Grupa 5 - Poziomki

Kwiecień 2021

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU 'MOJA WYMARZONA KSIĄŻECZKA'

Ze względu na trwające wcześniej nauczanie zdalne rozstrzygnięcie konkursu plastycznego 'Moja wymarzona książeczka' nastąpiło w późniejszym terminie-26 kwietnia 2021 roku. Jury konkursowe (pani dyrektor Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 mgr Ewa Śmiech, pani wicedyrektor mgr Grażyna Iracka, nauczycielki- mgr Justyna Trzcińska, mgr Marta Bigos, mgr Beata Stelmach) dokładnie zapoznały się z pracami konkursowymi zwracając przeważnie uwagę na pomysłowość i samodzielność dzieci w wykonywaniu książeczek oraz estetykę prac konkursowych.

Każda książeczka konkursowa zajęła pierwsze miejsce, przy czym uroczyste wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez panią dyrektor nastąpiło w dniu 28 kwietnia 2021 roku. Dyplomy i nagrody w postaci pięknych kolorowych książek z dedykacją w środku dla każdego dziecka wręczyła dzieciom na grupie pani mgr Justyna Trzcińska- koordynator konkursu. Poziomki zadowolone z otrzymanych nagród bardzo chętnie pozowały do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Galeria - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU 'MOJA WYMARZONA KSIĄŻECZKA'

POZIOMKI UTRWALAJĄ WIEDZĘ O RECYKLINGU

W kwietniu Poziomki utrwaliły swoją dotychczasową wiedzę na temat ochrony środowiska i recyklingu- w wyniku którego wyrzucane przez nas przedmioty zostają przetworzone w surowiec, z którego mogą powstać nowe produkty. Dzieci w ramach zajęć z recyklingu przyniosły do przedszkola wytłaczanki po jajkach, służące im do stworzenia pięknych ozdobnych gąsienic.

Podczas zajęć Poziomki rozwijały swoją kreatywność, wyobraźnię, motoryką małą, wzajemnie integrowały się, a do wykonania gąsienic z pomocą pań z grupy wykorzystały takie pomoce jak: farby plakatowe, pędzelki, kolorowe druciki kreatywne, nogi wycięte z kolorowego papieru, ozdobne oczy, klej.

Galeria - POZIOMKI UTRWALAJĄ WIEDZĘ O RECYKLINGU

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwiecień obchodzony jest zawsze jako Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu Poziomki uczestniczyły w pogadance z nauczycielem na temat ochrony naszego środowiska, recyklingu; dowiedziały się, co można wrzucać do poszczególnych pojemników oznaczonych odpowiednimi kolorami. Mali ekolodzy mieli w tym dniu ważne zadanie do wykonania-posprzątanie przedszkolnego placu zabaw, posegregowanie śmieci do danych pojemników.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Czego uczymy się w kwietniu w grupie pięciolatków i sześciolatków?

Tematyka:

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze:

Dziecko:

Piosenki na miesiąc kwiecień:

„Święta - biją dzwony”

Ciasto pachnie na świątecznym obrusie, obrusie,
Wokół stołu się krzątają mamusie, mamusie.
Wszyscy poważni są tego ranka
Niech nas rozśmieszy wesoła pisanka.

Refren: Święta, święta biją dzwony,

Każdy dzień jak roztańczony.
Śpiewa, śpiewa każdy dzwon
Bim-bam-bom, bim-bam-bom.
Szynka mruga z okrągłego półmiska, półmiska.
Tatuś chętnie by z radości zagwizdał, zagwizdał.
Wszyscy poważni są tego ranka
Niech nas rozśmieszy wesoła pisanka.

Refren: Święta, święta biją dzwony…

„Śmigus-dyngus”

Śmigus-dyngus przyszedł do nas
Wszedł odważnie do przedszkola.
Wiadro wody na nas wylał
I przed nami szybko zmykał.

Refren: Jedno wiadro, drugie wiadro

Na siebie lejemy.
Nikt się dzisiaj nie pogniewa, gdy go oblejemy.
Mama chowa coś za sobą
Tata kiwa mamie głową.
Wiadrem wody chcą mnie zmoczyć.
Dzisiaj nie dam się zaskoczyć.

Refren: Jedno wiadro, drugie wiadro

„Wielkanocne kolory”

Na wielkanocnym stole kolor się miesza z kolorem.
Śmieją się z każdej strony owsa wstążki zielone.
Bazie srebrne jak deszczyk. I co jeszcze?
Przy obrusie biała falbanka, złoty dzwonek baranka.
I tysiąc różnych kolorów na świątecznych pisankach!!!

1. Marzec 2021
  2. Luty 2021