W naszym przedszkolu dziecko znajduje możliwości indywidualnego rozwoju, poznaje swoje prawa, myśli i działa ekologicznie, uczy się żyć i w czystym i zdrowym świecie, zdobywa wiedzę i doświadczenie informatyczne, rozwija aktywność twórczą.Nasze przedszkole jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców.

Nasze grupy

Grupa V - Wisienki

Wrzesień 2021

Wisienki biorą udział w Konkursie Ekologicznym 'KAŻDY CHWAT SPRZĄTA ŚWIAT'

Tydzień pod nazwą "Koniec lata w sadzie i w ogrodzie" wprowadził dzieci z grupy Wisienki w tematykę dotyczącą prac porządkowych w sadzie i w ogrodzie, ale jednocześnie dostarczył wielu cennych informacji na temat wartości odżywczych owoców i warzyw. Pani przyniosła dary jesieni do przedszkola i umieściła w koszach. Dzięki temu przedszkolaki mogły je rozpoznać i nazywać. Dzieci podczas zajęć przede wszystkim rozbudzały różne zmysły (wzrok, węch, smak, zapach), różnicowały kształty i barwy. Opowiadały też, w jaki sposób w ich domach wykorzystuje się owoce i warzywa. Podsumowaniem zajęć było zrobienie soku jabłkowo - marchwiowego, który ma w sobie dużo witamin i zachęca do picia soków zamiast napojów gazowanych.

 Galeria - Wisienki biorą udział w Konkursie Ekologicznym 'KAŻDY CHWAT SPRZĄTA ŚWIAT'


Zajęcia kulinarne w grupie Wisienek

Dnia 20 listopada w grupie Wisienek odbyły się zajęcia kulinarne, które prowadziła pani Justyna. Była to niesamowita podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Celem zajęć było nauczenie dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz wyrobienie nawyków zdrowego odżywiania. Podczas tych zajęć dzieci rozwijały swoją kreatywność, samodzielność oraz sprawność manualną, a także uczyły się planowania swoich działań. Wspólne przyrządzanie kanapek było okazją do aktywnego współdziałania w grupie i sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Samodzielnie wykonane kanapki smakują znacznie lepiej.

Zajęcia kulinarne w grupie Wisienek


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE WISIENKI

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Po śniadanku dzieci zostały zaproszone przez swoje panie do wspólnej zabawy. Były tańce i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dzieci w dniu swojego święta obejrzały również bajki: "Piernikowy ludzik" i "Złotowłosa i trzy misie". Było wesoło i kolorowo. Radość i uśmiech towarzyszyły na buzi każdego dziecka i nie tylko. Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE WISIENKI


WISIENKI KONSTRUUJĄ ZA POMOCĄ KLOCKÓW KORBO

Szczególnie ważną kwestią podczas pobytu dzieci w naszej grupie jest umiejętne połączenie nauki i rozrywki, tak by zdobywanie wiedzy kojarzyło się im z przyjemnością." fulltext = "Szczególnie ważną kwestią podczas pobytu dzieci w naszej grupie jest umiejętne połączenie nauki i rozrywki, tak by zdobywanie wiedzy kojarzyło się im z przyjemnością. Właśnie taki rodzaj rozwoju gwarantuje dzieciom zabawa klockami konstrukcyjnymi Korbo. Pozwalają one uruchomić wyobraźnię poprzez stawianie różnych zadań konstrukcyjnych. Klocki Korbo to seria zabawek konstrukcyjnych dla dzieci oparta na idei „pomyśl, zbuduj, zakręć„. Zawierają one ruchome elementy takie jak koła zębate, walce czy korbki. Jest to wielka frajda dla każdego przedszkolaka. Dzieci podczas zajęć uczyły się planowania kolejnych etapów zabawy, precyzyjnego i dokładnego łączenia elementów, rozwijały swoją cierpliwość. Można śmiało powiedzieć, że w pełen zabawy sposób odkrywały podstawy mechaniki, fizyki, a nawet matematyki!

WISIENKI KONSTRUUJĄ ZA POMOCĄ KLOCKÓW KORBO


Do przedszkola wracamy, kolejny rok przygód zaczynamy!

Pierwsze dni pobytu w przedszkolu wywarły na dzieciach z grupy Wisienek duże wrażenie. Tak, tak każde z nich wiedziało, że po wakacjach wraca do zerówki. Ale nasuwało się pytanie: Jak to będzie? Mogę śmiało powiedzieć, że było rewelacyjnie. Każde dziecko weszło z uśmiechem, pamiętało swoją salę, swoje panie i to, jak należy zachować się w przedszkolu. Duże brawa!!! Przed nami cały rok nauki i zabawy. Niektórzy czasami jeszcze troszkę tęsknią za rodzicami, ale my jesteśmy po to, aby kochać i wspierać każde dziecko, poświęcać mu zawsze czas w sytuacjach, kiedy najbardziej tego potrzebuje. Dlatego każdego dnia będziemy tak organizować proces dydaktyczno - wychowawczy, aby dzieci czuły się bezpiecznie i były zainteresowane tym co dzieje się w przedszkolu, a przy okazji dużo się nauczyły i były gotowe do podjęcia nauki w szkole. Powodzenia na cały rok szkolny!

Do przedszkola wracamy, kolejny rok przygód zaczynamy!


