Grupa 5 - Poziomki

DZIEŃ MISIA W GRUPIE POZIOMEK

25 listopad obchodzony jest jako Światowy Dzień Pluszowego Misia, który jest symbolem dobra, ciepła, łagodności. „Miś jest mały i puchaty, miś jest fajny i kudłaty, miś jest gruby jak ta kula, misia zawsze się przytula”- w tym szczególnym dniu Poziomki uczestniczyły w zajęciach dotyczących między innymi znajomości bajek dziecięcych, gdzie występują misie; wzajemnie integrowały się podczas wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce („Jadą misie”, „Miś z laleczką”). Poziomki rozwijały także swoje sprawności manualne rąk poprzez wykonanie opasek misiów i kolorowanie obrazków przedstawiających misie. W tym dniu było mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy każdej Poziomki.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzony jest jako Dzień Postaci z bajek stanowiący wspaniałą okazję do zabawy i poruszenia dziecięcej kreatywności i fantazji. Poziomki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych w kole do piosenki „Kocur bury”, odgadywały zagadki dotyczące różnych bajek, z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w miniquizie dotyczącym znajomości bajek przy użyciu między innymi dużych kolorowych planszy ukazujących poszczególnych bohaterów. Jednak najwięcej wrażeń sprawiło Poziomkom losowanie rekwizytów związanych z danymi bajkami i odgadywanie, z jakiej bajki pochodzą. Na koniec zajęć dzieci rozwijały swoją sprawność manualną podczas kolorowania obrazków przedstawiających Kubusia Puchatka.

POZIOMKI POZNAJĄ LITERĘ „B”

3 listopada 2020 roku Poziomki poznały kolejną literę „b,B”- poznały graficzny obraz powyższej litery, wyszukiwały poznaną literę wśród innych liter i w wyrazach, mówiły wyrazy zaczynające się na daną literę podczas zabawy ruchowej „Pociąg”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne mające na celu naukę pisania litery „b, B”.

Czego uczymy się w listopadzie w grupie pięciolatków i sześciolatków?

Tydzień 1: Jestem Polakiem.

Tydzień 2: Ciekawe, dlaczego.

Tydzień 3: Mój zwierzak.

Tydzień 4: Dzień Pluszowego Misia.

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

Dziecko:

Pieśń patriotyczna na miesiąc listopad:

„Pierwsza brygada”

I. Legiony to żebracza nuta
Legiony to ofiarny stos
Legiony to żołnierska buta
Legiony to straceńców los.

Refren: My, Pierwsza Brygada
Strzelecka gromada
Na stos rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos!!!

II. Nie chcemy już od Was uznania
Ni Waszych mów, ni Waszych łez
Już skończył się czas kołatania
Do Waszych serc, do Waszych kies.

Refren: My …….

III. Krzyczeli nam, że stumanieni
Nie wierząc nam, że chcieć to móc
Daliśmy krew osamotnieni
A z nami był nasz drogi wódz.

Refren: My……

Wiersz na miesiąc listopad:

„Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełza

- Kto ty jesteś?