Grupa VI - Poziomki

Październik 2022

ZAJĘCIA KODOWANIA Z ELEMENTAMI ROBOTYKI

28 października 2022 roku Poziomki wzajemnie zintegrowały się podczas wspólnych zajęć z kodowania z elementami robotyki, prowadzonych przez panią Justynę. Dzieci utrwaliły sobie najważniejsze zasady kodowania, znajomość cyfr w zakresie dziesięciu, rozwijały pamięć, logiczne myślenie, koncentrację uwagi na danym zajęciu.

Galeria - ZAJĘCIA KODOWANIA Z ELEMENTAMI ROBOTYKI

ZABAWY Z GAZETAMI

26 października 2022 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez panią Martę- zajęciach przy użyciu kolorowych gazet. Najważniejsze cele zajęć to: wyrabianie nawyku bezpiecznego wykonywania ćwiczeń, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie umiejętności skupiania uwagi podczas zabawowych czynności ruchowych, rozwijanie motoryki dużej. Poziomki chętnie wykonywały między innymi: ćwiczenia oddechowe przy użyciu gazet, dotykały czołem do gazety, rzucały do kosza kulkami z gazet, podnosiły gazety palcami u nóg.

Galeria - ZABAWY Z GAZETAMI

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE POZIOMEK

25 października 2022 roku grupę Poziomek odwiedziła pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania „Elmer i Wilbur”, po czym odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanych treści. Poziomki rozwijały swoją percepcję słuchową, logiczne myślenie, pamięć, zainteresowanie dziecięcą literaturą.

Galeria - WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI W GRUPIE POZIOMEK

RUCH TO ZDROWIE

20 października 2022 roku Poziomki aktywnie ćwiczyły na swojej grupie, zintegrowały się podczas wspólnych ćwiczeń przy użyciu kolorowych chustek. Dzieci między innymi dmuchały na chustki, falowały nimi w rytm muzyki, podnosiły raz prawą nogą, raz lewą, bawiły się ćwicząc.

Galeria - RUCH TO ZDROWIE

Jesienne zabawy

Jesień to piękna pora roku, dlatego „Poziomki” chętnie korzystają ze spacerów i zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Z ciekawością obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie np. opadające z drzew kolorowe liście, które są nie tylko jesiennymi skarbami, ale także okazją do fajnej zabawy.

Galeria - Jesienne zabawy

POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

13 października 2022 roku Poziomki wcieliły się w małych cukierników- tego dnia z pomocą pań na grupie przygotowały pyszną szarlotkę. Dzieci ucierały na tartce soczyste jabłka, dodawały poszczególne składniki do ciasta, wałkowały ciasto, wzajemnie zintegrowały się podczas czynności potrzebnych do powstania ciasta. Zapach pieczonej szarlotki unosił się po całym przedszkolu i na pewno niejedna osoba chciałaby ją skosztować.

Galeria - POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

Zapinamy guziki - czyli jak ważna jest samodzielność przedszkolaka.

Nauka przekładania guzików przez dziurki, zasuwania i rozsuwania suwaków to nie lada wyzwanie dla przedszkolaków. Poziomki z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły w/w czynności na kamizelkach z różnymi rodzajami zapięć rozwijając przy tym umiejętności samoobsługowe i samodzielność.

Galeria - Rozgrywki piłkarskie

Zamierzenia Październik

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK
GRUPA VI 'POZIOMKI'

TEMATYKA TYGODNIA:

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE:

PIOSENKI NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

"Przyjaźń- wielka sprawa"
muzyka: Andrzej Seroczyński, słowa: Urszula Zielińska

1.Tomek, Kaśka, Michał, Ela,
każdy szuka przyjaciela,
z nim się może wszystko zdarzyć,
razem zawsze lepiej marzyć.

Refren: Nie stój sam, wyciągnij rękę,
z przyjaciółmi nuć piosenkę.
Nie stój sam wyciągnij rękę,
z przyjaciółmi nuć piosenkę.

2.Można pobiec na huśtawkę,
i z gałęzi zrobić tratwę,
razem odpowiadać echu,
śpiewać lub pękać ze śmiechu.

Refren……

3.A gdy smutek cię dopada,
jest przyjaciel i jest rada,
jeśli dbasz o swoją przyjaźń,
ona nigdy nie przemija.

"Pani jesień"
muzyka i słowa: Barbara Tartanu

1.Kto chodzi dziś po lesie? La, la, la, la, la, la.
kapelusz z liści ma.
Listeczków kolorowych złocistych i brązowych,
czerwonych koralików
kapelusz ma bez liku.

2.Kto chodzi dziś po lesie? La, la, la, la, la, la
w koszyku dary ma.
Żołędzi i kasztanów,
jabłuszek pięć rumianych
i grzybków- borowików
w koszyku ma bez liku.

3.Kto chodzi dziś po lesie? La, la, la, la, la, la
piosenki dla nas ma.
Deszczowe, nastrojowe, wesołe, przebojowe.
W jesiennym notesiku
piosenek ma bez liku.