Plac przedszkolny to świetna zabawa

Dzieci z grupy Wisienek uwielbiają pobyt na przedszkolnym placu zabaw. Dlatego też korzystając z pięknej wrześniowej pogody wyruszyliśmy na jego teren. Przed wyjściem dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z wszystkich urządzeń znajdujących się na placu. Plac zabaw jest dla dzieci miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód. Poprzez zabawę na placu przedszkolnym nasze dzieci jeszcze bardziej zintegrowały się w pierwszych dniach po wakacyjnej przerwie. Uśmiech na ich twarzach mówił sam za siebie.

Plac przedszkolny to świetna zabawa


DZIEŃ KROPKI W GRUPIE WISIENEK

15 września Wisienki uroczyście obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nich uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Są w literce "i", kończą zdanie, są na kropkach biedronki, na przedszkolnym wózku, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się kostką z kropkami, wyszukiwaliśmy kolorów na kropkowej macie, dobieraliśmy kółka do odpowiednich kropek i podrzucaliśmy kropkową truskawkę. Na zakończenie dzieci wykonały zadanie w Kartach Pracy, które dotyczyło niczego innego, jak tylko kolorowych kropek. Ten dzień dostarczył dzieciom dużo radości.

DZIEN KROPKI W GRUPIE WISIENEK


Wisienki poznają obieg wody w przyrodzie

Dnia 16.09.2021r dzieci z grupy Wisienek uczestniczyły w zajęciach o obiegu wody w przyrodzie. Na podstawie planszy dydaktycznej i opisu nauczyciela zauważyły, że woda w naturalny sposób zmienia swoje stany skupienia.Dowiedziały się, jak powstaje deszcz i chmury i zrozumiały, że deszcz nie powstanie, gdy nie będzie parowania wody z obszaru położonego poniżej lub obszaru przyległego. Podczas burzy mózgów przedszkolaki mówiły do czego potrzebna jest woda, komu jest potrzebna i gdzie się z nią spotykamy. Potem opisywaliśmy wygląd wody, jej zapach i smak. Utrwaleniem zajęć były: zabawa ruchowa "Fale morskie" i wspólna praca plastyczno - techniczna, podczas której dzieci wykonały akwarium dla ryb.

Wisienki poznają obieg wody w przyrodzie


Tematy tygodniowe wrzesień

  1. Dzień dobry przedszkole
  2. Moje przedszkole
  3. Wakacje się skończyły
  4. Koniec lata w sadzie i w ogrodzie
  5. Kolorowy park

Zamierzenia na miesiąc wrzesień

Wiersze na miesiąc wrzesień

Rymowanki logopedyczne

Jeden, dwa – szkoda dnia.
Trzy, cztery – weź rowery.
Pięć, sześć – liście zmieć.
Siedem, osiem – włóż kalosze.
Dziewięć, dziesięć – jest już jesień!

Orzech, orzech, dwa kasztany,
trzy żołędzie z czapeczkami,
liście klonu, jarzębina –
właśnie jesień się zaczyna.

"Jesienna pogoda"
M. Niewielska

W poniedziałek wieje wiatr.
Wtorek – burza, potem grad.
W środę lecą liście z drzew.
W czwartek wieje tak, że hej!
W piątek liści po kolana.
Znów w sobotę deszcz od rana.
A niedziela pełna słońca!
I tak może być bez końca:
w poniedziałek wieje wiatr…

Piosenki na miesiąc wrzesień

"Kalendarz"

1. Lecą kartki z kalendarza, szu, szu, szu!
Co dzień nowy dzień się zdarza, fiu, fiu, fiu!
Dni w miesiące się składają, o, ho, ho!
Kto wie, jak się nazywają? Kto? Kto? Kto?

Ref.: Pierwszy miesiąc to jest styczeń,
po nim luty, marzec, kwiecień,
maj i czerwiec, lipiec, sierpień,
a po sierpniu wrzesień, wrzesień!
I październik, i listopad, w którym opadają liście,
potem grudzień i to koniec kalendarza oczywiście!

2. Lecą kartki z kalendarza, szu, szu, szu!
Co dzień nowy dzień się zdarza, fiu, fiu, fiu!
A gdy grudzień się już skończy, wtedy co?
To kalendarz nowy otwieramy, bo:

Ref.: Pierwszy miesiąc…

"O pięknej jesieni"

1. Gdy się kończy sierpień i zaczyna wrzesień,
to przychodzi do nas… Jesień! Jesień! Jesień!
W lasach rosną grzyby, jabłko się rumieni,
wszystko kolor zmieni z nastaniem jesieni.

Ref.: O rety, o rany, z drzew lecą kasztany!
A co po nich będzie?
Żołędzie! Żołędzie!
Oraz, oczywiście, liście, liście, liście!

2. Z żołędzi zrobimy małego ludzika.
Na koniu z kasztanów niech sobie pobryka.
I choć na spacery szalik już wkładamy,
to jesień jest piękna, a my ją kochamy.


  1. Czerwiec 2021
  2. Maj 2021
  3. Kwiecień 2021

ZamknijTa strona używa pliku COOKIE z zapisanym identyfikatorem sesji użytkownika w celu optymalizacji. Strona korzysta także z plików COOKIE systemu Google Analytics w celach statystycznych. Żadne wrażliwe dane nie są zbierane. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu.