Grupa I - Mali odkrywcy

Grudzień 2022

Mali odkrywcy i ich śnieżne przygody

W minionym tygodniu zawitała do nas prawdziwa zima i sprawiła nam wielką radość. Mali odkrywcy mimo tego, że są najmłodszą grupą w przedszkolu, postanowili jako pierwsi zmierzyć się z jej urokami. Cieplutko ubrani wybraliśmy się na plac przedszkolny. Początkowo podziwialiśmy drzewa i krzewy otulone śnieżnym puchem, potem było przejście gęsiego po śniegu, następnie rzuty małymi śnieżkami, jazda na sankach, a na zakończenie dla odważnych i grubaśnie ubranych śnieżne aniołki. Dzieci świetnie się bawiły, a ich uśmiech i zadowolenie jest dla nas bezcenne.

Galeria - Mali odkrywcy i ich śnieżne przygody

Dlaczego Mikołaj jest gruby? Odpowiedzi szukają maluszki.

Dnia 07 grudnia dzieci podczas zajęć udzielały odpowiedzi na pytanie "Dlaczego Mikołaj jest gruby?" Wspólnie z nauczycielami doszły do wniosku, że pani Mikołajowa przygotowuje mu pyszne posiłki. Postanowiliśmy sprawdzić czy u nas w przedszkolu też jest to możliwe. Poszliśmy zwiedzać przedszkolną kuchnię. Poznaliśmy jej sekrety i zagadki. Panie kucharki pokazały nam pomieszczenia kuchenne i zapoznały ze sprzętami, których używa się podczas przygotowywania posiłków. Ogromną frajdą okazało się oglądanie ogromnych garnków, misek i patelni, w których panie kucharki przygotowują przepyszne posiłki. Ukradkiem zobaczyliśmy co będzie na obiad: mniam, mniam- naleśniki. Na koniec dzieci zostały obdarowane przez panią Dorotkę słodką niespodzianką. Po powrocie na salę dzieci pełne radości i nowego doświadczenia w swoim „kąciku kuchennym” naśladowały prace wykonywane przez panie kucharki. Wszystko było pyszne. Dziękujemy Pani Kasi i Pani Dorotce za wspaniałą przygodę.

Galeria - Dlaczego Mikołaj jest gruby? Odpowiedzi szukają maluszki.

Mikołaj odwiedza grupę Małych odkrywców

6 grudnia naszą grupę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Powitały Świętego Mikołaja wierszem i piosenką. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia. Na pewno pokaże je swoim Elfom w dalekiej śnieżnej Laponii. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok

Galeria - Mikołaj odwiedza grupę Małych odkrywców

TEMATY TYGODNIOWE GRUDZIEŃ

Zamierzenia Listopad

Tematyka:

Zamierzenia na miesiąc grudzień

Wiersze na miesiąc grudzień

"Jak Święty Mikołaj zgubił prezenty"
Artur Janicki

W pewnym mieście na południu
Dziwna rzecz się stała w grudniu.
Na ulicy obok skweru
Znaleziono pięć rowerów.
Oprócz tego dwie koparki,
Śliczne kolorowe garnki,
Materiały budowlane
I zwierzęta hodowlane.
Dużo łopat i wiaderek
I żołnierzy długi szereg,
Łódki, statki, ciężarówki,
Stroje śliczne i wiatrówki.
Całą masę rożnych rzeczy
Bardzo pięknych, nikt nie przeczy.
Ten co znalazł, dostał czkawki:
Toż… to… wszystko… są zabawki!
Obudzono całe miasto
Choć już było przed dwunastą.
Wszyscy bardzo się dziwili,
Co za ludzie to zgubili.
W końcu burmistrz się odezwał,
Do uwagi wszystkich wezwał:
„Nie ulega wątpliwości,
Że Mikołaj u nas gościł.
I poważne mam obawy,
Że swój worek miał dziurawy.
Pewnie kiedy szedł na skróty,
To zaczepił nim o druty.
Teraz pytam was, kochani,
Co zrobimy z prezentami?”
Zawołało zbiegowisko:
„Rozdajemy dzieciom wszystko!”
„Dobrze, będzie radość w mieście,
Zabawki do domów nieście!”
Więc do dzieła się zebrano,
Szybko dzieciom je rozdano,
A prezenty najcenniejsze
Dostały te najbiedniejsze.
Za drzewem zaś stał zziębnięty
Sam Mikołaj uśmiechnięty.
Czemu nie był nic zmartwiony
Że transport cały zgubiony?
Bo zabawek tych nie zgubił,
On je tak rozdawać lubił!

Piosenki na miesiąc grudzień

"Mikołaj jedzie samochodem"

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,
bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę.
Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?

Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku,
a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku.
Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?

"Nie chcę Cię znać"
Zabawa ruchowa

Nie chcę cię, nie chcę cię, nie chcę cię znać
Chodź do mnie, chodź do mnie
Jedną mi daj, drugą mi daj
I już się na mnie nie gniewaj.
Jedną mi daj, drugą mi daj
I już się na mnie nie gniewaj.

"Lulajże Jezuniu"
Kolęda