubię szpinak, kalafiory,
por, cebulę, pomidory!
Jem surówki i jarzyny,
bo w nich siedzą witaminy!
Wolę soki owocowe
niż napoje „bąbelkowe”!
Piję soki owocowe,
bo są pyszne oraz zdrowe!
Wolę jabłka i buraki
niż cukierki i lizaki!
Lubię zdrowo się odżywiać,
bo od tego sił przybywa!

"Listonosz"
Maria Terlikowska

Przez ulice długie,
od samego rana,
idzie pan listonosz,
torbę ma wypchaną.
Czy pogoda,
czy dzień mglisty
pan listonosz
nosi listy.
Stuku-puku – proszę
wpuśćcie listonosza.
Pan listonosz listy niesie,
nie pomyli się w adresie.

"Pierwiosnek"
Władysław Broniewski

Jeszcze w polu tyle śniegu,
jeszcze strumyk lodem ścięty,
a pierwiosnek już na brzegu
wyrósł śliczny, uśmiechnięty,
Witaj, witaj, kwiatku biały,
główkę jasną zwróć do słonka,
już bociany przyleciały,
w niebie słychać śpiew skowronka.
Stare wierzby nachyliły
miękkie bazie ponad kwiatkiem:
– Gdzie jest wiosna? Powiedz, miły,
czyś nie widział jej przypadkiem?
Lecz on widać milczeć wolał.
O czym myślał – któż to zgadnie?
Spojrzał w niebo, spojrzał w pola,
szepnął cicho: – Jak tu ładnie…

Piosenki na miesiąc Marzec

"Zdrowym być"

1. Mleko, jogurt lub kefirek
na śniadanie trzeba pić.
Ref. To jest bardzo, bardzo ważne,
żeby zdrowym dzieckiem być!
bis
2. Zaprzyjaźnić się z marchewką,
i z jabłuszkiem w zgodzie żyć.
Ref. To jest bardzo, bardzo ważne…
3. Po zabawie, przed jedzeniem
trzeba zawsze ręce myć.
Ref. To jest bardzo, bardzo ważne…

"Pani Wiosna"

1. Idzie, idzie Pani Wiosna
cicho na paluszkach,
taka piękna i radosna
jak bajkowa wróżka.
Ref. Obudź się niedźwiadku już,
wiosna jest tuż, tuż!
bis
2. Idzie Wiosna kolorowa,
ma w koszyku kwiatki.
Pragnie nimi obdarować
dzieci i niedźwiadki
. Ref. Obudź się niedźwiadku już,
wiosna jest tuż, tuż!
bis


  1. Luty 2023
  2. Styczeń 2023
  3. Grudzień 2022

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.