Grupa VI - Poziomki

Kwiecień 2022

ĆWICZENIA W GRUPIE POZIOMEK

26 kwietnia 2022 roku Poziomki po raz kolejny udały się do sali rehabilitacyjnej, aby spróbować swoich sił przy wykonywaniu różnych ćwiczeń. Dzieci miały trudne zadania do wykonania jak: wspinanie się po linie, wchodzenie po drabince, chodzenie po wąskiej ławeczce, turlanie się na materacu. Celami zajęć były głównie: rozwijanie motoryki dużej dzieci, ogólnej sprawności ruchowej organizmu, odczuwanie satysfakcji z wykonywanych przez siebie ćwiczeń, obniżanie napięcia mięśniowego, integrowanie dzieci podczas wspólnych zajęć.

Galeria - ĆWICZENIA W GRUPIE POZIOMEK

KWIETNIOWY SPACER POZIOMEK

22 kwietnia 2022 roku Poziomki, korzystając z pięknej wiosennej pogody, wybrały się na długi spacer. Dzieci, integrując się podczas wspólnego spaceru uliczkami osiedla, podziwiały piękno otaczającej przyrody, kwitnące drzewa, słuchały śpiewu ptaków. Poziomki utrwaliły sobie wiedzę dotyczącą nazw kwiatów, drzew, podstawowych zasad dbania o środowisko.

Galeria - KWIETNIOWY SPACER POZIOMEK

WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI

13 kwietnia 2022 roku grupę Poziomek po raz kolejny odwiedziła pani bibliotekarka, pracująca w Miejskiej Bibliotece w Kraśniku. Dzieci wysłuchały bajki związanej z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi „Przygody Fenka- Wielkanoc”, po czym uczestniczyły w krótkiej pogadance na temat przeczytanej przez przybyłego gościa bajki.

Galeria - WIZYTA PANI BIBLIOTEKARKI

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE

8 kwietnia 2022 roku Poziomki wykonały zajączki wielkanocne przy użyciu materiałów typu: plastikowe talerzyki, papier kolorowy, mazaki, włóczka. Uczestnicząc w zajęciach dzieci rozwijały swoją kreatywność, wyobraźnię, koordynację wzrokowo- ruchową, doskonaliły umiejętność prawidłowego posługiwania się nożyczkami. Poziomki bardzo chętnie wykonały powierzone im zadanie, po czym pozowały do pamiątkowego, grupowego zdjęcia pokazując efekty swojej pracy.

Galeria - ROZWIĄZANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIOSNA W KRAINIE BAJEK”

ROZWIĄZANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIOSNA W KRAINIE BAJEK”

8 kwietnia 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za udział w konkursie plastycznym „Wiosna w krainie bajek”. Celami konkursu były: odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci, wzmacnianie ich wiary we własne możliwości, rozwijanie kreatywności, inwencji twórczej dzieci, budzenie u dzieci zainteresowania bajkami, otaczającą przyrodą. Na sali należącej do grupy Poziomek pani Dyrektor i pani wicedyrektor wręczyły laureatom konkursu z grupy Poziomek i z grupy Cytrynek pamiątkowe nagrody: wiosenne kolorowanki, zakładki do książek i dyplomy. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a na twarzy każdego uczestnika konkursu było dużo uśmiechu i radości. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!!!

Galeria - ROZWIĄZANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „WIOSNA W KRAINIE BAJEK”

POZIOMKI PRZYGOTOWUJĄ SŁODKI DESER

7 kwietnia 2022 roku w grupie Poziomek odbyły się kolejne zajęcia kulinarne „Przedszkolaki robią przysmaki”- tym razem dzieci przygotowały słodki deser. Poziomki rozwijały swoje czynności samoobsługowe podczas smarowania różnego rodzaju wafli niskosłodzonymi dżemami, kremem orzechowym. Było bardzo apetycznie i słodko.

Galeria - POZIOMKI PRZYGOTOWUJĄ SŁODKI DESER

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC KWIECIEŃ
GRUPA VI 'POZIOMKI'

Tematyka:

Umiejętności dziecka:

Piosenka na miesiąc Kwiecień

"Święta, święta biją dzwony"

I. Ciasto pachnie na świątecznym obrusie, obrusie
Wokół stołu krzątają się mamusie, mamusie
Wszyscy poważni są tego ranka
Niech was rozśmieszy wesoła pisanka.

Refren: Święta, święta, biją dzwony
Każdy dzwon jak roztańczony
Tańczy, tańczy każdy dzwon
Bim bam bom, bim bam bom.

II.Wszyscy jajka w różne wzorki malują, malują
I koszyczki wielkanocne szykują, szykują
Babcie ciasta pieką, mamusie gotują
Dzieci wesołego Dyngusa szykują.

Refren; Święta……

Wiersz na miesiąc Kwiecień

"Pisanki"
D. Gellner

Patrzcie, ile na stole leży pisanek!
Każda ma oczy malowane, naklejane.

Każda ma uśmiech kolorowy i leży na stole grzecznie, by się nie potłuc przypadkiem w dzień świąteczny.

Ale pamiętajcie! Pisanki nie są do jedzenia!
Z pisanek się wyklują Świąteczne życzenia.

1. Marzec 2022
  2. Luty 2022