W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa 5 - Poziomki

Maj 2021

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

26 maja 2021 roku Poziomki zaprezentowały swój bogaty program artystyczny dla swoich rodziców - w tym dniu wcieliły się w role postaci z bajek (wilk, Czerwony Kapturek, Calineczka, elf, krasnoludki, królewna Śnieżka, jagódki, Jaś i Małgosia).

Dzieci głośno i wyraźnie mówiły swoje role, śpiewały piosenki dla ukochanych rodziców, zatańczyły sambę przy użyciu pomarańczowych pomponów. Natomiast na zakończenie uroczystości zatańczyły w dwóch kołach (osobno chłopcy i osobno dziewczynki) taniec do piosenki „Cudownych rodziców mam”, po czym zaśpiewały głośne sto lat dla swoich rodziców. W tym dniu było dużo pozytywnych wrażeń i emocji, dużo uśmiechu na twarzach dzieci.

Galeria - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY


W OCZEKIWANIU NA UROCZYSTOŚĆ DNIA MAMY I TATY

24 maja dzieci z grupy „Poziomki” z dużym zaangażowaniem przygotowywały prezenty z okazji zbliżającej się uroczystości na „Dzień Mamy i Taty”. Poziomki ozdabiały styropianowe serduszka, wykonywały portrety swoich mam i laurki dla rodziców. Każde dziecko włożyło wiele starań w wykonane przez siebie prezenty.

Galeria - W OCZEKIWANIU NA UROCZYSTOŚĆ DNIA MAMY I TATY


MALI MUZYCY

12 maja 2021 roku Poziomki wybrały się na wiosenny spacer do Parku Leśnego. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie typowe do pory roku-wiosny. Jednak największą atrakcją dla dzieci było granie na instrumentach muzycznych, umieszczonych w Parku Leśnym. Poziomki wcieliły się zatem w role małych muzyków, doskonaliły własne poczucie rytmu, odczuwały ogromne zadowolenie z utworzenia małej orkiestry.

Galeria - MALI MUZYCY


Czego uczymy się w maju w grupie pięciolatków i sześciolatków?

Tematyka:

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze:

Dziecko:

Piosenki na miesiąc maj:

„Kocham Cię”

1. Usiądź Mamo przy mnie blisko i posłuchaj tych słów.
Ty z pewnością wiesz to wszystko, jednak powiem to znów.

Refren: Kocham Cię- Je taime i nie pytaj mnie, dlaczego tak jest?
Ty jesteś mą mamą, wspaniałą, kochaną, jedyną na zawsze i kochasz mnie też. Bis.

2.Popatrz Mamo w moje oczy, ujrzysz w nich miłość mą.
Nawet bardzo późno w nocy śpiewać będę Ci to:

Refren……

Wiersz na miesiąc maj:

„Obrazek dla mamy”
Hanna Ochocka

Mamo namalowałam ci obrazek zupełnie sama.
Na tym obrazku jesteśmy razem:
Ja twoja córka, Ty, moja mama.
A twój synek, mój brat podaje ci kwiat.
Jesteś pięknie ubrana, uśmiechnięta i ładna
(rysowałam Cię przecież od rana!)
Tylko mi tu nie wyszło, że Ty mamo jak żadna
Jesteś najmocniej ze wszystkich kochana!


  1. Kwiecień 2021
  2. Marzec 2021
  3. Luty 2021

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.