Grupa VI - Poziomki

POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

Galeria - POZIOMKI JAKO MALI CUKIERNICY

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W GRUPIE POZIOMEK

6 grudnia 2022 roku grupę Poziomek odwiedził długo oczekiwany przez dzieci wyjątkowy gość- Święty Mikołaj. Dzieci, ubrane w tym szczególnym dniu na czerwono i mające mikołajkową czapkę, zaśpiewały gościowi piosenkę i zaprezentowały układ taneczny. Jednak najwięcej radości przyniosło Poziomkom otrzymanie prezentów od przybyłego gościa i zrobienie z nim pamiątkowych zdjęć. W tym dniu było mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji, a na twarzy każdego dziecka dominował uśmiech.

Galeria - WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W GRUPIE POZIOMEK

UBIERANIE CHOINKI W GRUPIE POZIOMEK

1 grudnia 2022 roku Poziomki kolejny raz wzajemnie zintegrowały się na swojej grupie- tym razem wspólnie ubierały choinkę. Dzieci nie mogły doczekać się, kiedy udekorują zielone drzewko. Poziomki bardzo chętnie zawieszały na choince różne świąteczne ozdoby, przy czym jednocześnie słuchały świątecznych kolęd, pastorałek. Na koniec dzieci zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie przy udekorowanej choince.

Galeria - UBIERANIE CHOINKI W GRUPIE POZIOMEK

Zamierzenia Grudzień

PLAN PRACY OPIEKUŃCZO - WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ
NA MIESIĄC GRUDZIEŃ
GRUPA VI 'POZIOMKI'

TEMATYKA:

ZAMIERZENIA OPIEKUŃCZO- WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE:

PIOSENKI NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

"Kolęda na dzwonkach"
Wanda Chotomska

1.Chodziły owieczki po zielonych łąkach
Uczyły się dzwonić kolędę na dzwonkach.
Uczyły się pilnie, a gdy przyszedł grudzień
To tak zadzwoniły, że klękajcie ludzie.

Refren: Dzwońcie, dzwońcie, dzwońcie
Dzwoneczki w szopce
Grajcie, grajcie, grajcie
Kolędę owce.
Ludziom na radość, Bogu na chwałę.
Dzwońcie, dzwońcie, dzwońcie
Dzwoneczki małe.

2. Zbiegły się owieczki wszystkie co do jednej
Do tej szopki małej, do tej szopki biednej.
Każda kolęduje dzwonkiem na pasterce
A te dzwonki dzwonią tak jak jedno serce.

"Spojrzały aniołki"

Spojrzały aniołki w niebieski kalendarz
Czas robić porządki, zbliżają się święta.
Pościągały pościel z łóżek, wyskoczyły na podwórze
I te małe i te duże, każdy wielki zuch.
Pościągały pościel z łóżek, wyskoczyły na podwórze
I te małe i te duże, każdy wielki zuch.
Skoczyły po trzepak no i do roboty
Poduszki i jaśki złapały w obroty.
Cały ranek pracowały, mały z dużym, duży z małym.
Aż z poduszek wytrzepały śnieżnobiały puch.
Cały ranek pracowały, mały z dużym, duży z małym.
Aż z poduszek wytrzepały śnieżnobiały puch.
Dziwili się ludzie cóż to z nieba leci
Starsi nie wiedzieli, ale wiedzą dzieci.
Śnieg z poduszek wytrzepały te aniołki duży z małym
Gdy trzepaki na podwórku poszły dzisiaj w ruch.
Śnieg z poduszek wytrzepały te aniołki duży z małym
Gdy trzepaki na podwórku poszły dzisiaj w ruch.

1. Listopad 2022
  2. Październik 2022