Grupa VI - Poziomki

Maj 2022

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY W GRUPIE POZIOMEK

27 maja 2022 roku Poziomki zaprezentowały przedstawienie „Królewna Śnieżka” dla swoich mam, które w tym dniu przybyły do przedszkola na występ swoich dzieci. Mając na uwadze ogólne przestrzeganie zasad w obecnej sytuacji epidemiologicznej tatusiowie niestety nie mogli na żywo obejrzeć wspaniałego występu, a jedynie mogli zobaczyć swoje dzieci oglądając nagrania z występu i oglądając zdjęcia. Dzieci z dużym zaangażowaniem wcieliły się w powierzone im role, mówiły wierszyki, śpiewały piosenki. W przedstawieniu pojawiły się postacie jak: Królewna Śnieżka, królowa, babcia, lustro, krasnoludki, myśliwy, motylki, ptaszki, królewicz, narratorzy. Przybyłe na występ mamy z łezką w oku oglądały przedstawienie w wykonaniu ich dzieci. Jednak najmilszą niespodzianką dla mam było zatańczenie dla mam „tańca weselnego”. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim mamom drobne upominki, które sprawiły im wielką radość.

Galeria - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY W GRUPIE POZIOMEK

JESTEŚMY SAMODZIELNI

Jeśli dziecko ma faktycznie dobrze bawić się w przedszkolu i czegoś się nauczyć, pewnie się pobrudzi. Pewnie się pomyli, coś wyleje. Jeśli ma być samodzielne, musi to poćwiczyć… W środę i w czwartek 25-26 maja dzieci z oddziału VI samodzielnie nalewały zupę z wazy do swoich talerzy oraz doskonaliły umiejętność posługiwania nożem i widelcem. Operowanie sztućcami wydaje się proste, dla niektórych przedszkolaków okazało się prawdziwym wyzwaniem. Tego dnia obiad cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Były dokładki, które znikały z talerza każdego dziecka. To dobry sposób, żeby zachęcić dzieci do jedzenia.

Galeria - JESTEŚMY SAMODZIELNI

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU 'ZDROWA I PIĘKNA MAMA'

19 maja 2022 roku w Centrum Kultury i Promocji odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach konkursu „Zdrowa i piękna mama”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Chłopiec z grupy Poziomki zajął trzecie miejsce w kategorii praca plastyczna, za co otrzymał pamiątkowy dyplom i super nagrody. Miłą niespodzianką było także otrzymanie przez każdego uczestnika konkursu drobnego upominku dla swojej mamy.

Galeria - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU 'ZDROWA I PIĘKNA MAMA'

POZIOMKI PRZYGOTOWUJĄ ZDROWE SOKI

10 maja 2022 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych na swojej grupie- ubrane w kucharskie fartuszki przygotowywały pyszne zdrowe soki. Celami zajęć były głównie: zwrócenie uwagi na bogactwo witamin zawarte w warzywach i owocach, propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie czynności samoobsługowych, zintegrowanie grupy podczas wspólnych zajęć kulinarnych. Dzieci, z pomocą pań na grupie, zrobiły soki: pomarańczowy, buraczkowy, jabłkowy, marchewkowy. Z dużą niecierpliwością oczekiwały na degustację soków, ciekawe były, jak każdy sok smakuje.

Galeria - POZIOMKI PRZYGOTOWUJĄ ZDROWE SOKI

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC MAJ
GRUPA VI 'POZIOMKI'

Tematyka:

Umiejętności dziecka:

Piosenka na miesiąc Maj

"Siedem krasnoludków"

Rano wstajemy, kiedy słońce wschodzi.
Z pracy wracamy, kiedy już zachodzi.

Siedmiu krasnoludków- to my, to my, to my!
Pracowitych ludków- to my, to my, to my!

W kopalni ciężko, ciężko pracujemy.
A gdy skończymy, do domu biegniemy.

Siedmiu krasnoludków- to my, to my, to my!
Pracowitych ludków- to my, to my, to my!

1. Kwiecień 2022
  2. Marzec 2022