Grupa 5 - Poziomki

Luty 2021

Zabawy z chustą animacyjną

24 lutego 2021 roku Poziomki uczestniczyły w zajęciach ruchowych przy użyciu kolorowej chusty animacyjnej. Powyższe zabawy ruchowe mają na celu integrację grupy, wzajemne współdziałanie, osiągnięcie relaksu i odprężenia przez dzieci, odczuwanie satysfakcji i zadowolenia z udziału we wspólnej zabawie z rówieśnikami. Poziomki bardzo chętnie uczestniczyły w poniższych zabawach jak: „sztorm” - wachlowanie chustą tak, aby piłeczka nie spadła, „kwiat lotosu” - jedna osoba siedzi na środku chusty, a pozostali idą w prawą stronę powoli zwijając osobę siedzącą, chowanie się dzieci pod chustą.

Galeria - Zabawy z chustą animacyjną

Dzień Kota w grupie Poziomek

16 lutego 2021 roku Poziomki obchodziły na grupie Dzień Kota, przypadający na dzień 17-go lutego. W tym nietypowym dniu dzieci poszerzyły zakres swojej wiedzy na temat czworonożnych przyjaciół- kotów: poznały ich różne rasy, kocie zwyczaje, koty jako bohaterowie bajek. Poziomki wzajemnie zintegrowały się podczas zabawy rytmicznej przy piosence „Kotek kłopotek”, wykonały tak zwaną „kocią gimnastykę”, po czym chętnie wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki „Kot w butach”. Na koniec zajęć dzieci rozwijały swoją sprawność manualną rąk podczas kolorowania „Kota w butach”.

Galeria - Dzień Kota w grupie Poziomek

Mali malarze

11 luty to kolejny dzień pełen wrażeń i emocji dla Poziomek. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat barw ciepłych i zimnych. Dowiedziały się, jakie kolory powstaną po zmieszaniu danych barw. Poziomki malowały swoje dziecięce pejzaże przy użyciu farb, dzięki czemu rozwijały własną kreatywność, aktywność poznawczą i badawczą, swoją wyobraźnię plastyczną.

Galeria - Mali malarze

Pieczenie pizzy

10 lutego 2021 roku Poziomki wcieliły się w role małych kucharzy - dzieci miały bardzo ważne zadanie do wykonania: zrobienie pizzy. Przygotowanie i upieczenie pizzy zostało wykonane z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy, który jest zawsze obchodzony dnia 9 lutego. Dzieci, ubrane w fartuszki i chusteczki bardzo chętnie wałkowały ciasto, podawały pani Beatce potrzebne do pizzy składniki, smarowały ciasto ketchupem, ścierały na tartce ser żółty. W całym przedszkolu mile unosił się zapach pieczenia pizzy, Poziomki nie mogły doczekać się skosztowania tego pysznego dania.

Galeria - Pieczenie pizzy

Poziomki grają na instrumentach

2 lutego 2021 roku Poziomki rozwijały swoją umiejętność grania na prostych instrumentach muzycznych (kołatka, grzechotka, tamburyno, dzwonki) w rytm piosenki „Biały walczyk”. Dzieci doskonaliły reagowanie na zmianę tempa w muzyce, rozwijały własną wrażliwość muzyczną.

Poziomki grają na instrumentach Poziomki grają na instrumentach

Czego uczymy się w lutym w grupie pięciolatków i sześciolatków?

Tematyka:
Tydzień 1: Zimowe zabawy.
Tydzień 2: Lubimy eksperymentować.
Tydzień 3: Lubimy się śmiać.
Tydzień 4: Kim będę, gdy dorosnę?

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

Dziecko:

Piosenka na miesiąc luty

„Biały walczyk”

1. Hej biały walczyk hop, hop, hop,
    Zając na śniegu znaczy trop.
    Zając na śniegu pomyka,
    A my tańczymy walczyka,
    A my tańczymy walczyka.
  2. Saneczki z góry wiozą nas,
    Wiatr pogwizduje, szumi las.
    A nasze ptaszki z karmnika
    Tańczą białego walczyka,
    Tańczą białego walczyka.
  3. Hej biały walczyk baczność, start!
    Dzieci do sanek i do nart!
    Sikorka prosi czyżyka:
    Tańczmy białego walczyka,
    Tańczmy białego walczyka.

Wiersz na miesiąc luty

„Zimowe zabawy” Dorota Gellner

Zimowe zabawy w zimowym kolorze!
Zimowe szaleństwa- szaleje, kto może!
Na górkach, pagórkach tłok straszny i ścisk.
Tu narty, tam sanki, tu krzyk, a tam pisk!
Na śliskich ślizgawkach chichoty i wrzask!
I białe bałwany!
I blask śnieżnych gwiazd!
I śnieżki fruwają raz tutaj, raz tam.
I wszyscy są razem!
I nikt nie jest sam!