Grupa VI - Poziomki

ABSOLWENTKI NASZEGO PRZEDSZKOLA JAKO GOŚCIE W GRUPIE POZIOMEK

29 listopada 2022 roku Poziomki gościły na swojej grupie uczennice Szkoły Podstawowej Nr 6 - absolwentki naszego przedszkola, które przygotowały dla dzieci krótką inscenizację polskich wierszyków pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego. Zagrały także na dzwonkach „Wlazł kotek na płotek”. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i słuchały to, co przygotowały dla nich przybyli goście. Na zakończenie uczennice powyższej szkoły rozdały dzieciom pamiątkowe odznaki- naklejki, promujące Szkołę Podstawową Nr 6 oraz obrazki do pokolorowania.

Galeria - ABSOLWENTKI NASZEGO PRZEDSZKOLA JAKO GOŚCIE W GRUPIE POZIOMEK

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

28 listopada 2022 roku Poziomki świętowały na swojej grupie Światowy Dzień Pluszowego Misia, przypadający na dzień 25 listopada. Dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola swoje ukochane pluszaki- misie. Poziomki zapoznały się z historią powstania powyższego święta, uczestniczyły w pogadance na temat przyniesionych prze siebie misiów. Kosztowały miód, uczestniczyły w tańcach integracyjnych w parach i w kole z wykorzystaniem piosenek, których głównych bohaterem jest miś. Dużą atrakcją dla dzieci było pozowanie do zdjęć w fotobudce, co wywołało dużo uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Na zakończenie zajęć Poziomki wykonały prace plastyczne ukazujące misiów wykorzystując technikę- wydzierankę z papieru kolorowego. Natomiast w dniu 25 listopada Poziomki gościły na swojej grupie z okazji powyższego święta gościa- panią z Miejskiej Biblioteki w Kraśniku, przebraną za Kubusia Puchatka.

Galeria - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

25 listopada 2022 roku Poziomki wystąpiły dla zaproszonych rodziców z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, wykonywały układy taneczne do określonych piosenek. Po zaprezentowaniu się swoim rodzicom i przybyłym pani Dyrektor przedszkola i pani Wicedyrektor Poziomki uczestniczyły w pasowaniu na przedszkolaka (zerówkowicza), którego dokonała pani Dyrektor. Dzieci otrzymały od Dyrekcji pamiątkowe dyplomy i soczki, po czym pozowały do pamiątkowych zdjęć z udziałem zaproszonych rodziców (od dziecka zaproszony był jeden rodzic). W tym dniu było dużo pozytywnych wrażeń i emocji.

Galeria - UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE POZIOMEK

24 listopada 2022 roku Poziomki uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych, zorganizowanych przez nauczycielki na grupie- tym razem robiły pyszne szaszłyki owocowe. Z przyniesionych przez siebie owoców (jabłka, gruszki, kiwi, mandarynki, banany, winogrono) dzieci komponowały własne szaszłyki, po czym smacznie te owoce zajadały. Cele zajęć to między innymi: rozwijanie czynności samoobsługowych dzieci, zwrócenie uwagi na bogactwo witamin zawarte w owocach, integrowanie dzieci podczas wspólnego przygotowywania potraw.

Galeria - ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE POZIOMEK

KONKURS PATRIOTYCZNY

10 listopada 2022 roku Poziomki wzięły udział w przedszkolnym konkursie patriotycznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypadającego na dzień 11 listopada. Celami konkursu były: wzajemna integracja dzieci, propagowanie postaw patriotycznych, kształtowanie u dzieci postaw świadomości narodowej. Poziomki zaprezentowały: Katechizm polskiego dziecka („Kto ty jesteś? - Polak mały”), piosenkę patriotyczną „Przybyli ułani pod okienko”.

Galeria - KONKURS PATRIOTYCZNY

Zamierzenia Październik

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC LISTOPAD
GRUPA VI 'POZIOMKI'

TEMATYKA:

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE:

PIOSENKI NA MIESIĄC LISTOPAD

"Piosenka o zimowym śnie"

1. Jeżyk zwinął się w kuleczkę,
smacznie sobie śpi.
Przykrył się kołderką z liści,
wiosna mu się śni.
Ref. La, la, li, li, śpij, jeżyku, śpij,
2. Wiewióreczka w dziupli swojej
Nazbierała garść orzechów,
wiosna jej się śni.
Ref. La, la, li, li, śpij, wiewiórko, śpij,
3. Miś kudłaty w swej jaskini
smacznie sobie śpi.
Zjadł już miód i pochrapuje,
wiosna mu się śni.
Ref. La, la, li, li, śpij, misiaczku, śpij,
4. Śpią zwierzątka w swoich domach,
miłe mają sny.
Śpią cichutko i spokojnie,
zaśnij więc i ty.
Ref. La, la, li, li, śpij, kochanie, śpij,

WIERSZ NA MIESIĄC LISTOPAD

"Kto ty jesteś? Polak mały..."

— Kto ty jesteś? — Polak mały.

— Jaki znak twój? — Orzeł biały.

— Gdzie ty mieszkasz? — Między swymi.

— W jakim kraju? — W polskiej ziemi.

— Czym ta ziemia? — Mą Ojczyzną.

— Czym zdobyta? — Krwią i blizną.

— Czy ją kochasz? — Kocham szczerze.

— A w co wierzysz? — W Polskę wierzę!

— Coś ty dla niej? — Wdzięczne dziecię.

— Coś jej winien? — Oddać życie.

1. Październik 2022
  2. Wrzesień 2022