Grupa I - Mali odkrywcy

Kwiecień 2023

MALI ODKRYWCY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w grupie Małych odkrywców odbyły się zajęcia, których celem było budzenie zainteresowań czytelniczych dzieci. Maluszki miały okazję oglądać książeczki z przedszkolnej biblioteczki, omawiać ich ilustrację i słuchać niektórych bajek czytanych przez nauczycielkę. Przedszkolaki poznały zasady korzystania z książek i ich budowę. Podczas swobodnej rozmowy mówiły o swoich ulubionych bajkach, które czytają im rodzice, dziadkowie. Kontakt z książką pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka, ale także wzmacnia jego więź z najbliższymi osobami. Nie zapomnijmy o tym, że książka wprowadza w cudowny świat i dostarcza wspaniałych przeżyć. Drodzy Rodzice zachęcamy do czytania książeczek swoim dzieciom, wspólnego oglądania i omawiania ilustracji.

Galeria - ZABAWY MAŁYCH ODKRYWCÓW NA TARASIE PRZEDSZKOLNYM

ZABAWY MAŁYCH ODKRYWCÓW NA TARASIE PRZEDSZKOLNYM

Wiosna w pełni! Od samego rana promyki słońca wpadały przez okno do sali Wesołych odkrywców zachęcając do zabaw na świeżym powietrzu. Wykorzystując tę sytuację poszliśmy na taras przedszkolny aby pobawić się samochodami i klockami. Dużą radość sprawiły dzieciom znajdujące się tam duże plastikowe domki. Swobodne zabawy na świeżym powietrzu rozwijały sprawność ruchową dzieci, sprzyjały integracji i wprowadziły radosny nastrój.

Galeria - ZABAWY MAŁYCH ODKRYWCÓW NA TARASIE PRZEDSZKOLNYM

MALI ODKRYWCY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ ZIEMI

W ostatnich dniach kwietnia w grupie dużo rozmawialiśmy o otaczającej nas przyrodzie i o planecie, na której żyjemy. Wiele uwagi poświęciliśmy ochronie naszego wspólnego domu – Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się, jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. Dnia 21 kwietnia w grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi., który był podsumowaniem przeprowadzonych zajęć. Z tej okazji grupę odwiedziła Pani Ziemia, która zorganizowała dla naszych przedszkolaków różne zabawy. Ich celem było promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, co sprawia, że Ziemia jest smutna oraz co możemy zrobić dla niej, aby była szczęśliwa. Na zakończenie przedszkolaki wykonały makietę łąki, która jest domem dla wielu zwierzątek i owadów. Wszyscy stwierdzili, że jest ona czysta, kolorowa i piękna.

Galeria - MALI ODKRYWCY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ ZIEMI

Matematyczna segregacja w grupie Małych odkrywców

Dnia 18.kwietnia w grupie odbyły się zajęcia matematyczne, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Na podstawie planszy edukacyjnej dzieci dowiedziały się, jak wyglądają pojemniki do segregacji odpadów. Potem utrwaliły umiejętność przeliczania w zakresie 4 i nazywały poznane dotychczas kolory. Wiedza ta była przydatna podczas segregowania pojemników na śmieci i tworzeniu zbiorów. Podczas zajęć nie zabrakło również nieoczekiwanej sytuacji. Pani Ewa zamieniła się w wiosenny wietrzyk i rozrzuciła śmiecie po dywanie. Przedszkolaki w rytm piosenki "Leśne duszki" sprzątały dywan no i groziły pani za taki bałagan. Na zakończenie wszyscy wykonali pracę plastyczną polegającą na właściwym doborze pojemników i przyklejeniu ich na kartce. Dzieci świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.

Galeria - Matematyczna segregacja w grupie Małych odkrywców

Mali odkrywcy na tropie Wielkanocnych Pisanek

Dzisiejszego dnia naszą grupę odwiedził Wielkanocny Zając i poprosił o pomoc w poszukiwaniu swoich zgubionych pisanek. Mali odkrywcy nie zastanawiali się nawet chwili, natychmiast wzięli do ręki swoje lupki i wyruszyli na poszukiwania. Podczas szukania było dużo wesołej zabawy i uśmiechu. Gdy wszystkie jajka zostały odnalezione, zając wraz z dziećmi udali się do Pani Dyrektor, aby wymienić je na coś słodkiego. To był bardzo pracowity dzień dla Małych odkrywców.

Galeria - Mali odkrywcy na tropie Wielkanocnych Pisanek

Pierwsze uprawy Małych odkrywców

Rzeżucha stała się w Polsce jednym z symboli Wielkanocy. Mali odkrywcy wysial nasiona rzeżuchy na swoich talerzykach, po czym sadzonki zawędrowały na przedszkolny parapet, gdzie oprócz wody potrzeba jeszcze słoneczka.

Galeria - Pierwsze uprawy Małych odkrywców

TEMATY TYGODNIOWE KWIECIEŃ

Zamierzenia Kwiecień

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc Kwiecień

Piosenki na miesiąc Kwiecień

"Stary Donald"

1. Stary Donald farmę miał ija, ija, o!
Na niej kury hodował ija, ija, o!
Ko-ko tu, ko-ko tam,
wszędzie ko-ko, tu i tam.
2. Stary Donald farmę miał ija, ija, o!
Na niej kaczki hodował ija, ija, o!
Kwa-kwa tu, kwa-kwa tam,
wszędzie kwa-kwa, tu i tam.
3. Stary Donald farmę miał ija, ija, o!
Na niej gęsi hodował ija, ija, o!
Gę-gę tu, gę-gę tam,
wszędzie gę-gę, tu i tam.
4. Stary Donald farmę miał ija, ija, o!
Na niej indyki hodował ija, ija, o!
Gul-gul tu, gul-gul tam,
wszędzie gul-gul, tu i tam.

"Duszki leśne "

1. Żyją w lesie małe duszki,
które czyszczą leśne dróżki.
Mają miotły i szufelki
i do pracy zapał wielki.
Ref. Duszki, duszki, duszki leśne,
wstają co dzień bardzo wcześnie.
I ziewając raz po raz,
zaczynają sprzątać las. Bis
2. Piorą liście, myją szyszki,
aż dokoła wszystko błyszczy.
Muchomorom piorą groszki,
bo te duszki to czyścioszki.
Ref. Duszki, duszki, duszki leśne...
3. Gdy ktoś czasem w lesie śmieci,
zaraz duszek za nim leci,
zaraz siada mu na ręce,
grzecznie prosi: – Nie śmieć więcej!
Ref. Duszki, duszki, duszki leśne..

1. Marzec 2023
  2. Luty 2023