W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa I - Mali odkrywcy

Luty 2023

Sporty zimowe

W trakcie dzisiejszych zajęć mówiliśmy o sportach i zabawach zimowych. Dzieci miały możliwość obejrzeć prawdziwy sprzęt. Mogły go dotykać, a nawet zakładać i przymierzać. Mali odkrywcy wiedzą już naprawdę dużo o sportach i zabawach zimowych, a przede wszystkim znają zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie.

Galeria - Sporty zimowe


Dzień Kota w grupie Małych odkrywców

17 lutego obchodziliśmy w grupie Dzień Kota. Z tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Dopełnieniem przygotowanego przez rodziców stroju były pomalowane przez nauczycielki buźki. Dzieci wysłuchały bajki o kotkach, a później oglądały plansze edukacyjne z różnymi rasami kotów i uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami. Po części edukacyjnej nastąpił czas na kocią zabawę. Było dużo zabaw muzyczno - ruchowych, podczas których Mali odkrywcy naśladowali kocie ruchy. Na zakończenie dzieci przystąpiły do ważnego zadania - miały wypić wodę z talerzyka za pomocą języczka. Maluszki podeszły do tego bardzo poważnie i skupiły się, aby talerzyk był pusty. Duże brawa za zaangażowanie!!! Dopełnieniem zajęć była praca plastyczna pt. Kotek Psotek.

Galeria - Dzień Kota w grupie Małych odkrywców


Maluszki uczą się pilnie języka angielskiego

Tak, tak! Już dzisiaj można tak powiedzieć. Po przejściu okresu adaptacyjnego i poznaniu panujących w grupie zasad możemy śmiało stwierdzić, że Mali Odkrywcy są gotowi na naukę drugiego języka. Opanowały swoją nieśmiałość w stosunku do innych osób i uważnie słuchają pani Kamilki. Dnia 08.02.2023r w ramach zajęć z języka angielskiego maluszki poznały kolory. W tym celu nauczyciel wykorzystał specjalne karty pracy, głośno i wyraźnie wymawiał nazwy poszczególnych kolorów po angielsku, a dzieci próbowały je powtarzać, wykazując się przy tym umiejętnością szybkiego zapamiętywania. Wiedza teoretyczna przeplatana była zabawami muzyczno - ruchowymi, które bardzo podobały się dzieciom i nie tylko. Na koniec zajęć, w celu utrwalenia świeżo zdobytej wiedzy, Maluszki miały za zadanie pokolorować kartoniki na wybrany kolor. Zajęcia prowadzone przez panią Kamilę mają na celu naukę języka angielskiego poprzez wszystkie zmysły, łączą w sobie elementy rytmiki, plastyki, tańca, ruchu i niespodzianki w postaci kolorowej pieczątki.

Galeria - Maluszki uczą się pilnie języka angielskiego


Zimowe zjawiska

Gdzie mieszkają Eskimosi i co to jest igloo?? Mali odkrywcy już to wiedzą. Podczas dzisiejszych zajęć przenieśliśmy się do mroźnej Grenlandii. Rozmawialiśmy z dziećmi o zmieniającym się wyglądzie wody, która w wyniku mrozu zamienia się w lód, powstawaniu fantazyjnych malowideł na szybach, pojawianiu się sopli lodu, a nawet szadzi. Podczas wykonywanych doświadczeń wyjaśniliśmy na czym polega odwilż, dlaczego znika śnieg wraz z podwyższeniem temperatury. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną 'Płatki śniegu'. Na zajęciach rozwijaliśmy kreatywność, sprawność manualną oraz koordynację wzrokowo- ruchową.

Galeria - Zimowe zjawiska


TEMATY TYGODNIOWE LUTY

Zamierzenia luty

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc luty

Wiersze na miesiąc luty

"Bałwanek"
Ewa Stadmuller

Wymyślił zajączek:
ulepię bałwanka!
Zabrał się do pracy
od samego ranka.
Najpierw małą kulkę
toczył po polanie.
Zaraz w środku lasu
śliczny bałwan stanie.
Szybko rośnie druga
kuleczka śniegowa.
O, już jest gotowa
bałwankowa głowa.
Przyniosła wiewiórka
orzeszki laskowe.
Będą z tych orzeszków
oczka bałwankowe.
Na nos dał zajączek
swe pyszne śniadanie,
chociaż, prawdę mówiąc,
miał ochotę na nie.
Znalazł kawał kory
na nakrycie głowy
i otrzepał łapki:
bałwanek gotowy!

"Wisła"
Czesław Janczarski

Wisła błękitna,
szara Wisła,
najmilsza rzeka,
i najbliższa.
Płynęła tutaj
przed wiekami
i zawsze jest tu
wiernie z nami.
Owija wstęgą
Kraków sławny
i płynie,
płynie
do Warszawy.
W Gdańsku
na Wisłę morze czeka
spieszy tam Wisła
polska rzeka.
Wisła błękitna,
szara Wisła,
najmilsza jest mi
i najbliższa.
I zawsze –
gdy o Polsce myślę –
myśli jak mewy
są przy Wiśle.

Piosenki na miesiąc luty

"Tak się zachmurzyło"

1.Tak się zachmurzyło
słonko się ukryło,
pada, pada śnieżek biały,
dawno go nie było.
2. Chodźmy na saneczki,
chłopcy i dzieweczki,
pojedziemy wszyscy razem
z wysokiej góreczki.
3. Pędzimy, pędzimy,
nic się nie boimy,
aż tu nagle bęc, na śnieżek
i wszyscy leżymy.

"Bałwanek"

1. Pada śnieżek już od rana,
ulepimy dziś bałwana.
Ref.: Hejże, ha! 1 Hejże, ha!
Stoi bałwan, stoję ja.
2. Zatańczymy z nim wesoło:–
chodź bałwanku! Zróbmy koło!
Ref.: Hejże, ha! Hejże, ha!
Tańczy bałwan, tańczę ja.
3. Skacze bałwan jak sprężynka,
grubym brzuszkiem kręci młynka.
Ref.: Hejże, ha! Hejże, ha!
Skacze bałwan, skaczę ja.
4. Robi bałwan piruety.
Oj, przewrócił się, niestety…
Ref.: Hejże, ha! Hejże, ha!
Siedzi bałwan, siedzę ja.


  1. Styczeń 2023
  2. Grudzień 2022
  3. Listopad 2022

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.